PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • wyborca 2015-09-06 21:47:11
  Ten dudamix jeszcze nieźle zamiesza będziemy żałować wyboru.
 • arszczecin 2015-09-06 21:06:24
  Rolniczka, mogłaś zagłosować na bronka. ,mniejszy wstyd.

  Pisiory będą musiały ją poprawić. Sejm przerzucił tę ustawę w przysłowiowe 2 tygodnie rękoma pslu i po. Ale projekt był bombowy. Made in Kalemba ...
 • kolega dudy 2015-09-06 21:02:36
  Szef solidarności odpoczywa w luksusach gdzie pracownicy są na umowach śmieciowych http://m.newsweek.pl/piotr-duda-afera-rachunki,artykuly,370025,1.html
 • rolnik 2015-09-06 20:38:38
  Panie Duda wstyd , wstydzę się , że na Pana głosowałam, powinien Pan stać na straży takich ustaw i nie pozwolić ograniczać właścicieli , a Pan właśnie to zrobił podpisując ten bubel , taki bubel już funkcjonował w latach siedemdziesiątych za panowania czerwonych
  Przeciez ci biedni ludzie w Pana wierzyli wstyd zawiódł Pan zaufanie Polakow zrobił Pan dokładnie to co Komorowski robił przez 4 lata , ma Pam gębę pełną frazesów nic po za tym wstyd
 • ktoś 2015-08-18 00:44:45
  Polska to Dziki Zachód
 • AW 2015-07-07 21:52:55
  W Polsce nie ma wlasnosci prywatnej!!! Ustawa nie jest zgodna z konstytucja. To jest ograniczenie wlasnosci prywatnej. Jezeli rzad chcial aby ziemia nie byla w rekach obcokrajowcow wystarczylo zapisac to w ustawie. Dlaczego ta ustawa dzieli zwyklych Polakow?? NIe moge sprzedac ziemi zwyklemu Kowalskiemu bo rzad z nowa ustawa wywlaszczyl rolnikow z ziemi!! Wracaja czasy szlachty i chlopow. Ty szary ludku plac podatek rolny i pracuj, pracuj , pracuj... a sprzedac bo pieniedzy brak?? zapomnij, Tylko dla jasnie Panow z PIS, PO i PSL..... NIe ma wlasnosci prywatnej w Polsce.
  W kolejce czekaja kolejne ograniczenia wolnosci i wlasnosci.... chcecie to macie.
  Polacy siedza w garnku a rzad podgrzewa wode, a gdy sie ugotujecie bedzie za pozno!!
 • Rolnik 2015-07-07 07:30:13
  Ustawa jest wg mnie niezgodna z Konstytucją.
  Dlaczego ja jako rolnik nie mogę sprzedać np 1ha ziemi przypadkowemu Kowalskiemu, który oferuje mi lepszą cenę niż rolnik?
  Dlaczego, ktoś ma mówić mi co ja mogę a czego nie mogę robić ze swoją własnością?
  Dlaczego ANR ma kształtować ceny ziem rolnych?
  Dlaczego mam płacić podatki od nieruchomości a nie mogę tego sprzedać?
  Haracz dla ANR?

  Czy to nie jest przypadkiem tak że wejdzie ustawa w życie, rolnicy dowiedzą się o tym że tak naprawdę ta ziemia nie jest ich bo nie mogę jej sprzedać, mają ograniczony dostęp do swojej własności, zbuntują się, a w tym czasie ANR skupi dużą/średnią część terenów od rolników za psie pieniądze, a później ustawa pójdzie do zmian itp i po 3 latach znowu wróci do punktu wyjścia?

  Dlaczego program rodzina na swoim finansował tylko i wyłącznie rynek pierwotny?
  Czy mądrzy ludzie, którzy pisali tą ustawę nie wiedzieli że istnieje również rynek wtórny?

  Musiało minąć kilka lat żeby uwolnili ten program.

