PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • imen 2015-06-25 08:26:19
  Dawno było wiadomo że nikt nie będzie zadowolony z tej ustawy ani sprzedający ani kupujący a obcokrajowcy i tak znajdą luki , dlatego bo ta ustawa to regulacja rynku i brak wolności a jak ktoś raz za smakuje wolności to żadna regulacja już nie jest dobra.
 • żuławiak 2015-06-24 21:23:34
  małorolny rolniku ty chyba nawet podstawówki nie skończyłeś wezmę nawet za darmo a co ty chcesz niby za darmo dziwne masz podejście do sprawy bo nie kumasz że jako małorolny prosty i niewykształcony chłop to bedziesz dla szanownej komisji zwykłym rolem-fizolem bez układu i znajomości i żadna komisja nawet się nad tobą nie zastanowi no chyba że odstępne dasz dyskretnie pod stołem. Wiesz na czym ta ustawa polega na tym żeby było jak ok 20 lat temu że ziemie np PGR-y w dużej mierze przejeli ci co mieli układy i kase i o to właśnie żeby chodzi żeby swoich ustawić na stanowiskach i zarobić przy tym oraz żeby swoi nie musieli za ziemie płacić nie wiadomo ile.
 • małorolny ROLNIK 2015-06-24 19:39:08
  Jestem za tą ustawą bo ja chcę kupić a wy tak piszecie jakby wszyscy mieli sprzedać ,to jest wasz problem ,kupujcie i produkujcie na tej ziemi a nie spekulujcie ziemią ,ja mogę nawet przyjąć za darmo ,moje dzieci też będą rolnikami i potrzebujemy taniej ziemi----brawo PSL i PIS
 • nie mogę się uspokoić! 2015-06-24 18:48:32
  Wyjaśnijmy wszystkim rolnikom. Rolnik chce sprzedać ziemię, bo w otoczeniu prawnym PL nie potrafi na niej zarobić. Państwo nie zadaje sobie trudu, żeby się zastanowić, czemu ten rolnik nie daje rady. Rolnik ma dwie oferty, jedną od sąsiada 40 tys. PLN i drugą od sąsiada zza Odry na kwotę 50 tys. PLN. Sprzedaje temu drugiemu. Wchodzi Państwo polskie i mówi "Skandal! wyprzedaż polskiej ziemi!". Co Państwo proponuje. Otóż to, że sprzeda tę ziemię powiązanym z Państwem kolesiom i to np. za 20 tys. (proszę czytać ustawę). Za swój "ratunek" weźmie 1000zł za wpis do rejestru. To oznacza, że z kieszeni rolnika ucieka 30 tys. PLN utraconych korzyści. Czyli ten nieszczęsny rolnik nadal nie daje rady prowadzić działalności rolniczej, jest chudszy o 30 tys. utraconej kasy, a Państwo PL ma kontrolę nad jego ziemią, na przykład w taki sposób, że ów sąsiad zza Odry przychodzi do komisji, mówi, że ziemię trzeba dać wskazanemu "rolnikowi" i za to płaci, wróć, jest wdzięczny komisji na daną kwotę. Skutek jest ten sam, ale rolnik który dostał 20 tys. ma jeszcze gorzej, bo musi zapłacić w podatkach na oddziały regionalne ANR, ich przyszły na pewno-do-dupy system i rejestr. Moi kochani, ta ustawa pokazuje, że ziemię polską trzeba chronić, ale przed tymi, którzy się pod tą ustawą podpisali!!!!
 • erste 2015-06-24 18:34:04
  Nowa UKUR w najmniejszym nawet stopni nie chroni wykupu ziemi przez cudzoziemcow, chroni jedyni stolki kolegow i kolezanek pracujacych w ANR.

  Wyprzedali ziemi Skarbu Panstwa, beda teraz sprzedawac od tych ktorzy sa jej wlascicielami i tak az do emerytury.
 • Przywitajmy nową nacjonalizację! 2015-06-24 18:14:57
  Tą ustawą wszyscy posłowie głosujący "za" nacjonalizują obrót ziemią rolną. Stąd już tylko mały kroczek do nacjonalizacji produkcji, czyli na przykład obowiązkowym dostawom. Wszystkich rolnikom gorąco zachęcam do zapamiętania, że tak PO, PSL, SLD i PiS NIE GŁOSOWAŁY PRZECIW.. Cała ta komisja rolnictwa zatem to zbiór ignorantów rynkowych poziomu Gomułki..
  A dlaczego komisja ma decydować tylko o sprzedaży ziemi, przecież można jeszcze decydować o sprzedaży świń, zboża, itd. chyba że do tego będą odrębne komisje.. Mój Boże.. nasz naród się naprawdę stoczył..

  Jedyne co powinien zrobić prawodawca do natychmiast zlikwidować ANR, bo największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa zasobu rolnego narodu jest sam fakt istnienia takiej instytucji.. za chwilę te komisje dostaną rozkaz, by ziemię akceptować do sprzedaży, ale tylko obywatelom państwa utworzonego w 48 roku...
 • rolnicy krzyczą : PRECZ Z PSL !!! 2015-06-24 15:06:20
  PSL tą ustawą szykuje układ megakorupcyjny dla siebie i dla swoich kolesi o lepkich łapach.
 • miastowy 2015-06-24 14:24:22
  dziwne i smieszne pytanie-odpowiedź jest prosta jak powiedział arszczecin
 • arszczecin 2015-06-24 13:53:58
  Kto będzie w komisji decydującej o możliwości sprzedaży ziemi?
  Jak to kto! PSL, rodzina PSL i przyjacioły PSL!!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.82.9
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!