PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • rek 2015-07-31 18:49:05

  Dług publiczny Polski:
  1 371 085 786 371 zł
  Odsetki od długu państwa wynoszą rocznie:
  54 791 688 295 zł
  Odsetki od długu państwa dla każdego Polaka wynoszą:
  1 440 zł
  Państwowy dług w przeliczeniu na obywatela wynosi:
  35 827 zł
  Prywatne zadłużenie Polaków wynosi:
  858 914 987 887 zł
  Prywatne i państwowe zadłużenie Polaków wynosi:
  2 120 042 332 787 zł
  Z tytułu podatków w 2010 r. Rząd zebrał:
  1 161 851 766 592 zł
  W 2010 r. pracujący Polak oddał Rządowi w podatkach:
  73 320 zł
 • nje tylko rolnik 2015-07-31 18:31:12
  Niestety... to bardzo smutna konstatacja. Lecz innej drogi wyrwania się z tego szamba nie widzę.
  A jak nie uczynimy tego sami, to inni to zrobią. Najpewniej Berlin, albo Moskwa i będziemy posłusznie chodzić w obcym zaprzęgu.

  Oczywiście będę głosował na Andrzeja Dudę. Na dzień dzisiejszy nie ma lepszego kandydata. Lecz czy jest on Herkulesem mającym przed sobą stajnie Augiasza? Czy on jest chociaż twardym Viktorem Orbanem mającym odwagę bezczelnej Europie i światowym banksterom powiedzieć – nie?
  Otóż Andrzej Duda jest potrzebny tylko po to, by przerwać ten chocholi taniec niemocy i bezsilności i wygonić Ali Babę i czterdziestu rozbójników z jaskini pełnej skarbów, jaka jest Polska.
  Jednakże już w chwilę potem, zakładając, że Duda wygra, a na jesieni wygra PiS, jest tak wielki ogrom zadań i tak wielki sprzeciw materii, że Andrzej Duda, wraz z Jarosławem Kaczyńskim nie dadzą rady.
  Jeżeli obaj są prawdziwymi mężami stanu, z silnym imperatywem państwowo-twórczym, mającymi na myśli wyłącznie polską rację stanu i poprawę dobrobytu biednego społeczeństwa, to bardzo szybko muszą stworzyć podstawy dyktatu, żeby tego brzydko nie nazywać dyktaturą.

  Bo będzie wtedy potrzebna żelazna pięść. Inaczej się nie da. Zmarniejemy, zgnijemy i rozpłyniemy się po świecie, a polskie bogactwa przypadną tym co zwykle: - międzynarodowym hochsztaplerom, światowym korporacjom i garstce, może setce najbogatszych ludzi świata.

  Takie ważne zadania staną przed tymi, którzy będą konsekwentnie chcieli odzyskać suwerenną Rzeczpospolitą:


  Jak zmienić wybitnie szkodliwą, specjalnie skonstruowaną pod partyjniactwo konstytucję?
  Jak doprowadzić do odzyskania i odbudowy polskiego przemysłu i gospodarki?
  Jak rozliczyć tych, co nakradli i odebrać im to co się da?
  Jak ukarać i zepchnąć w niebyt tych skorumpowanych i amoralnych polityków i urzędników, którzy doprowadzili do tragicznego poziomu państwa?
  Jak odrodzić polską armię, wzmocnić bezpieczeństwo państwa i przegonić tych wszystkich kacapskich generałów?
  Jak przeobrazić polski wymiar sprawiedliwości, by Polska ponownie stała się państwem prawa? Jak się pozbyć komunistycznych sędziów i prokuratorów, jak rozbić korporacje z królującym tam nepotyzmem i jak przywrócić należyta rangę sądom i sędziom?
  Jak odsunąć tych wszystkich "ekonomistów" – Balcerowiczów, Rosatich, Krzysztofów Bieleckich i innych, którzy działają na zamówienie światowych szubrawców i złodziei?
  Jak odzyskać bądź, co bądź publiczne media, by ponownie stały się obiektywną "czwartą władzą"?