  To jest skandal, po cichu przyklepali sobie ustawę, która zapewnia im władzę na terenami rolnymi, bo jak inaczej to nazwać, płace podatki a nie mogę tego sprzedać?
  W niektórych przypadkach pewnie będzie tak że rolnicy w biedniejszych rejonach będą musieli sprzedać za darmo swoje tereny ANR a później będą ją dzierżawić.

  Skandal !!!!
 • partia miejska 2015-07-06 12:42:22
  młodzi a już nauczeni żebrania o nie swoje,dość okradania miasta
 • dyskryminowani 2015-07-06 11:20:42
  dyskryminacja młodych w Ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego

  Przegłosowana Ustawa narusza prawa konstytucyjne ludzi młodych posiadających kwalifikacje rolnicze, którzy nie będą mogli założyć własnego gospodarstwa rolnego, bo są dyskryminowani w tej Ustawie poprzez wykluczenie ich z kręgu bezpośrednich nabywców ziemi rolnej od rolników indywidualnych?

  Dlaczego w art.12.2 tej Ustawy uprzywilejowani są rolnicy indywidualni, a zabrakło młodych Polaków, którzy chcą dopiero utworzyć pierwsze gospodarstwo rolne?

  Jak mamy nie wyjeżdżać z tego kraju, skoro młoda osoba pełna siły nie będzie mogła kupić ziemi rolnej z pominięciem biurokratycznych, niekoniecznie uczciwych przetargów Agencji Nieruchomości Rolnych?
 • arszczecin 2015-07-03 00:06:25
  @patriots game
  nie pal gupa. ten zapis to glupota kalemby.
 • Rolnik Wielkopolski 2015-07-02 23:36:38
  Tak się składa, że w dobie obecnej sytuacji gospodarczej Polski sięgam do mojego bogatego archiwum jeszcze z czasów akcesji. Należy wrócić myślami do tych czasów sprzed 11-tu lat - tragiczna sytuacja gospodarcza, fale blokad , strajków i manifestacji w Warszawie a przy tym żydo-komuna snuła wizję dobrobytu w Unii Europejskiej i mamy dzisiaj ten dobrobyt. Wówczas były wicemister rolnictwa Jacek Soska jako jeden z nielicznych PSL-lowiec, dla mnie patriota jeżdżąc po kraju ostrzegał co nas może spotkać będąc w tym towarzystwie, ale czy wieś posłuchała. Dziwić się tylko, że rdzenny Polak z dziada pradziada nie znał i nie zna historii narodu polskiego na przestrzeni wieków. Koledzy w komentarzach macie rację - kłaniają się lektury wielkich naszych poetów chociażby poczynając od " Placówki". Niby chłop Polski wykształcony i czego się nauczył, czego uczono w szkołach. Nie czytało się lektur. Na naukę nigdy nie jest za późno. Efekt był taki, że to chłop zdecydował bodajże 4-ma % o byciu w tym kołchozie bo przekonano go do fury pieniędzy jakie dostanie. Tak mama Andżela daje a skutek jest nade wszystko widoczny. Caryca Katarzyna też dawała. Pamiętamy Kopenhagę jak to Kalinowski wespół z Millerem za 70 Euro sprzedali Polskę i polskie rolnictwo do Unii Europejskiej, której znaczącą siłą są Niemcy. Otóż wizję Polski przedstawił kanclerz niemiecki Gerhard Schroeder swoim pobratymcom-ziomkom 3 września 2000 roku. Oto ona: /cytat wyjęty w całości/ "Pomorze, Prusy Wschodnie, Śląsk i Wrocław są częścią naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego. Ale te tereny w świetle prawa międzynarodowego nie należą do naszego państwa. Jednakże Polska, Czechy i Węgry są już dzisiaj członkami sojuszu. Niedługo te kraje w połączeniu z Unią otworzą naszym dzieciom i wnukom możliwość powrotu na te ziemie w ramach swobodnego osiedlania się tam, skąd pochodzą ich rodzice i dziadkowie i będą mogły już bez przeszkód angażować się w życie polityczne, społeczne i gospodarcze. Nie drażnijcie ofiary, która sama pcha się w nasze ręce. Zawierzcie mojej metodzie, ja wam dostarczę wschodnie landy tak, że dzisiejsi administratorzy - Polacy - będą nam jeszcze wdzięczni, że zostaną Europejczykami". Tyle cytat i mamy to co chcieliśmy. Na dokładkę proponuję lekturę przy komputerze na You Tube tematy zaczynając od najważniejszego dla zrozumienia pozostałych. Tematy są w tłumaczeniu literowym:
  1. Dr. Radth - Polityczne perspektywy UE
  2. Kartel Farmaceutyczny / 4 odcinki/
  3. Dzisiejsza brukselska Unia Eu ropejska
  4. Walter Hallstein - wybitny nazistowski prawnik i główny architekt UE
  5 Wezwanie Dr. Radtha do mieszkańców Niemiec, Europy i świata
  6 Kartel makroregionalny
  7.Kto rządzi Unią Europejską - /lektor/
  8.Wywiad z Dr. Mathiasem Radthem przeprowadzonym przez BCN
  9.Nazistowskie korzenie brukselskiej UE /jest również książka o tym tytule licząca 277 stron. Można ją nabyć na Allegro/. Pomocne lektury Henryka Pająka takie jak; Polska w bagnie, Złodzieje milionów, bestie końca czasu, A naród śpi czy Piąty rozbiór Polski.
 • patriots game 2015-06-28 21:36:37
  do arszczecin

