PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

...dołożę do @smoka ...nie tak dawno ciągle naćpany w samochodzie z kogutkiem (nieciekawy leń) policjant przeszedł na emeryturę ...brutto 4000 (z budżetu).....no i oczywiście duuużo młodszy od sąsiadów rolników.....to z mojej wsi więc spostrzeżenia są wiele dokładniejsze ale....ech ..
....ucieczka na czworakach przez zboże( jak potracił rowerzystę)....:)...nikt sprawcy nie ukarał....
.....był na pierwszeństwie , zatrzymał się na środku wsiowego skrzyżowania miśkobusem i... kierował ruchem ... eleganckim spowolnionym gestem nakazał mi przejazd z drogi podporządkowanej...
....więc chyba w nagrodę te lata i emerytura...
Złote myśli.... mało szkoły dużo picia ....mało pracy ...państwo dla wybranych....czy to jest konstytucyjne.....?..:)

z.., 2015-06-18 22:40:24

moses a kto tobie broni iść do swojego szefa i powiedzieć, że za mniej niż 50 zł/h to pracował dla niego nie będziesz albo jeśli jesteś pracodawcą to czemu tyle nie płacisz pracownikom tylko 6,5 zł/h brutto - widzisz ludzie na wsi to już nie chłopy z Reymonta czy Wyspiańskiego ale swój honor i dumę nadal mają a przede wszystkim nie dadzą się żadnym płatnym propagandystom zmanipulować i oszwabić. Co do tego dojenia nas przez przetwórców i pośredników w tym handel detaliczny to tak właśnie jest bo ceny w sklepach są takie jak były a różnica między ceną np karkówki w hurcie 8 zł a w sklepie 14 zł mówi sama za siebie.

smoku, 2015-06-18 22:28:00

taka prawda ewidentnie znasz wieś tylko i wyłącznie z telewizyjnej propagandy i cierpisz bo teraz wątroba ci gnije, że tyle kasy z łuni do chłopów poszło, że niektórzy z nich te nowe traktory pokupowali wg ciebie żeby stać na drodze - to ciebie boli no i ten KRUS, z którego korzystają wg ciebie za pieniądze z miasta. Widzisz wybiórczo, łykasz papkę serwowaną w TV jak pelikan, bezmyślnie powtarzasz frazesy tych, którzy mówią, że polska wieś już nam nie potrzebna bo żywność kupimy przecież gdzie indziej, pewnie górnikami też gardzisz bo ogrzewsz się gazem i jesteś chory z nienawiści. A ktoś taki nie ma żadnego ale to najmniejszego prawa głosu zabierać i co ważniejsze nie ma prawa obrażać bezczelnie pamięć moich rodziców, którzy na roli urobili sobie ręce do łokci, wybudowali siebie i dzieci, kupili maszyny bez żadnych dotacji i kredytów bo uczciwie harowali od świtu do nocy, świątek-piątek bez płatnych urlopów i wczasów, żeby po tym wszystkim marne 700-800 zł emerytury z KRUS na starośc dostać. Dla porównania taka typowa paniusia z banku nie obrażając nikogo, ale której największym wysiłkiem było stukanie na maszynie do pisania a później klawiaturze, za którą składki płacił pracodawca, policzyli podstawę z najlepszych lat, a która przeszła na wcześniejszą emeryturkę bo niby taka spracowana w wielku 55 lat i bierze ponad 3 razy tyle z ZUS.

smoku, 2015-06-18 22:03:00

@Internetowy, a kto ci zabrania sprzedawać żywiec za 10 PLN za kg? Skupujący czy Państwo? powodzenia (...). Chamy są takie głupie, że posługują się pojęciami, których definicji nigdy nie poznali. W rezultacie jeden pragnie cen urzędowych określanych przez państwo, a drugi chce ich uwolnienia. Nie sposób dyskutować z ludźmi o tak marnym zasobie wiedzy.

moses, 2015-06-18 21:59:40

@taka prawda - jeśli przenosimy ZUS na rolników, to "przy okazji" niech nastąpi też uwolnienie cen płodów rolnych i żywca. Koniec z dyktowaniem ceny przez państwo i skupujących. Ciekawe tylko jak cienko będziecie kwękać, kiedy zamiast rolników wszyscy pośrednicy i przetwórcy będą doić was

Internetowy, 2015-06-18 21:04:07

Jak się daje to się kraje zazdrośnicy. A nie narzekanie ,że ten ma a ja nie i jak mi nie może być lepiej to temu drugiemu niech będzie gorzej.W Austrii jak pracowałem jakoś mieszczuch nie zazdrościł farmerowi a tu nawet swój swojemu , jakie to polskie.

