PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • partia miejska 2015-06-15 13:46:19
  nowe przywileje dla rolników czyli kolejny skandal i okradanie przedsiebiorców w miescie

  Zgodnie z nową ustawą przychody rolników do równowartości 150 tys. euro rocznie będą obłożone jedynie 2 proc. stawką podatku. Tacy producenci nie będą również musieli opłacać składek do ZUS.

  Pytanie, dlaczego akurat ta grupa ma być uprzywilejowana, a np. drobni usługodawcy nie, zastanawiał się gość „Pulsu gospodarki” w Polskim Radiu 24: Roland Paszkiewicz, szef działu analiz w CDM PEKAO SA.

  - Gdyby powstała ustawa, która mówiłaby tak: bez względu na to, czym się zajmujesz, jeśli osiągasz maksimum 150 tys. euro rocznego przychodu, to twoje przychody są opodatkowane liniowo stawką 2 proc., pewnie mielibyśmy na ulicach Polskich miast, miasteczek i wsi nieustającą fiestę. To by oznaczało prosty, tani i przyjazny dla podatnika system podatkowy - mówił Roland Paszkiewicz.

  Kto za te przywileje zapłaci?oczywiscie ludzie w miescie i inni przedsiebiorcy
 • twój psychiatra 2015-06-15 12:39:46
  zażyj, błagam... inaczej zaczniesz zaraz, że cały świat trzymasz na ramionach... tak już było, pamiętasz? podleczyłeś się i sam mówiłeś, że jest ci lżej. Tak i teraz. Zażyjesz i wszystko nabierze właściwych proporcji... Nie trzymasz więcej niż możesz, nie ma przywilejów, nikt nie kradnie, a już na pewno nie ci, co mówisz. Lecz się, to jedyna rada. Pisaniem głupot prawdy nie zakrzyczysz, nawet jak się rozsierdzisz, biedaku... Jakiś ty bezradny, łykaj czym prędzej...
 • partia miejska 2015-06-15 12:13:48
  ty to mi dyndasz miedzy prawa i lewa noga i przypomnij sobie wszystkie przykazania zwłaszcza te o braniu nie swoich pieniedzy,przypominam ci tez ze zyjesz z podatku VAT które płacimy w miescie kupujac tzw polską zdrową zywność aby finansowac KRUS i inne twoje przywileje
 • twój psychiatra 2015-06-15 11:30:32
  miastowy, znów nie łyknąłeś żółtej. Zielonych znów nadużywasz. Znów to rozdwojenie jaźni, znów te omamy...
 • wiem 2015-06-15 11:27:29
  Już w przyszłym tygodniu do Sejmu ma trafić były prezydencki, a obecnie PSL-owski projekt nowelizacji ustawy emerytalnej. Z zapowiedzi polityków tej partii wynika, że będzie on zmodyfikowany oraz zostaną do niego dołączone koszty ekonomiczne zmian. Jednak jego główne założenie pozostanie takie samo - emeryturę będzie można pobierać już po przepracowaniu 40 lat. Mało kto jednak wie, że w projekcie Bronisława Komorowskiego w szczególny sposób potraktowani zostali rolnicy.

  Do 40 lat stażu mogliby oni doliczać okres podlegania ubezpieczeniom społecznym rolników indywidualnych i członków ich rodzin w latach 1983-1990. Do tego dochodziłby okres prowadzenia gospodarstwa rolnego lub pracy na roli po ukończeniu 16. roku życia przed 1 stycznia 1983 r. A rolnicy, którzy zdecydowaliby się na wcześniejszą emeryturę do końca 2018 r., mogliby swój staż emerytalny zwiększyć o 7 lat (w kolejnych latach okres ten byłby skracany o rok).

