PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

U mnie w pomorskim (dobre ziemie) pszenica już biała żniwa będą o 3 tygodnie wcześniej niż zwykle. Ale suszy niema chodź na polu pustynia.

Krzysztof, 2015-07-07 11:13:24

KTO MOŻE NIECH TRZYMA ZIARNO BEDZIE REKORD CENOWY !!!!

CRIS ŚWIETOKRZYSKIE, 2015-07-07 07:23:42

gdzie qurwy mój komentarz

marek kujawy, 2015-07-06 22:04:24

I na tym polega manipulacja że jak trzeba oszacować zbiory na plus to robi się wywody jakie to będą rekordowe zbiory w sezonie i w przyszłości za rok , za dwa lata by tylko zbić cenę a jak trzeba to zaktualizować o fakty i pomniejszyć plony to się ociąga stwierdzając "Straty spowodowane suszą na razie są trudne do określenia." więc należy zakładać że skoro nie można oszacować suszy to trzeba stwierdzić że jej puki co nie ma .
Następny wywód "Wzrost cen zbóż mogą wstrzymywać wysokie zapasy ziarna." gdzie tu logika ? Skoro zboże drożeje to oznacza że zostanie chętniej sprzedane a tu stwierdzenie że "mogą wstrzymać " ?! Jak ? gdzie ? kiedy ? Prędzej chodzi o to że tych zapasów nie ma w rzeczywistości i się może okazać że przy wysokich cenach nie będzie czym handlować bo fikcji nikt nie kupi . Te zapasy coraz bardziej przypominają pożyczki z banku centralnego którymi chętnie obdarowuje się biedne kraje by nie koniecznie spłacały kapitał a jedynie odsetki od fikcyjnych kredytów których nikt na oczy nie widział .
Rynek kształtuje popyt i podaż który właśnie wpływa na ceny . A tu czytam że cena ukształtuje podaż ?! Coś czuje że z taką ekonomią to rynek giełdowy zbóż skończy jak UE-Grecja .

oszołomiony, 2015-07-06 20:35:17BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Mavrik robi problemy z borem pamiętajcie o tym Ja też daję razem z płatkiem a nawet w początku płatka i koniec  Proteus ok...

jarki

Jak się samemu robi to się wie co się ma