Bronek , 2015-06-18 19:51:09

@taka prawda ma rację popieram tylko to co piszesz tyczy sie bambrów co w np agrobiznesie sie wypowiadają i nowe traktory za plecami lub jakiego najwiekszego dziada widziałem jak za plecami tablce o dotacjach na całej scianie chyba z osiem no to juz przesada i pewnie juz pierwszy w kolejce po kase z nowgo prow

ukasz, 2015-06-18 19:38:29

Jeśli jest tak dobrze to dlaczego ludzie uciekają z bogatej wsi do biednego miasta?

wiejski mieszczuch, 2015-06-18 19:18:49

@taka prawda. Tak w szczególe, składki do ZUS płaci pracodawca, a nie pracownik. Gdyby nawet płacił niższe, to i tak pracownikowi by nie dał. Prędzej kupił by sobie kolejne porsche, lub coś droższego. Tyle w temacie. Skoro nie podoba Ci się w mieście to kup ziemię na słupa jak tacy inni miejscy przeprowadź się na wieś i korzystaj z tych przywilejów, nie podobają Ci się ciągniki, to uprawiaj tą ziemię radłem i motyką, a młóć cepem. Ale żeby zdobyć jakikolwiek zawodowy szlif to posadź na działce marchewkę i obserwuj czy rośnie i ile z niej będziesz miał zysku. I nie ględź trzy po trzy, bo tego nie da się już czytać.

T.B., 2015-06-18 16:31:42

suma składek od najnizszego wynagrodzenia w miescie to około 1000 zł wiec nie pcicuj kolego tylko płać normalne składki,po drugie emerytury nie płaci sie od tego jak ciężka jest praca tylko ile wpłaciło sie skladek,pochwal sie swoimi składkami i podtkiem dochodowym który płacisz do budzetu-wiem ty masz zawsze straty i ciagle ci musimy dopłacać,prywaciarz płaci minimum co ma płacić,bo nie opłaca mu się wiecej aby nie utrzymywac m.in ludzi na wsi,młodzi płacą owszem mniej ale to jest i tak min 450zł/miesiac podczas gdy ty 90 zł/miesiac,doicie budzet równo wbrew Konstytucji,już nie mówie ile było artykułów o patologiczym wyłudzaniu pieniedzy przez rolników-najbardziej rozszczeniowa i uprzywilejowana grupa w Polsce,jeszcze maja czelność ciagnikami po 300000 jeździć i utrudniać zycie innym

taka prawda, 2015-06-18 13:00:35

Po pierwsze nikogo nie obrażam ale dobrze znam zarówno pracę w mieście jak i pracę na wsi i to tej jeszcze bez wydajnych dzisiejszych maszyn a to była prawdziwa harówka gorsza chyba była tylko szychta w kopalni więc wiem o czym piszę. W wypracowanie tych marnych 900 zł emerytury , które twoim zdaniem pochodzi z miasta dzisiejszy wiejski emeryt włożył co najmniej 10 razy więcej potu i znoju niż dzisiejszy emeryt z ZUS, który miał zawsze socjal, wczasy pod gruszą, nadgodziny, podwyżki, premie, płatny urlop, opiekę nad dziećmi, armowe albo dofinasowane kolonie dla dzieci, wycieczki, sanatoria itp przywileje, o których ludzie ze wsi mogli tylko pomarzyć. Poza tym paniusia z biura wcale nie płaci ponad 1000 zł składki ZUS, tyle to płaci prywaciarz kolego a jeśli jest świeżynką to nie płaci nawet połowy tego więc mało wiesz a takiego mądralę zgrywasz .

