PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Panie ministrze - to jest taka przedwyborcza propaganda sukcesu - co to my zrobimy.........
Już wiemy na czym to wszystko polega. Gebelsowskie zasady sprawdzają się nie tylko w polityce w rolnictwie również....

inż. rolnik z woj. podlaskiego, 2015-06-19 11:45:19

O to wypowiedzi (kopia) na apel ministra:

Polska rzeczywistość - można ubić i przerobić świniaka, którego klient "przywiezie", ale jednocześnie nie można w tym samym miejscu ubić i przerobić tego co sam wyhoduje a potem sprzedać. takie przepisy....

el, 2015-06-19 09:51:14

Najlepsze jest to zdanie "Wędzarnia spełnia wszystkie rygorystyczne unijne normy dotyczące zawartości substancji rakotwórczych w produktach mięsnych" a równocześnie ta sama łunia dopuszcza stosowanie w przetwórstwie żywności coraz większych ilości rakotwórczej chemi typu konserwanty, polepszacze, zagęstniki, sztuczne barwniki, stabilizatory, emulgatory środki przeciwzbrylające oraz polepszacze smaku ba nawet sól drogowa jest zdatna do jedzenia.

smoku, 2015-06-18 11:27:45

Kiedyś to na wsi była taka opłacalność że ziemia za bezcen była a teraz tak źle a ziemia droga

imen, 2015-06-18 10:25:09

Kiedyś na wsi była boróżnorodność i zazielenienie. W każdym gospodarstwie rosło kilka gatunków roślin (okopowe, zboża, motylkowe, warzywa). Hodowano 2-3 gatunki zwierząt. Uprawiano poplony. I wszystko bez dopłat! 12 lat temu nie było VAT na maszyny, pamięta ktoś o tym??
Lokalnie działały przy GS masarnie, piekarnie. Były OSM, lokalne przetwórnie warzyw i owoców. Gdy pojechało się w inną część Polski można było spróbować innej żywności, lokalnej. Dziś wszystko rozwalone, wożą tylko w te i we wte po kraju i niszczą drogi i emitują spaliny. Serek ziarnisty z Podlasia na Dolny Śląsk a w tym czasie inny serek ziarnisty z Dolnego Śląska na Podlasie. Kiełbasę ze Szczecina do Krakowa a kaszankę z Krakowa do Szczecina. W efekcie koszty logistyki i całej jej obsługi dorównują kosztom surowca, konsument za wszystko płaci a dostawca surowca, czyli rolnik balansuje na granicy opłacalności. A mówił klasyk "bierzcie swoje sprawy w swoje ręce". Niektórzy wzięli... i to prawie za darmo.

Refleksyjny Gość, 2015-06-18 09:57:07

Zniszczyliście, o choćby małe ubojnie i masarnie a teraz pieprzycie o szansie. Co za pacany nami rządzą.

Adaś, 2015-06-18 09:37:12

mgr inż. rolnik, 2015-06-19 10:12:46

Sawicki jak zwykle- ble, ble, ble. Opłacalność gdzie? Sam niech założy przetwórstwo i zobaczymy jak długo pozostanie na rynku.

paszko5, 2015-06-18 23:24:51BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

U mnie nie ma kolanka jeszcze, pasowało by skrócić bo bujna bardzo ale ciut ciut za wcześnie a od jutra ma u mnie niby padać. Mimo...

jarki

U nas też zaczynają kwitnąć te kikuty :(   A pszenica kończy krzewienie ale jest "fest" :)