PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

jak zwykle ubojnie zmuszone kupować niemieckie świnie po 6,30 chcą sobie odbić na polskim rolniku, a mieszczuch jak płacił wysoką cenę tak płaci dalej, a jak cena wróci do ceny z lat minionych to usłyszymy, iż rolnicy przetrzymują i dlatego cena w sklepie musi iść do góry. pytanie brzmi dlaczego w kraju w którym produkcja wieprzowiny wynosi 50 procent krajowego zapotrzebowania jest rzekomo potrzebny eksport. skupujący cały czas tłumaczą, że sprzedaż nie idzie a to za zimno, a to za gorąco, itp. a w rzeczywistości tylko polski rolnik i konsument jest wyrolowany delikatnie tą rzecz ujmując.

ka, 2015-06-16 12:48:54

fest i trochę ceny wzrosły. A pośrednicy i masarnie tylko się cieszą, że rolnicy jelenie towar im dostarczą. I przy okazji na wadze oskubią. Ja ceny nie zmieniłem, rocznie kładę 40 szt., sprzedaję półtusze znajomym z miasta, badania wszystko legal, Na papierze nawet sztuki. Po kiego borowika robić sobie problem z armirem. Do skupów nie jeżdżę bo nie mam z czym. Taka hodowla dla rozrywki, świntuchy karmione odpadami: parowane ziemniaki z odsortu od sąsiada, kiszone ziarno qq, łom czekoladowy, trochę śrutu z grochu i zbóż.
I każdy mówi, że mięsko zacne, nie to co sklepowe. Mały rachunek mówi, że po uboju moja półtusza jest warta 700 zł. Więc wychodzi, że od chwili wejścia na skupową wagę tucznik w cudowny sposób nagle staje się blisko2 x cenniejszy niż w chlewie rolnika. Dziękuję ci polsko

Szelmowski, 2015-06-16 12:12:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Oglądam od lat kawa+agrobiznes-oprócz forum to mój główny dostawca informacji do lech-polu dziś się nie dało...

jarki

Cena na matif z przed dwóch lat niestety