smoku, 2015-06-18 12:13:59

nie obrazaj ludzi w miescie to po pierwsze bo dzieki temu sprzedajesz swoje produkty(typowe chamskie traktowanie klientów) po drugie policz sobie ile razy wieksza emeryture powinna mieć jak to nazywasz pani od manicure skoro ona płaci 1000z/miesiac a ty 100 zł/miesiąc?,moze zamiast 1900 to 9000 zł skoro ty dostaniesz 900?po trzecie do kazdego emeryta z KRUS panstwo dopłaca 90% czyli on sam opłacił 90 zł swojej emerytury,to jest grabiez ludzi pracujacych w miescie bo oni do jego emerytury musza dopłacić 810 zł!prawda jest taka że miasto was utrzymuje

taka prawda, 2015-06-18 11:24:12

Co do zakupu z dopłat zachodnich traktorów to zgoda nie powinno tego być bo to tylko bezmyślne pompowanie zachodnich gospodarek ale taka prawda, że również do ZUS państwo dopłaca i to ponad 60 mld zł rocznie czyli 4 razy więcej niż do KRUS i to też można nazwać rozrzutnością państwa. A jeszcze jedno porównaj sobie przeciętną emeryturę z KRUS wynoszącą ok 900 zł do przeciętej emerytury z ZUS wynoszącej ponad 1900 zł i weź pod uwagę, że przeciętna pani w mieście wysiedziała ją sobie za biurkiem popijając kawkę i robiąc manicure a kobieta dziś babcia na wsi tyrała w polu często w zimnie i deszczu albo w kurzu i spiekocie a to są nieporównywalne sprawy chopie.

smoku, 2015-06-18 10:58:04

Podobnego zdania są inni eksperci, ale wskazują, że bardzo mocne jest lobby zagranicznych producentów maszyn rolniczych. – Unijne programy mające unowocześnić wieś promują przede wszystkim zakup maszyn, a przez to większość pieniędzy wydanych przez naszych rolników, nawet ok. 70 proc., nie zostaje w kraju. Jeśli inwestowalibyśmy np. w budowę pomieszczeń gospodarczych, choćby chlewni, te pieniądze pracowałyby na miejscu – uważa Marek Zagórski.

Rolnicy wolą jednak traktory. I nie jest dla nich problemem to, że potężne maszyny potrafią spalić ogromne ilości paliwa. Bo przecież można ubiegać się o zwrot akcyzy wliczonej w cenę oleju napędowego – państwo zwraca ponad 80 zł za hektar. Na dodatek zawsze można zamieszać z fakturami: małe stacje często wystawiają rachunki na traktor, choć paliwo zatankowano do samochodu osobowego. Doszło do tego, że Ministerstwo Finansów zaleciło stacjom, aby zaniechały takiego procederu.

I jest jeszcze KRUS. Składka kwartalna dla rolnika posiadającego do 50 ha wynosi zaledwie 375 zł, dla porównania – osoba prowadzącą firmę musi miesięcznie oddawać ZUS 1030 zł. Dlatego nie brakuje osób, które otrzymały po rodzicach hektar ziemi (taka powierzchnia gospodarstwa uprawnia do zostania rolnikiem) i prowadzą np. zakład fryzjerski lub firmę budowlaną. Tymi nieprawidłowościami nikt się nie przejmuje i prowadzone nawet czasem kontrole nie dają odpowiedzi na pytanie, jakim cudem można wyżyć z uprawy trawy na hektarowej powierzchni? Nie da się ukryć, że na rozrzutnej polityce państwa korzystają też prawdziwi rolnicy – i mali, i ci potentaci. Siłą rzeczy państwo dopłaca do KRUS ok. 15 mld zł rocznie.

taka prawda, 2015-06-18 09:12:29

pies w dole takie interesy. Na 75 ha pracuję mercatorem 75. Jeszcze spokojnie 50 w usługach chodzi latem, fakt, że biorę za ha 280, ale nie dokładam do interesu grosza, bo sprzęt na siebie zarobi i na paliwo, tak, że jeszcze wychodzi dniówka 300 zł. Jak się dba to się ma. Nie raz widziałem, rżysko po nowym sprzęcie, to niestety bambrzy nie dorośli do tego poziomu, nie potrafią odpowiednio sprzętu ustawić, a potem lepiej nasiane niż po siewniku. Takie są skutki jak się z bizona przesiada, nie dla psa kiełbasa, nie dla świni miód. Wolą starego claasa niż nowe cuda. Żniwa spokojnie zrobię, koszty niskie, gospodarstwo bardziej opłacalne.

Paweł, 2015-06-18 08:49:58BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Nawiozłem tego z Kwalifikatem C1 z lokalnej CN- po mięszance był rzepak,po nim jęczmień oz.,gęsty to w nim nie było. Teraz likwidacja...

sapek

... a co do głuchego kiedyś miałem na polu kilka lat pod rząd jare na jednym kawałku... po nich były ziemniaki to w nich głuchy poschodził jakby...