PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Taka fabryka ciągników rolniczych jak ,,URSUS" k/Warszawy obchodziła by 125 lat swojej działalności.... Niestety, już od 25 lat dzięki rządzącym, a nawet wcześniej w okresie, (gdy poprzez decyzje polityczne wprowadzono silnik Perkinsa), spowodowano likwidację tak olbrzymiej i dobrze zorganizowanej (FABRYKI).
Dobrze się stało, że w Lublinie powstała firma, która zachowała logo URSUSA i prowadzi działania już nie jako fabryka, ale jako montownia ciągników Ursus.
Chwała Zarządowi tej firmy i wszystkim pracownikom, którzy podtrzymują produkcję tego tak ważnego dla naszego kraju ciągnika.
Marka Ursusa jest marka znaną na świecie i już w latach 70-tych mówiło się o tym, że ciągniki Ursus C-330 zdobywają rynki światowe i jeżeli dobrze pamiętam to afrykańskie też.....
Dlaczego o tym piszę??
Pamiętam z lat sześćdziesiątych jak pozytywne wrażenia odniosłem z wycieczki zorganizowanej przez (TMR w Supraślu) do tej fabryki. Tam się wszystko produkowało począwszy od odlewu i odkuwki do gotowych części i montażu różnych typów ciągników Ursus. Szkoda, że tych komentarzy nie czytają decydenci z tamtej epoki; może by wzbudziło się w nich sumienie i refleksja obarczona pytaniem; dlaczego tak musiało się stać, że zlikwidowano tą FABRYKĘ w Ursusie k/Warszawie.
Kończąc swoją wypowiedź przesyłam serdeczne gratulacje Zarządowi firmy URSUS i pracownikom, wśród, których są moi znajomi z firmy PRONAR w Narwi.

mgr inż. rolnik, 2015-06-23 10:30:36

Szczerze mówiąc czarno to widzę

Hehehe, 2015-06-22 18:25:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Gdzie ja wspólnika bym znalazł-jak wszyscy tylko czekają na moją plajtę!Podepczę KURKĘ

miwigos

Jak siane w mokrą ziemie i zaraz spadło 25 litrów,a przez nastepne3 tygodnie kolejne 37 litrów ,woda stoi na polu ,takie małe kałuże na śladach po...

jarki

Ze starymi zaprzyjaźnionymi sąsiadami to ja mogę kawę albo flaszkę wypić Ci młodzi następcy myślą inaczej z nimi to tylko problemy Ja potrzebuję...