PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@ Rex
Popieram 1000%

rolnik, 2015-06-15 13:32:00

To zamiast rozwiązać ANR po sprzedaży państwowej ziemi rząd wymyśla jej kolejną funkcję uwłaczając własności prywatnej w Polsce. To kolejna furtka do brania łapówek w tej agencji, już raz brali kasę od wszystkich chcących pobrać PGRy a teraz bedą brać od każdego rolnika który bedzie chciał kupić od sąsiada 2 ha na powiekszenie gospodarstwa ! Teraz nasi włodarze zauwazyli problem coraz większej liczby gospodarstw ? To niech sami biją się w piersi !!! Podam na własnym przykładzie: Z gospodarstwa 29 ha powstały dwa: moje 21 ha i taty 8 ha - dlaczego ? Brak rent strukturalnych i chęć rozwoju: Tato chociaż dzis nie rządzi i tylko pomaga mi na tyle na ile starcza mu sił nie mógł mi przekazać wszystkiego bo ma 59 lat i w przysłości nie dostałby nawet tych paru groszy rolniczej emerytury. Ja wziąłem premię MR, kupiłem ciągnik, na kredyt nMR wybudowałem obore, z PROW kupiłem paszowóz i maszyny zielonkowe - oczywiście ziemia taty też jest pod moim zarządzaniem, gospodarstwo się rozwija, ale formalnie są to dwa gospodrstwa - rząd ma na własną prośbę dzielenie gospodarstw, brak rent strukturalnych itp.

Pieter, 2015-06-15 12:08:06

A mówiłem łunia daje to i później łunia wymaga, kontroluje i karze robić tak a nie inaczej chłopu bo w łuni nie ma prawdziwej wolności a kto od niej kasę bierze to się tej wolności sam wyrzeka i zdaje na łaskę i niełaskę bezdusznej łunijnej wysokoołpacanej biurokaracji i jej krajowego pomiotu.

smoku, 2015-06-12 12:43:35

Kuriozalny projekt! Moja własność prywatna=moja indywidualna decyzja: jaki obszar, którą działkę rolną, rolno-bud., kiedy, za ile, komu - sprzedam, daruję itp. itd. ANR ma dostateczną swobodę "gospodarowania" zasobami obszarów państwowych - od naszych prywatnych gospodarstw, kupionych za własne pieniądze - niech trzymają ręce z daleka! To naruszenie praw Obywateli, ograniczenie swobodnego korzystania z prywatnej własności ! Nie będzie rząd decydował naszym wypracowanym w trudzie, niejednokrotnie dorobkiem całego życia; tworząc liczne, nieuzasadnione niczym bariery i pobierał haracz !!!!!!!!!! Nie każdy rolnik i/lub posiadacz gospodarstwa rolnego lub działek rolno-budowlanych (ziemi) utożsamia się z PSL lub z inną partią. Pracuje ciężko, nie wie co to wakacje, wczasy itp. i nie "bawi się" polityką o "politykę życia codziennego"!!! Nikt w prezencie nie podarował mu ziemi, nikt nie tworzy mu miejsca pracy, nikt nie dba o jego warunki socjalno-bytowe, tak więc niech NIKT nie próbuje na siłę tworzyć "sztucznego państwowego parasola ochronnego " (czyt. kolejne bezpodstawne i bezsensowne bariery oraz utrudnienia dla potencjalnego rolnika). Co na to Konstytucja, co na to Rzecznik Praw Obywatelskich, bo my rolnicy - Obywatele RP -mówimy stanowcze Nie dla takich pseudo-projektów!

Rex, 2015-06-12 11:38:26

Polska ciągle włazi w d... USA, to może warto też przyjąć do wiadomości, że w USA własność to rzecz święta. Tak, tak kolesie.

wład, 2015-06-12 08:31:42

Faktycznie Polska to tylko teoretyczny byt - zbiór poddanych jaśnie panującej biurokracji z UE i co za bzdura, że niby 299 ha to nie jest gospodarstwo wielkoobszarowe ale 301 ha to już jest

smoku, 2015-06-11 11:45:41

To kompletny absurd!!!!!. Ja chcąc sprzedać swoją nieruchomość rolną - gospodarstwo to mam się umawiać z urzędasami , nierobami z ANR, a oni będą się nadal bogacić za nasze prywatne pieniądze. Przecież wiadomo kto tam pracuje. A samorząd rolniczy, co to takiego/ też sami kolesie, cwaniacy z tej samej opcji. Kogo oni reprezentują jak mają frekwencję wyborczą 3%, sami siebie wybierają. do tego bez żadnej ordynacji wyborczej, żona w komisji a mąż wybrany delegatem Izby rolniczej, a minister rolnictwa jeszcze za pieniądze podatników daje takiemu samorządowi wielkie uprawnienia. oni mają decydować tomu ja mam swoją własność sprzedać.TTo jest dopiero państwo prawa. Rząd się już kompletnie pogubił lub mu na koniec faktycznie odbiło. Pani premier przepędź to całe zilone towarzystwo to zyskasz punkty.

pradziad na swoim , 2015-06-11 10:55:52

Istne perpetum mobile, wszystko wysprzedac, a nastepnie sprzedawac juz sprzedane grunty, dobrze ze konczy sie ten rzad a z nim PSL

ertste, 2015-06-11 00:05:30

no po tych prawdach już wiem na kogo głosować tej jesieni - brawo PSL - Pos..... Służalce Tuska

juz mnie dupa boli od wszych pał, 2015-06-10 23:16:56

Zasób się kończy a ANR kolejne .......lecie będzie świętować

karolne , 2015-06-10 21:10:50

teraz agencja bedzie brać łapówy jak na Ukrainie

syf i malaria, 2015-06-10 21:03:50

Agencji kończy się zasób, a etaty muszą być utrzymane...

bieganowski, 2015-06-10 18:53:01

Koniec prywatnej własności ziemi w Polsce !!! Dziady z PSLu nam to zafundowały !!!

Polski rolnik, 2015-06-10 17:12:09

Spółki będą mogły nadal bez ograniczeń kupować ziemię, a obrót sąsiedzki ziemią za pośrednictwem ANR. Swoim krzywdy PSL nie zrobi.

T.B., 2015-06-10 14:54:24BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

takie tam w ogórdku stare, ale ciekawe  

Marecki

Dokładnie. Ciepło w buty im się robi i próbują straszeniem, albo zaproszeniem na członka. A ja już kiedyś mówiłem, że członka z...