PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

POLSKIM ROLNIKOM SPOŁECZEŃSTWO NIE POMAGA ,, jak jest wszędzie na świecie , nauka światowa szukała rozwiązań od lat 1976 r ,szukali też w polsce i poznali wiedzę Rolników i zwyczaje ,, obliczyli zasoby naturalne i z przerażeniem stwierdzili że za 50 lat koniec i co dalej ? jak wyżywić planetę ? jak dla 2/3 brakuje wody a 1/3 głoduje ,mieliśmy najlepsze rolnictwo na świecie , żywiliśmy pół europy ,,, po co likwidowano i rozdano koncernom ,, wnieśli o prywatyzację uwłaszczenie , ale politycy odmówili , młodzieży pracy ,,, od lat 1993 r przedstawiałem nauce nowe metody leczenia i rozwiązania przyszłości ,czyli ekologię , nad którymi pracowałem od lat 50 - tych ,, nowa medycyna dieta ,zioła ,ruch , to połączenie wielu dziedzin nowych nauki i na medycynę dali środki i powiaty czyli wydziały zdrowia i rolnictwa nie wykorzystane ,, teraz leży zaliczka ,1 miliard ero ,dla powiatu który przygotuje produkty ,,,,,,,,,, to środki nauki i je rozlicza na zakup żywności i uzupełnienie wyposażenia ,,dla młodzieży ,praca i nauka ,w domu kobiety leczyły i wystarczyło pół godziny by przekazać ,wiedzę ,,, nikt na świecie nie ma pojęcia i nauka musi odbudować region i przysyłać młodzież by ,,,,,,,,,,,,,, od polskich rolników się uczyć ,,,,zwłaszcza wiedza starszych ludzi jest ważna ,,,, kto powiedział że nic nie umieją rolnicy ??????????,,, techniki nie mieli ,,,,,, to fakt ,, dla wszystkich pacjentów na całym świecie , polscy rolnicy nie wyprodukują ,starczy tylko dla najcięższych ,,ceny ustalam ja ,nauka wszystko zatwierdza bez zastrzeżeń , będziemy mieszkać w powiecie,,,,,,,, to dla nas zaszczyt ,, przejmie opieką ,,ŚWIAT NIE MA WYJŚCIA MUSI SIĘ UCZYĆ W POLSCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!! DZIWNE ???????????? ,, patrz ,żywność ,ekologiczna ,zioła

ATEM , 2015-07-26 10:22:09

Widzicie panowie jak to jest wszyscy mają nas w du..pie ,,,,mam nadzieję ze teraz przejrzymy na oczy i będziemy wiedzieli na kogo nie głosować i kogo pognać od koryta

maxio, 2015-07-26 09:11:41

Zamiast przekazywać składki na izby rolnicze które nic nie robią, pieniążki te powinny iść na związki rolnicze, zgodnie z deklaracją danego rolnika. Niestety przez "dekadę wolności" odeszła część starej gwardii która z poświęceniem walczyła o sprawy rolników. Teraz jesteśmy w rozsypce i pospolitym ruszeniem niewiele zdziałamy. Sawicki nieźle nas rozgrywa. Za te skromne blokady organizowane przez solidarność rolniczą w Dybowie i Nurze jesteśmy karani przez Sądy za złe ustawienie maszyn na drodze. A świadkami w sprawie są policjanci którzy na blokadach tak te maszyny ustawiali. Żenada.

Wacek, 2015-07-24 09:54:40

Smoku. A kto reprezentuje rolników?

Popatrz na ten filmik. Policja stoi zboku. Popatrz na Youtubie z francuskie akcje. Zero policji, choć porządek publiczny był zabuzony.
Teraz popatrz co się działo w lutym pod kprm. Więcej policji niż uczestników. Choć nas bylo 10 k.
Chociaż my przez 2 lata protestowalismy wzorowo.