  I na koniec, kto wie, czy nie najważniejsze zadanie w tym bagnie – przeprowadzić pełną dekomunizację i lustrację, pozbyć się na zawsze Ludzi Systemu, którzy faktycznie z cienia rządzą Polską, tych wszystkich niedobitych kacapskich służb, tych, z WSI, tych byłych ubeków, którzy opanowali całe sektory gospodarki, całej tej tajnej mafii. Wachowskich, Dukaczewskich i setkę innych?

  Potężna lista i epokowe zadanie.
  Lecz nie do uniknięcia, jeżeli chcemy silnej suwerennej ojczyzny, kraju wolnych i zamożnych obywateli. Państwa, gdzie inni będą poszukiwać pracy, tylko my już nie popełnimy błędów zgniłej Europy, nie wpuścimy terrorystów, nie dopuścimy multi-kulti, które się kompletnie skompromitowało, a idei i poglądów nie będą narzucać zboczeńcy i dewianci. Homoseksualizm jest chorobą i tego trzeba się trzymać.

  Czy Jarosław Kaczyński wespół z Andrzejem Dudą są zdolni do przeprowadzenia tak ogromnego zadania? Niestety – nie sądzę.
  Potrafię jednak sobie wyobrazić, że gdyby prezes Kaczyński w interesie państwa, oddał część swojej władzy, gdy już wygra wybory i utworzy zespół, jakiś triumwirat, albo radę konsulów, a w nim powiedzmy, na czele takiej władzy wespół z prezesem Antoni Macierewicz, Romuald Szeremietiew, oraz Mariusz Kamiński, to może (???) byliby zdolni stworzyć podwaliny pod nową Polskę.

  Popatrzmy co oferują dzisiaj pozostali, już zatwierdzeni kandydaci na prezydenta Polski. Pomińmy tu obecnego prezydenta Komorowskiego, bo niestety dobrze wiemy na co go stać i dał się poznać, jak zły szeląg.

  Janusz Korwin Mikke – wystarczy popatrzeć wstecz na minione 30 lat by łatwo ocenić, co ten człowiek jest wart – destrukcja i zbliżenie z Rosją
  Magdalena Ogórek – utrwalanie i ochrona post-komunizmu w Polsce
  Adam Jarubas – utrzymanie złodziejskiej i skorumpowanej mafii PSLu na prowincji
  Paweł Kukiz; fajny chłopak, ale bądźmy poważni, co można w Polsce zmienić, bazując na cokolwiek szczątkowym haśle utworzenia JOWów? Dzisiaj JOWy, to tylko woda na młyn lokalnych szubrawców z PSL, PO, i reszty
  Grzegorz Braun; też fajny chłopak ale utopista i raczej marzyciel ideolog, a nie twardy przywódca państwa na krawędzi upadku
  Resztę sobie daruję, bo to typowy folklor.


  Czy ktokolwiek uważa, że tak głęboką rekonstrukcję państwa można przeprowadzić na zasadzie obywatelskiej umowy społecznej? Bardzo w to wątpię. Opór będzie zbyt silny, bo beneficjentów bagna III RP jest jednak sporo.
  Natomiast przewrót rewolucyjny niesie za sobą ryzyko, że władzę znowu przejmą demagodzy i oszuści, którzy będą realizować cele właśnie, albo mocodawców, którzy ich będą wspierać ( obce rządy, miejscowi oligarchowie, międzynarodowe korporacje).

  Ważnym zadaniem nowej, twardej władzy będzie także przeoranie mentalności Polaków. Dosyć już cwaniactwu, kombinowaniu i korupcji i bylejakości. Każdy Polak powinien być dumny ze swojej pracy i należycie za nią opłacany. Skończy się wówczas emigracja zarobkowa, która w rzeczywistości jest perfidnym planem dostarczania taniej siły roboczej dla zachodnich gospodarek. Powtórzę po raz setny: - "Państwo jest bogate bogactwem swoich obywateli" (Adam Smith). Budowanie nowej edukacji. Budowanie nowego etosu urzędniczego (każdy urzędnik jest osobiście odpowiedzialny za swoje decyzje). Budowanie, a raczej odbudowanie tradycyjnej, polskiej kultury, z wszystkimi wartościami chrześcijańskimi i łacińskimi. Stop ogłupiającej i nachalnej pop-kulturze. Nawet ta masowa może mieć wymiar artystyczny, którego zapewne nie ma taniec na rurze, czy walki roznegliżowanych kobiet w kisielu.

