PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

tak inzynierze koniecznie ze stanowiskami dla kolesiów najlepiej kumpli Burego i PSL,licze na to ze PiS posadzi połowę chłopstwa do kryminału

normalny rolnik, 2015-11-19 19:11:09

Nie daj Boże sprzedawać E LEWAR Prywatyzacja z polskimi rolnikami bo inaczej łapy poucinać

Rolnik, 2015-11-19 18:51:27

Trzeba powołać państwowyPolskiHolding Spożywczy - PHS. W sład wejdzie Elwarr i Krajowa Spółka Cukrowa !!! Do tego należy doączyć nie dokończoną Morską Bazę Zbożową z elewatorami w Porcie Północnym w Gdańsku ,dla statków 15,,000 ton nośności !!!

Inż, 2015-07-06 14:08:10

Starannie układam cegłę po cegle (jak moi dziadkowie)...aktualnie remontuję stary dom.....ale czy dobre zrobiłam założenia....... klimat się zmienia.
Materia domu nie najgorsza, solidna....wymieniam też komin w lecie ..by nie brakło ciepła domu.....
Pozdrawiam tych co MAJĄ swój dobry komin....i lubią budować.

Coraz więcej tych co się ogrzewają przy cudzych kominach.....

z.., 2015-07-03 06:24:55

Baca idz do lekarza jestes powaznie chory.

psychiatra , 2015-07-02 23:09:38

Polacy powinni jeść polskie zbożem to i magazyny będą potrzebne.

Uważam, że strategiczne dla kraju działy gospodarki powinny być zachowane. Oczywiście na czysto menadżerskich zasadach, a nie "własności partii".

A Elewarr ..przykładnie ukarać złodziei..

PSL to kompromitacja , ODEBRAĆ ROLNICZE LOGO ...KONICZYNA NASZA.

Każda ustawa ..o obrocie ziemią, działania nowych programów unijnych...dużo tu pisać...to mechanizmy do kontrolowania i zastraszenia ludzi pracy..a zagmatwanie spraw daje celowe furtki "decydentom"...
Starostwa to mafia ...szkoły, rejon dróg, DPS, biuro pracy.....przechowalnia "stołków"...

Wszystkie nowe ustawy nie przynoszą postępu.

Media krzyczą o Grecji.....a ZUS-u już się nie da reanimować...służby zdrowia pewnie też, szkoły totalny upadek....

Rolnictwo niby się rozwija....Ja dwa razy tyle pracy na ten sam efekt ekonomiczny .

Za odrolnienie 1ha mojego gruntu mam zapłacić 300 000zł...do kasy na kolesi pensje....

Czy doczekam normalności...

z.., 2015-07-02 22:53:09

Właśnie oglądam Nikodema Dyzmę i tak sobie myślę że PSL realizuje w 100 % scenariusz z filmu/książki . Tylko że fabuła się skończyła na tym że Nikodem dostaje się do stref rządowych i dalszy los jest nieznany tak więc PSL wiedział jak kręcić lody gdy był w spółkach państwowych a całkowicie nie ma przykładu jak radzić sobie wyżej więc wtopa za wtopą .
Co do samego Elwarru to niestety ale jest on za bardzo zaszczurzony by mógł istnieć . Deratyzacja w 2013 roku nie pomogła bo nawet szczury które wyłapano powróciły do swoich gniazd i jeszcze z oburzeniem komentują że o co chodzi przecież teraz po wprowadzeniu planu naprawczego zjadają mniej zboża niż kiedyś więc o co chodzi . Wprowadzili plan naprawczy z którego wynika że jeśli mniej się zgromadzi zboża to mniej zjedzą choć szczury wyznają zasadę że i tak będą jedli więcej niż inne szare myszki gdyż ich limit z ustawy kominowej nie dotyczy .
Problem jest taki że nawet jeśli by tworzono Elwarr na nowych zasadach budując od podstaw to plaga szczurów zasiedli się jeszcze wcześniej zanim wbije się pierwszą łopatę , Przykładem niech będzie budowa elektrowni atomowych gdzie nie podjęto nawet żadnej decyzji a inny rodzaj szkodnika Aleksandrus Gradus który przejada tyle co zwykły człowiek przez całe życie nie zje .

inny, 2015-07-02 08:33:28

Autorce, pani MPK nie wypada postawić kropki nad i - w komentarzu można sobie na to pozwolić:
Podstawowym warunkiem naprawy polskiego rolnictwa (i szerzej - państwa) jest DELEGALIZACJA PSL, rozbicie jego struktur i powiązań, które (choćby na przykładach z powyższego artykułu) można śmiało określić jako mafijne.
Klęska (spodziewana) PSL w jesiennych wyborach parlamentarnych i wynik poniżej progu 5% nie załatwia sprawy. Nie wejdą do Sejmu - ale pozostaje gęsta pajęczyna nieformalnych powiązań i znaczny obszar włądzy w terenie w wyniku prawdopodobnie sfałszowanych wyborów samorządowych. No i nie zawsze czysto osiągnięty stan posiadania - dużo słychać o zagranicznych spółkach, ale mamy też PSL-owskie latyfundia, duży procent przetwórstwa, pośrednictwa, obsługi rolnictwa.
Moim zdaniem konieczne jest powołanie specjalnego zespołu (komisji, instytutu, jak zwał tak zwał, może na wzór NRD-owskiego Gaucka) z szerokimi uprawnieniami do przeprowadzenia skutecznej depeselizacji życia publicznego - rozliczenie, weryfikacja, dla co bardziej "umoczonych" odsunięcie od stanowisk na lat 5 - 10, dla przekręciarzy - dotkliwe grzywny i wyroki bez zawiasów.
.............
Wiem, że postawą polskiej racji stanu jest dziś zakończenie wojny "polsko - polskiej", ale jeśli mamy po raz kolejny zaczynać od amnestii i grubej kreski, to obawiam się że nic się nie zmieni. ZSL/PSL nie takie "odnowy" przetrwał bez uszczerbku, a nawet z profitami.
............
I jeszcze jedno, ku przestrodze:
Pan Prezydent Andrzej Duda zwyciężył w wyborach m.in. dzięki rolniczym głosom.
Sam na niego głosowałem. To były często głosy bardziej przeciwko PSL niż za PIS. Ale przy pierwszych "umizgach" PIS do PSL jako ewentualnego koalicjanta
te głosy "wyparują". Rozleją się pomiędzy JKM, Palikociarnią, Kukizowcami, LSD i in.
Dla wielu rolników pozostanie jedynie wybór między wewnętrzną emigracją a partyzantką :)
.............
Pani Marzenie gratuluję kolejnego bardzo rzetelnego i wnikliwego artykułu.
Szkoda, że tak mało Szanownych Komentatorów chce się do tego odnieść.
@arszczecin, @z... @west , @ smoku i @inni - apeluję o odzew!

baca56

baca56, 2015-07-02 00:29:39

jo kupie tylko w takiej cenie symbolicznej 1zł jak kiedys kluczyk itp kupowali za bezcen polskie zakłady a nie jak teraz za miliony bankrutów co unia udupiła albo jak west

ukasz, 2015-07-01 19:41:21BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

U nas też zaczynają kwitnąć te kikuty :(   A pszenica kończy krzewienie ale jest "fest" :)

jarki

Kiedy jeszcze siałem jary z wyboru to zwykle 70-80 przedsiewnie Reszta tak do 120-140 (oczywiście łącznie)  Teraz ma DUŻO więcej :D