PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Szkoda, że Pan Wojtczak nie opowiedział o Salusie, ś.p Panu Tułazie i innych sprawach. Widzę, że UPiPPM ma kapitalnego przedstawiciela. Ciekawe kiedy znów będzie zamykał drzwi przed TVN lub uciekał przed nimi.

RM, 2015-06-20 22:37:21

Kołchoz (ros. колхоз) – formalnie rolnicza spółdzielnia produkcyjna, rodzaj przedsiębiorstwa rolniczego charakterystycznego dla byłego ZSRR.

Kołchozy powstawały w wyniku zwykle przymusowego przejęcia ziemi od indywidualnych rolników na rzecz państwa, w ramach kolektywizacji rolnictwa. W odróżnieniu od sowchozów uprawiana ziemia należała formalnie wciąż do rolników tworzących spółdzielnię, ale była przekazana w bezterminowe użytkowanie wspólnocie spółdzielczej. Od tradycyjnych spółdzielni funkcjonujących w innych krajach kołchozy różnią się tym, że wspólnota nie ma prawa się rozwiązać i żaden jej członek nie ma prawa z uczestnictwa w niej zrezygnować. Po wprowadzeniu w ZSRR obowiązku posiadania dokumentów osobistych (paszport wewnętrzny) w 1932 roku aż do 1976 nie wydawano ich chłopom, co uniemożliwiało lub utrudniało im odejście z kołchozu (chłop mógł tylko wyjechać czasowo na podstawie tymczasowych dokumentów, które były ważne tylko w wyszczególnionych miejscach i dniach).

Członkowie kołchozu są zatem sprowadzeni praktycznie do roli pracowników etatowych, którzy dostają miesięczne wynagrodzenie za pracę i mają prawo do domu mieszkalnego oraz do uprawiania działki przydomowej. Kołchozy wciąż istnieją na Białorusi.I w Polsce z tym że kołchozy dla rodziny zakłada PSL(ZSL)

partia miejska, 2015-06-19 19:54:56

Już zapomniał jak TVN go goniło, gdy wyszły na jaw przekręty, które robił z burmistrzem Jarocina kilka lat wstecz, lub ostanie z Salusem. Ten pan świń osobiście nie ogląda. Ponad 10 lat temu chodziła plotka, że nie wchodzi do porodówek bo prosięta dostają biegunki.

T.B., 2015-06-19 19:23:27

Nie ogarniam w jakim my kraju żyjemy - co to za kraj, w którym podobno nakłady na wojsko rosną, a nie potrafi sobie poradzić z paroma stadami dzików, sztrzelać tylko do makiet nasze wojaki potrafią ? Ekooszołomy pewnie lochy własnym ciałem zastawialiby wiec mieliby problem fakt z trafieniem ale media co chwila pokazują obszernie jakieś jednostkowe bestialstwo ludzi wobec zwierząt a potężne szkody zwierzyny są przemilczane. Dziwny to kraj, tematy zastępcze królują jakbyśmy tu mieli jakieś ekonomiczne eldorado a nie kryzys, wyprzedaż majątku, masową emigrację bo płace są nędzne, wyludnienie, bezrobocie, rosnące zadłużenie kraju i biedę milionów ludzi.

smoku, 2015-06-19 19:10:56

mózg sobie zbioasekuruj ,następny mądry który chce wykończyć drobnych hodowców trzody ,,możesz sobie wprowadzać co chcesz a my sobie i dla naszych rodzin i tak po parę tuczników utrzymamy ,a są nas tysiące ,,wy nam nie dajecie zarobić to i my wam nie damy ,zesra...cie się z waszymi pędzonymi tucznikami ,jak ruskie wam nie wezmą to po rowach będą leżeć ...lepiej weżcie się konkretnie za walkę z ASF a nie pierdoły wymyślacie....

rolnik, 2015-06-19 18:41:18BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Jarki, zalezy pod jakim kątem spojrzeć. Jeśli pod kontem rolniczym, tak spiereić. Jeśli pod kontem pzł to wzmocnić. Tam jest walka drużyn....

jarki

To tak jak zwykle czy w Warszawie czy też w Brukseli  Co by tu jeszcze spie..olić