  W efekcie część osób mogłaby uzyskać świadczenie już w wieku 56 lat. A to nie koniec kontrowersyjnych postulatów. - Projekt mówi, że ubezpieczeni w KRUS mieliby prawo zaliczyć do stażu pracy lata, kiedy ucząc się w szkole, pomagali rodzicom w gospodarstwie. Wystarczyłoby, że zaświadczyliby o tym sąsiedzi - tłumaczy Andrzej Strębski, ekspert emerytalny. - PSL przed zbliżającymi się wyborami chce za wszelką cenę przyznać rolnikom nowe przywileje. Niestety znów kosztem wszystkich podatników - oburza się Jeremi Mordasewicz, członek Rady Nadzorczej ZUS.


  Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/raport/emerytury/news/emerytura-w-wieku-56-lat-czyli-nowe-przywileje-dla-rolnikow,2126897,1021?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • partia miejska 2015-06-15 11:02:20
  wiek emerytalny dla rolników jak i nie płacenie podatków i groszy na KRUS to hańba w Europie,masło niemieckie w Lidl 2,66 kostka,polskie 3,50 tak doicie ludzi z miasta na kazdym kroku,przez polska zdrową(!) zywnosc,moze w koncu po wyborach ktoś zrobi z tym porzadek i zaczniecie płacic podatki jak wszyscy i normalne składki w ZUS a nie grosze w KRUS
 • stopidiotom 2015-06-15 09:09:35
  Miastowy, idź lepiej się przewietrz. Wiek emerytalny - pewnie coś słyszałeś - ma być zmieniony po odejściu tej złodziejskiej koalicji. Dobrze, że przekonałem cię już co do podatku i już nie powtarzasz tamtych bredni o podatku, co w ubiegłym tygodniu i wiesz, że: "Jakbyś bodaj trochę czytał Farmera, to tu kiedyś pisali, jak zyskuje na podatku rolnym bogaty rolnik, a jak traci biedny rolnik. Nie odważyli się jednak pogmerać przy podatku dochodowym, bo wiedzieli, że stracą - będą musieli dopłacać dla większości rolników, chociażby w ulgach podatkowych, stypendiach i opiece społecznej. I dlatego się z tego wycofali, nie dlatego, że PSL jest w koalicji - bo gdyby komuś na tym zależało, to by takiego koalicjanta na ten czas chociaż pożegnał i w koalicji z kimś innym to wprowadził. Może i bogaty rolnik to ma klawe życie, ale większość rolników w Polsce jest biednych."