  Oczywiście ja dobrze wiem, co to jest polityka i działania polityczne. I jak ostro na świecie zwalczane są twarde reżimy, które starają się przeciwstawić ogólnoświatowemu zakłamaniu i pazerności elit. Wiem, jaki wrzask by się podniósł za granicą, a także w samym kraju. Wybicie się Polski na suwerenność jest zabronionym scenariuszem. Przedsmak tego mieliśmy za rządów PiSu – jak wściekle zwalczani byli Kaczyńscy, a jeden z braci przypłacił to własnym życiem.
  W planach władców świata nie ma na razie zgody na Polskę suwerenną. Jak to widzę, chociaż większość obywateli nie zdaje sobie z tego sprawy, przeznaczono jej rolę kolonii.
  Mija dwa lata, jak przyleciałem z Brazzaville, stolicy Konga i osobiście widziałem, jak jeden z najbogatszych w surowce krajów świata, jest świadomie rujnowany przez Belgów, Amerykanów, Chińczyków, Rosjan i inne międzynarodowe instytucje.
  Czy przypadkiem takiej samej roli nie przeznaczono Polsce? Tym bardziej, że u władzy jest tyle pasożytów, niby – polaków, którzy z całym zapałem takiemu scenariuszowi będą służyć ze wszystkich sił.

  Czy to oznacza, że nie ma szans? Orbanowi pozwolono rekonstruować Węgry, popędzić szubrawców z Unii Europejskiej, banksterów i korporacyjnych hochsztaplerów. Lecz Węgry to kraj niewielki i nikt specjalnie się nie wysila, bo straty dla złodziei też raczej nie są duże. Tak samo jest z Islandią, która nawet ostatnio zdecydowała, że do Unii Europejskiej wchodzić nie będzie.
  Lecz Polska, to znacznie bardziej łakomy kąsek. Nawet stan bogactw naturalnych jest ukrywany przed narodem. A potencjał siły roboczej? A ogromny rynek zbytu?

  Po I-wszej Wojnie Światowej Polska również była niechcianym bękartem. Ileż między innymi Ignacy Paderewski musiał się napracować, by doprowadzić do światowej zgody na zaistnienie niepodległej Polski.
  Uważam, że tym, co pójdą w jego ślady będzie jeszcze trudniej.

  Może to co piszę, o tej konieczności "przejściowej dyktatury" to utopia. Lecz jakoś nie widzę, żeby inaczej można było wyjść z impasu.
  A czas leci... 25 lat zmarnowano. Jest coraz gorzej – coraz mniej suwerenności, coraz mniej bogactwa – i co najgorsze, coraz mniej obywateli.

