PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Rrawo łowieckie jest do kitu.Mnie myśliwi powiedzieli że odszkodowanie za szkody muszą płacić z własnej kieszeni. Myślistwo to drogie hbby, powinno się płacić drogo. Zwierzyna jest własnością państwa , czyli nas wszystkich.Dlaczego za wykarmienie muszą płacić tylko rolnicy?. Za szkody powinien płacić Skarb Państwa, po rzetelnej ocenie. Myśliwi za polowanie powinni płacić do budżetu . Wycena kosztu wykarmienia zwierzyny nie jest wielkim problemem.

Jurek, 2015-06-11 08:32:18

A pseudo rolnikiem w zielonym kapelusiku z piórkiem dobrze być na nasz koszt ?

yokel, 2015-05-29 10:25:39

Mam propozycje najbardziej ekologiczną rozwiązania sprawy "zabijania zwierząt": niech ekolodzy przygarną wszystkie te nadliczbowe biedne zwierzątka na swoje posesje i niech je tam trzymają i karmią to nie będzie ich trzeba zabijać lub alternatywnie niech pokrywają szkody rolnikom którym niszczą co roku tysiące ha upraw a którzy ponoszą ogromne koszty strat i starają się utrzymać i wyżywić rodziny! Dobrze być pseudo ekologiem i czyimś kosztem uprawiać sobie ekologię!!

rolnik, 2015-05-28 14:44:20

crv: tak, tak, dokarmiajcie dalej. Dzików wcale nie jest tak dużo. Mogłoby być więcej :) W Niemczech jest dwa razy tyle. To się u nich nazywa "Hege", czy jakoś tak.

zdrowo myślący, 2015-05-28 13:13:09

Kilkudziesięciu pseudo ekologów robi hałas na całą Polskę, a najciekawsze jest to że oni w większości nie wiedzą o co tak naprawdę chodzi. Jestem i myśliwym i rolnikiem, jeszcze nie spotkałem się sytuacją gdzie eko oszołomy zrobili by coś pożytecznego dla zwierząt oprócz darcia japy . Pozdrawiam zdrowo myślących .

crv, 2015-05-28 12:03:51

Gdyby nie zimowe dokarmianie to płodność kopytnych byłby na poziomie 10 - 20% tego, co jest obecnie. Wiadomo komu to przeszkadza i dlaczego. Nie byłoby masowych upadków. Dokarmianie zaczęło się od Goeringa, wcześniej zimy były sroższe niż dzisiaj, sarenki jakoś to znosiły. Śmierć dzikiego zwierzęcia z głodu to, Panie pośle, nie jest sprawa sumienia. Nie jest ani dobra, ani zła, takie prawo natury.

Janusz, 2015-05-28 10:32:16

Właścicielu ziemi zacznij się leczyć.W akumulatorach ołów Ci nie przeszkadza?

rolnik rencista, 2015-05-28 07:51:02

Pitolenie o szopenie ! Dokarmianie zwierzyny przez myśliwych powoduje wzrost jej populacji i przez to znaczne szkody dla rolników spowodowane przez zwierzynę łowną. Strzelanie natomiast kulami ołowianymi, zatruwa toksycznym pierwiastkiem nasze pola i żywność, która powstała w wyniku ich uprawy.

właściciel ziemi, 2015-05-27 18:32:15BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Już się boję Twojego Misiewicza. Szkoda, że Twój nick nie zapisał się na stałe... To by jaja były.

Antoni Maicerewicz

Też bym tak wolał, bo wtedy tego "cwaniaka" widzi każdy. A teraz widzę tylko swój status i swoje cwaniactwo. Zostałeś namierzony. Twe...

jarki

Z wjazdem żaden problem mogę jechać ziemia głodna wody Do odżywek potrzeba tylko nieco cieplej i kilka godzin słońca Jeszcze ten tydzień i...