Więc jeśli ja słyszę że mamy państwo demokratyczne, to śmiem wątpić. Nie masz prawa do wolnego wyrażania zdania. Nie masz prawa do protestów. Tego nikt nie zrozumie jeśli nie zderzy się z tym osobiście. Mam ypozory. Pozory demokracji. Pozory dobrobytu. Tak jak pisałeś , przelewanie. To nie ja, to oni.
Kissmy pisze że nie ma szacowania. I nie będzie. Bo każdy i własnym tyłku myśli. Nie żeby mi pomogli, tylko sąsiadowi swinia padła.
Dajemy się napuszczac i podpuszczac. A ONI wygrywają. Na wsi była jeszcze 10 lat temu solidarność, w problemie zawieszalismy animozje. Wystarczyła dekada staliśmy się miastem.

Arszczecin, 2015-07-23 17:10:14

Takie transporty są ubezpieczone, zresztą idzie najpierw akredytywa albo są gwarancje więc nikt realnych strat finansowych nie poniesie ale zobaczcie Francja też łunia a mimo to ich władza z chłopami rozmawia i reaguje jakoś a nasi tylko mówią, że łunia im nie pozwala i na na tym się kończy. A poza tym totalna ignorancja i zlewka problemów chłopów oraz teksty typu "ministerstwo rolnictwa to nie ministerstwo skupu" albo "od pomocy jest ARMIR i MOPS-y" czy "suszy nie ma bo IUNG nie stwierdził" a najlepszy to "trzeba się było ubezpieczyć".

smoku, 2015-07-23 16:43:58

tam raczej zwiazek odpowie za spowodowane straty...chyba nie pierwszy raz. przeciez to nie jest tak ze robia dym za darmo te transporty byly czyjes kupione za czyjes pieniadze na jakiejs umowie - kazdy by sie upomnial o taka strate

nic za darmo, 2015-07-23 15:48:59

Więc trzeba tworzyć. Związki budować. Żadna władza w pl nie pomoże w tym. Gdyż jest to pętla na szyi. Sawicku mówił i reprezentatywnosci związku 5%. Więc zróbmy mu na złość. Budujmy silne i niezależne zwiazki.

Ale nie oczekujcie drugiej Francji. Nie dziś.
Ps. Polecam poczytać ustawę i zgromadzeniach

Arszczecin, 2015-07-23 14:56:28

Racja @ar, ale siedząc na 4literach będzie tylko gorzej.

013, 2015-07-23 14:03:13

Chłopczyki.
W pl za rozpalenie opony czeka 2 letni sąd. Za blokadę drogi więzienie, w za zajęcie pasa zieleni pod kprm kilkaset tysia opłaty. O czym wy.

We Francji jest związek. On płaci. On organizuje. Porównywanie sytuacji we Francji i w pl jest nie na miejscu. W pl aby postawić namiot na skwerku trzeba ekspertyzy budowlanej, bieżącej wody i kanalizacji.
Tyle w sprawie państwa.
Największy zarzut to jednak my. Zamiast siły to kłótnie. Zamiast liderów, klakierzy i przekretasy. Zamiast jedności żale.
Zasługujemy na ten los. Zasługujemy na dziadostwo, bo nie robimy nic. Każdy chroni własną dupe, w dostajemy po mordzie.

Arszczecin, 2015-07-23 13:52:32

U nas nie długo zrobimy to samo ,nie będzie Niemiec z Duńczykiem zalewał nam rynku padłem,,,kiedy ten buc minister rolnictwa w końcu odejdzie razem z PSL morze ktoś przyjdzie kto będzie dbał o nasze interesy a nie zachodu ...zróbmy tak samo ....

rolnik Polski nie parobek zachodu , 2015-07-23 13:50:11

I to jest jedyna droga, jest taki pośrednik u mnie w okolicy kupuje trzodę, zwozi do bazy ładuje na duże samochody i wywozi gdzieś na dużą rzeźnię pod poznań, ostatnio jak jego ciężarówka zajechała tam na parking przed rozładunkiem ok 4 godziny to stały tam już cztery duże samochody z niemiec.

FrankMir, 2015-07-23 13:39:52

Można? Można! Wycieczka Fendziorami i Dżonami po miastach nic nie daje. Trzeba konkretnych działań.

013, 2015-07-23 13:31:41BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .