PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Szkoda, że Pan Wojtczak nie opowiedział o Salusie, ś.p Panu Tułazie i innych sprawach. Widzę, że UPiPPM ma kapitalnego przedstawiciela. Ciekawe kiedy znów będzie zamykał drzwi przed TVN lub uciekał przed nimi.

RM, 2015-06-20 22:37:21

Kołchoz (ros. колхоз) – formalnie rolnicza spółdzielnia produkcyjna, rodzaj przedsiębiorstwa rolniczego charakterystycznego dla byłego ZSRR.

Kołchozy powstawały w wyniku zwykle przymusowego przejęcia ziemi od indywidualnych rolników na rzecz państwa, w ramach kolektywizacji rolnictwa. W odróżnieniu od sowchozów uprawiana ziemia należała formalnie wciąż do rolników tworzących spółdzielnię, ale była przekazana w bezterminowe użytkowanie wspólnocie spółdzielczej. Od tradycyjnych spółdzielni funkcjonujących w innych krajach kołchozy różnią się tym, że wspólnota nie ma prawa się rozwiązać i żaden jej członek nie ma prawa z uczestnictwa w niej zrezygnować. Po wprowadzeniu w ZSRR obowiązku posiadania dokumentów osobistych (paszport wewnętrzny) w 1932 roku aż do 1976 nie wydawano ich chłopom, co uniemożliwiało lub utrudniało im odejście z kołchozu (chłop mógł tylko wyjechać czasowo na podstawie tymczasowych dokumentów, które były ważne tylko w wyszczególnionych miejscach i dniach).

Członkowie kołchozu są zatem sprowadzeni praktycznie do roli pracowników etatowych, którzy dostają miesięczne wynagrodzenie za pracę i mają prawo do domu mieszkalnego oraz do uprawiania działki przydomowej. Kołchozy wciąż istnieją na Białorusi.I w Polsce z tym że kołchozy dla rodziny zakłada PSL(ZSL)

partia miejska, 2015-06-19 19:54:56

Już zapomniał jak TVN go goniło, gdy wyszły na jaw przekręty, które robił z burmistrzem Jarocina kilka lat wstecz, lub ostanie z Salusem. Ten pan świń osobiście nie ogląda. Ponad 10 lat temu chodziła plotka, że nie wchodzi do porodówek bo prosięta dostają biegunki.

T.B., 2015-06-19 19:23:27

Nie ogarniam w jakim my kraju żyjemy - co to za kraj, w którym podobno nakłady na wojsko rosną, a nie potrafi sobie poradzić z paroma stadami dzików, sztrzelać tylko do makiet nasze wojaki potrafią ? Ekooszołomy pewnie lochy własnym ciałem zastawialiby wiec mieliby problem fakt z trafieniem ale media co chwila pokazują obszernie jakieś jednostkowe bestialstwo ludzi wobec zwierząt a potężne szkody zwierzyny są przemilczane. Dziwny to kraj, tematy zastępcze królują jakbyśmy tu mieli jakieś ekonomiczne eldorado a nie kryzys, wyprzedaż majątku, masową emigrację bo płace są nędzne, wyludnienie, bezrobocie, rosnące zadłużenie kraju i biedę milionów ludzi.

smoku, 2015-06-19 19:10:56

mózg sobie zbioasekuruj ,następny mądry który chce wykończyć drobnych hodowców trzody ,,możesz sobie wprowadzać co chcesz a my sobie i dla naszych rodzin i tak po parę tuczników utrzymamy ,a są nas tysiące ,,wy nam nie dajecie zarobić to i my wam nie damy ,zesra...cie się z waszymi pędzonymi tucznikami ,jak ruskie wam nie wezmą to po rowach będą leżeć ...lepiej weżcie się konkretnie za walkę z ASF a nie pierdoły wymyślacie....

rolnik, 2015-06-19 18:41:18BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Artykuł nijak się ma do rzeczywistości autora zapraszam do siebie  Przyjmowanie tych wartości było by dobre ale w poprzednich latach...

imen

Rzepaki które dostały RSM wyglądają tragicznie są spalone , na razie na rzepak podałem 300 kg yary mili i 150 saletry RSM pojedzie jak...