PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Taka fabryka ciągników rolniczych jak ,,URSUS" k/Warszawy obchodziła by 125 lat swojej działalności.... Niestety, już od 25 lat dzięki rządzącym, a nawet wcześniej w okresie, (gdy poprzez decyzje polityczne wprowadzono silnik Perkinsa), spowodowano likwidację tak olbrzymiej i dobrze zorganizowanej (FABRYKI).
Dobrze się stało, że w Lublinie powstała firma, która zachowała logo URSUSA i prowadzi działania już nie jako fabryka, ale jako montownia ciągników Ursus.
Chwała Zarządowi tej firmy i wszystkim pracownikom, którzy podtrzymują produkcję tego tak ważnego dla naszego kraju ciągnika.
Marka Ursusa jest marka znaną na świecie i już w latach 70-tych mówiło się o tym, że ciągniki Ursus C-330 zdobywają rynki światowe i jeżeli dobrze pamiętam to afrykańskie też.....
Dlaczego o tym piszę??
Pamiętam z lat sześćdziesiątych jak pozytywne wrażenia odniosłem z wycieczki zorganizowanej przez (TMR w Supraślu) do tej fabryki. Tam się wszystko produkowało począwszy od odlewu i odkuwki do gotowych części i montażu różnych typów ciągników Ursus. Szkoda, że tych komentarzy nie czytają decydenci z tamtej epoki; może by wzbudziło się w nich sumienie i refleksja obarczona pytaniem; dlaczego tak musiało się stać, że zlikwidowano tą FABRYKĘ w Ursusie k/Warszawie.
Kończąc swoją wypowiedź przesyłam serdeczne gratulacje Zarządowi firmy URSUS i pracownikom, wśród, których są moi znajomi z firmy PRONAR w Narwi.

mgr inż. rolnik, 2015-06-23 10:30:36

Szczerze mówiąc czarno to widzę

Hehehe, 2015-06-22 18:25:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

A gdzie ,bo u mnie brak śniegu Bo u Ciebie nie wiadomo czy ty zachpom, kujpom czy jeszcze wlkp U nas śnieg jest, dopada codzień. W dzień lekko...

witch5

No tak a na Kujawach jak wiosną tak i zimą cienko - tylko w żniwa nie żałuje ...

Marecki

Tyle daje jednorazowy post, gdzie użytkownik nic o sobie nie powie. Pisze, żeby zaistnieć. Wiadomo jedynie tyle, że u niego pada. Czyli gdzieś w...