  Jak już nas w pełni skolonizują, a z nas – Polaków uczynią bezwolnych poddanych, to rozważania, jakie władze powinniśmy mieć w Polsce stracą całkowity sens.
  Bo nie będziemy mieli nic do powiedzenia.
 • Mate 2015-07-31 18:25:07
  Czytając kolejne zapisy z taśm „Wprost”, ciągle zadaję sobie pytanie: kiedy idioci przestaną być idiotami? To znaczy kiedy przestanę słyszeć frazę, że spisków nie ma i są tylko spiskowe teorie dziejów? Kiedy zamilkną głosy, że ekipa Donalda Tuska dba o interes Polski? Kiedy wstyd będzie mówić, że III RP jest państwem prawa, w którym instytucje kontrolne sprawnie i dobrze działają? Kiedy głupio będzie przechwalać się osiągnięciami ostatniego dwudziestopięciolecia? Nie mogę się doczekać czasu, gdy zamilkną głosy tych idiotów! A zapewne nie stanie się to niebawem, ponieważ wielu moich rodaków nie ma odwagi spojrzeć prawdzie w oczy. Wolą fałszywe teorie kojące od trafnych teorii niepokojących. Brak im śmiałości, by spojrzeć na swoje życie i powiedzieć: „popieraliśmy ludzi, którzy zrobili z nas frajerów; popieraliśmy ludzi, którzy – mówiąc językiem nagrań – dymali Polskę”. Czy tak trudno jest (nawet zaciskając zęby) powiedzieć: „Czas poprzeć jedyne ugrupowanie polityczne, które przy wszystkich swoich słabościach od lat ma dobrą diagnozę stanu kraju i realny program naprawy”?
 • partia miejska 2015-07-31 17:54:20
  nareszcie mi sie smoku podobasz
 • smoku 2015-07-31 17:44:31
  Zobaczcie dokąd zaprowadziła nas bezmyślna polityka tej władzy i łuni, że chłopy płaczą bo nie dość, że los zgotował klęskę nieurodzaju, to jeszcze ceny niskie a niechłopi, że chłopom łunia tak dobrze robi bo cały czas media trąbią o jakiejś pomocy, programach dla młodych rolników, nowych ciągnikach za dopłaty ale nie wspominają przy tym ,że te środki są zawsze dostępne tylko wąskiej grupie chłopów. Fakt ceny w sklepach wcale nie spadły ale o nie jest wina chłopów, przeciwnie oni dostają z tego coraz mniej. Po co nadal uparcie i bezmyślnie kupujecie wszystko od bułeczki i masełka po wędliny w marketach, które biorą towar tylko od wielkich pośredników i drenują nasze portfele a później wyprowadzają całe zyski na zachód. Z waszych pieniędzy wydawanych w marketach nawet cień nie pozostaje w tym kraju, to jak ma być dobrze. Czemu nie wymusicie na ustawodawcach możliwości zakupu prosto od chłopa świeżej i taniej żywności na uczciwych, prostych zasadach i bez zbędnej i kosztownej biurokracji. Chłop was nie oszukał nigdy i nie oszuka a markety i pośrednicy z obcym kapitałem wycyckają was z kasy i nic siedzicie cicho jak myszki za 1200 zł netto. To jest cena waszego milczenia i cichego przyzwolenia na to draństwo, marne 1200 zł - to jest przecież chore. Ruszcie swoje tyłki i wywalcie w końcu tych rządzących na zbity pysk a dajcie możliwość dojścia do władzy takim, którzy chcą żeby i polski chłop i polski pracownik czuli się jak u siebie w kraju a nie jak popychadła a to obcego kapitału a to łuni.
 • pamier 2015-07-30 15:33:55
  @partia miejska do budy szczurze rolnikowi się za ciężką pracę należy
 • partia miejska 2015-07-30 09:27:49
  56-LETNI ROLNIK NA EMERYTURZE

  W projekcie PSL jest cały rozdział dotyczący rolników. Oni również będą mogli odchodzić na emeryturę po 40 latach pracy.

  Do stażu będą mieli zaliczoną pracę na roli już w wieku 16 lat. A to oznacza, że wniosek o emeryturę będą mogli złożyć, gdy skończą 56 lat, czyli 11 lat wcześniej niż przewiduje rządowa ustawa "67".

  Rolnik będzie mógł pobierać emeryturę i jednocześnie dalej prowadzić gospodarstwo razem z żoną lub mężem ubezpieczonymi w KRUS.

  - W najbliższych latach niewiele osób będzie z tej ustawy korzystać, bo ktoś, kto ma 40 lat pracy, już dawno przeszedł na emeryturę na podstawie innych przepisów. W kolejnych latach prawo do nowej emerytury będzie miało około kilkudziesięciu tysięcy Polaków rocznie, z czego najwięcej rolników - wylicza Łukasz Wacławik, specjalista od ubezpieczeń społecznych z wydziału zarządzania krakowskiej AGH.

  Nowa ustawa ma wejść życie od stycznia 2016 r.

  Rolnicy, którzy zdecydują się na nową emeryturę, zyskają jeszcze dodatkowo na sposobie wyliczania świadczenia.