  ten zapis art. 17 jest dla dobra rolnikow, aby nam zagranica nie podkupywala ziemi bo utracimy wowczas swoja tozsamosc narodowa, ziemia spekulowac nie wolno
 • arszczecin 2015-06-27 23:49:03
  Panowie, jedna rzecz.
  W nowym UKURze, znajdujecie sobie łosia który chce dać x-krotność wartości ceny za ha. Wietrzycie interes. Zgłaszacie się do notariusza, gdzie prodpisujecie umowę porzedwstępną/warunkową. Notariusz leci do ANR, która stwierdza, że cena
  "Art. 17.
  3. Jeżeli równowartość pieniężna, o której mowa w ust. 1, wynikająca z treści umowy
  rażąco odbiega od wartości rynkowej nieruchomości rolnej, Agencja może, w terminie
  14 dni od dnia złożenia oświadczenia o wykonaniu uprawnia, o którym mowa w ust.
  1, wystąpić do sądu o ustalenie ceny tej nieruchomości.
  4. Sąd ustala cenę nieruchomości, o której mowa w ust. 3, przy zastosowaniu sposobów
  jej ustalania przewidzianych w przepisach o gospodarce nieruchomościami" ...

  czyli ktoś wam daje 100 k zł/ha, sąd ustala że srednia cena to 10 k zł/ha i ... NIE MACIE MOŻLIWOŚCI SIĘ WYCOFAĆ. Sprzedawaliście tylko dlatego że to był interes, a urzędnik zdecyduje że sprzedajecie poniżej wartości.

  @UKASZ, ochroni cię PSL, ochroni.
  przesłuchałem chyba wszystkie video z komisji i podkomisji. Ta ustawa winna nazywać się UKUR- poprawka
  UKUR- kolano Kalemby
 • tata 2015-06-27 21:30:42
  Ja się ciągle pytam? Francuzi mają "Safer" i to rozwiązanie miało byc u nas i nic. Tylko 3-mieś przed wyborami wrzutka albo odmrożony kotlet, sporządzony na kolanie. PO-PSL nie posłuchało też opozycji bo -nie. I PSL musiał zrezygnować z forowania dziadka Zycha na marszałka. To są fakty. PEŁO i PESELE to zwykła mafia załatwiająca wyłącznie własne interesy. Pamiętajmy jesienią.
 • rtv 2015-06-27 08:47:14
  wy myslicie ze PSL działa dla waszego dobra?bedzie tak jak za PZPR bedziesz w partii dostaniesz mieszkanie(pole)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.203.213.116
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!