  I już coś do "wybiórczej" nie linkujesz...
 • stopzłodziejstwu 2015-06-15 08:48:08
  Specjalnie bowiem dla rolników wprowadzono okres przejściowy. Osoby ubezpieczone w KRUS będą mogły przechodzić na wcześniejsze emerytury na obecnych zasadach do końca grudnia 2017 roku. W praktyce oznacza to, że prawo do zakończenia aktywności zawodowej przez pięć lat, licząc od wejścia ustawy w życie (1 stycznia 2013 r.), będą mieć kobiety po osiągnięciu 55 lat i mężczyźni mający ukończone 60 lat. Jednocześnie osoba ubiegająca się o takie świadczenie musi udokumentować, że podlegała ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu w KRUS przez co najmniej 30 lat oraz zaprzestała prowadzenia działalności rolniczej. W praktyce oznacza to, że kobieta ubezpieczona w KRUS urodzona w 1962 roku przejdzie na emeryturę w wieku 55 lat, jej rówieśnica pracująca w zakładzie przemysłowym będzie zaś pracować do czasu osiągnięcia 63 lat i 4 miesięcy.
 • retpower 2015-06-15 08:23:04
  Dostał się do koryta i od razu zmienił się punkt widzenia :) . IR to jest twór stworzony przez rządzących i dla rządzących . Działalność IR blokuje wręcz rolników gdy chcą cokolwiek zmienić bo IR pełni niby funkcję reprezentującą rolników i tu zaczynają się schody . Ktoś pyta o przykłady więc podrzucę ; IR złożyły do TK w imieniu rolników pozew dotyczący składki zdrowotnej od hektara , oczywiście odrzucony częściowo z powodów formalnych (burdel w IR) a reszta rozstrzygnięć do dziś nie znana . Rolnicy chcąc coś zrobić są blokowani stwierdzeniem że reprezentantem rolników są IR i nikt nie rozmawia z grupami rolników . Ostatnie protesty rolników pokazały to dokładnie gdy nie spełniono postulatów rolniczych Sawicki stwierdził że reprezentanci rolników nadal współpracują a z posiedzenia wyszli tylko krzykacze . Dziś można to ocenić !
  Wybory to też ciemna magia , przebiegająca w ciszy by nikt poza kręgu wtajemniczonych się nie wyłamał i brak nawet ogłoszeń o wyborach na stronach samych IR .
  Jest takie powiedzenie ;Byłeś SB , byłeś w ORMO teraz jesteś za platformą
  W rolnictwie to wygląda tak że ; Byłeś ZSL , byłeś w PSL-u dziś jesteś w IR-e choć głosuje tak nie wielu .
 • delegat ze środkowego Mazowsza 2015-06-14 22:49:17
  Po co narzekać, lepiej było wystartować do wyborów co były w tym roku do izb. Kiedy je poszedłem zagłosować ok. godziny 17.00, to na liście wyborców nie było nawet 1/10 podpisów osób uprawnionych do głosowania. Jesteśmy sami sobie winni jako rolnicy, że nie chodzimy na wybory i sami nie kandydujemy. Osobiście obserwowałem co dzieje się u mnie w powiatowej izbie (od lat te same gęby) i postanowiłem, że wystartuję wsiadłem na rowerek i objechałem kilka okolicznych wsi zbierając podpisy. Efekt 31.05.2015r. na kilku kandydatów do rady powiatowej zebrałem prawie połowę głosów. Można? No, można. Jakby wszyscy narzekający tak zrobili w swoich gminach (do czego gorąco zachęcam następnym razem), to nie narzekaliby na zielonych ludzików, bo skład rad powiatowych byłby inny, a to z rad powiatowych wybiera się potem delegatów do województwa.
 • Jadoradca 2015-05-31 22:20:39
  A i jeszcze jedno....jak k....a jeden z drugim na wyborach nie był to.cicho siedzieć i prawa wypowiedzi na temat Izb Rolniczych nie macie. Jak zmian nie chcecie i g...o wybory was obchodzą to cichutko bardzo proszę siedzieć :-)
 • Jadoradca 2015-05-31 22:14:16
  Poziom powyższych odpowiedzi wskazuje jednak na wykształcenie i poziom intelektualny piszących!!! Smutne to ale prawdziwe. Zlikwodować rozwalić przegonić ale dlaczego??? bo tak....i koniec. A może jakaś konstruktywna wypowiedź wnosząca coś do tematu, może jakieś uzasadnienie.....jakbyście coś z sensem mieli tobyście pewnie napisali rolniki! Izba nie pomogła? A byłeś jeden z drugim pytać się o coś? Wiesz chociaż gdzie izba ma siedzibę i jakie są jej zadania statutowe? Zapraszam do mnie to ci pomogę a tak was hejtujących obsłużę że jeszcze raz wrócicie prosić o więcej....a i majtki na (...) będe miał :-) Pozdro dla rolników hejtujących.
 • rabiega 2015-05-31 14:55:27
  Co zrobiły dla rolników izby- nic, przegonić to dziadostwo.Nigdy nie głosowałem i nie zagłosuje na tych nierobów.. Podatek przeznaczyć na szkoły wiejskie a nie dla dowartościowania posożytów.
 • jarki 2015-05-31 12:00:25
  Sam jesteś gbur
  A raczej pasożyt zasiadający w grupie leśnych dziadków zwanych IR
 • Rolnik PL 2015-05-31 09:55:39
  Izby rolnicze są potrzebne. Kto tego nie rozumie ten jest ciemny gbur.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.234.76.59
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!