  Jeżeli na nową emeryturę przejdzie mieszkaniec miasta, może na tym stracić. Zbierze mniej kapitału, który będzie dzielony na więcej miesięcy tzw. dalszego trwania życia. A to oznacza niższe świadczenie.

  Rolnicy nie stracą nic. Oni nie odkładają składek, mają własny dotowany w ponad 90 proc. przez państwo system emerytalny. Gdy osiągną wiek uprawniający do pobierania świadczenia, dostaną pełną kwotę, niezmniejszoną ani o złotówkę.

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,97654,18439052,rewolucja-w-emeryturach.html#ixzz3hMDWGdCh
  Tak chce sie okraść innych pracowników dodam tylko ze w projekcie pazernych chłopów studia nie bedą wliczane do stażu nawet nieskładkowego jak do tej pory
 • dewez 2015-07-30 09:24:41
  Gustaw,mieszkam w opolskim rzepak 2,4 tony Pszenica jara 3,2t ozima od 5-6 groch 2 tony
 • Adaś 2015-07-30 09:08:42
  @Gustaw
  Bredzisz jak byś miał tą swoją ziemię w każdym zakątku Polski.
 • wład 2015-07-30 09:00:46
  Gdyby polscy rolnicy potrafili się zjednoczyć w jednej organizacji i płacili odpowiednie składki na tę organizację, mogliby korzystać z własnych badań rynkowych w kwestii nie tylko cen ziemiopłodów, ale w szerokim zakresie spraw tak dla nas ważnych, a przecież
  na wiele pytań nie znamy właściwej odpowiedzi. Ale to tak mi się tylko marzy.
 • Gustaw 2015-07-30 08:10:03
  Nie wiem o jakiej suszy ludzie tu mówią. Rzepak na 30 ha średnio 4,2 tony, groch 3,8, jęczmień ozimy, 8,5 z ha. Naprawdę kataklizm, oby tak co roku takie plagi egipskie przychodziły. A kukurydzy i buraków takich jak w tym roku mam, to od lat nie pamiętam. Ale susza, susza dokoła, gdzie nie spojrzysz susza. Cicho wszędzie, głucho wszędzie, susza będzie, susza będzie.
 • rolnik 2015-07-30 06:57:05
  Dlatego jak by nie patrzeć to zgadzają się wszyscy na forum do jednego by zbóż po żniwach nie sprzedawać a czekać na ceny :) . Jak by nie pisać i jak by nie kombinować to cen opłacalnych w żniwa nigdy nie było i zapewne nie będzie więc rada magazynować :)
 • thug 2015-07-29 22:58:22
  na dolnym śląsku nie ma bryndzy pszenice dają plon prawie jak w zeszłym roku ale na o wiele lepszych parametrach tak na marginesie już o tym pisałem w innym artykule
  i wyprzedzę twoją odpowiedź tak pracuje w branży rolnej ale nie na skupie ale też jestem rolnikiem pisze jak jest co do ceny nie będę się tutaj licytował ale swojej pszenicy nie sprzedaję teraz
 • thug 2015-07-29 22:54:25
  co ty bredzisz może szybkiego przełożenia na wzrosty z matifu nie ma ale spadkowe przełożenie jest natychmiastowe i muszę Cię zmartwić wielkie skupy a wiem co mówię bo pracuję również w branży rolnej obserwują matif cały czas i rotują cenami a małe patrzą na większych i koło sie zamyka a pan władzio może nawet nie wiedzieć że podąża za matifem
 • smoku 2015-07-29 20:55:15
  Twierdzisz zatem, że pan Władzio prowadzący skup w jakimś tam pierdziszewie górnym patrzy tylko na ten cały matif, na którym grają tylko spekulanci, do poziomu których nie tylko pan Władzio ale żaden z naszych skupujących finansowo nawet do pięt nie dorasta. Przecież to jakieś brednie nie ma żadnego bezpośredniego przełożenia matif na ceny w skupach a to co jest teraz to raczej wynik cwaniakowania skupujących, chcących po taniości nałapać towaru ile się tylko uda bo dobrze widzą jaka bryndza jest na polach.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.141.12
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!