PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

kiedy wreszcie w tym rządzie i jemu podległym ministerstwach zaczną pracować ludzie którzy choć odrobinę myślą o narodzie polskim. Bo jak na razie od 1944 r. tam pracują ludzie, którym naród polski jest wrogi i obcy. My Polacy czujemy się jakbyśmy żyli pod rządami obcych narodowości i międzynarodowych korporacji!

Rolnik z Polski, 2015-08-01 09:02:36

Cały system ubezpieczeniowy jest do d...y!
1. Miastowi czepiają się rolników, ale nie czepiają się innych, którzy nie płacą żadnych składek a pobierają wysokie emerytury np: służby mundurowe, aparat ucisku=agencje ABW,CBA itp, sędziowie, prokuratorzy itp. A ile podatnika kosztują ich przywileje?!
2. Obiecywano, że jak dojdą do władzy to skończą się przywileje. Do władzy doszli ale przywileje władzy się zwiększyły!
3. Przechodząc na emeryturę zus nie zalicza się lat opłacania składek w Krus. Czy to jest ,,państwo prawa"? bardziej BEZPRAWIA !
Tworzone prawo jest złe, beznadziejne i służy tylko wybranym, a zwykły obywatel jak zwykle dostaje po d...e. Skakanie sobie nawzajem do oczu nic nie zmieni, jest to stara metoda napuszczania jednych na drugich!

A. Krzak, 2015-08-01 07:55:30

do stopzłodziejstwu, 2015-07-31 21:11:22
opanuj się człowieku - jestem posiadaczem 4,5ha krusu nie płacę gdyż pracuję LEGALNIE na etacie a pola nikt za mnie nie uprawia i nie nazywaj mnie warchołem czy złodziejem bo nikomu nigdy nic nie ukradłem.
Nie wiesz jak wygląda rolnictwo (nie mam na myśli przemysłowego ) to się nie wypowiadaj w tej kwestii bo grubo się mylisz a na dodatek obrażasz uczciwych ludzi. Powiedz czym się zajmujesz co produkujesz co sprzedajesz jak się nazywa Twoja firma to na pewno nic już nie kupię co pochodzi od Ciebie.

milkow57, 2015-08-01 05:55:15

Panowie, drzecie się ale czy wiecie o co?
Zmiany wymuszone zostały nie przez taxiarzy czy innych cwaniaków (taksiarz brał MR w czasach jak ja brałem, miał jeden ha stąd trochę cięty jestem na nich).
Zmiany pojawiły się jak pewna część kierowców konserwatorów sprzętu w małych OSP na zabitych dechami zadupiach do których piękne wozy strażackie nie dojadą na czas, zaczęła rezygnować z pracy.
Rezygnowali ludzie którzy mieli doświadczenie+znali teren. Nikt ich nie zastąpi, młodzi nie przyjdą za 100-350zł miesięcznie robić, jak mało wyjazdów to fajnie ale jak dużo to już średnio ciekawie za te max 350 brutto robić (a sprzęt ma być sprawny i w gotowości).
Rezygnowali bo, bo chciano ich wywalić z KRUSu gdy mieli przepracowane 25-30 lat czyli zaraz przed przejściem na wcześniejszą emeryturę (co za (...) wymyślił że emerytura wcześniejsza jest po 30 latach z KRUS ale mając przepracowane i ozusowane 15lat to w wieku 67 dostanie się także emeryturę i to wyższą od rolniczej gdzie rolnik przepracował 2xtyle.
Kto z was by nie rezygnował?
Teraz ugryźcie ten temat od strony nie waszego podwórka ale samorządu terytorialnego który ma zapewnić zabezpieczenie p.poż (ustawowy obowiązek) oraz Państwowej Straży która bez OSP nie da rady (wyłączyć OSP i 2-3 zdarzenia w tym samym czasie (jedno większe) i jest problem).

Natomiast faktem jest że KRUS trzeba uszczelnić bo sam znam ludzi którzy mają prawa emerytalne i prowadzą DG ale żonka jeszcze nie ma praw i za wiele nie pracowała bo to dzieciaki itp. Kupują 1-5ha aby ta żonka była w KRUSie a na czarno robiła w DG męża (nie dzień w dzień ale jak on ma wyjazdy to ona siedzi i robi). To jest patologia.
Bo ziemię uprawia kto inny.
Ostatnio z mojej okolicy kolejny kwiatek, kolega z podstawówki pracujący w Wawie na budowie od kilku lat jest rolnikiem a rodzice dostali rentę strukturalną. Zabawne jest, że oni pracują a go nie widziałem na wiosce od roku. Raczej wątpię że pracuje legalnie skoro ma opłacany KRUS a dorobi oficjalnie grosz na umowę a resztę pod stołem.
Tylko że KRUS nie kontroluje takich rzeczy, KRUS nie jeździ w teren, analizuje tylko papierki.
Dobra kończę nocne smęcenie ;)

Nika, 2015-08-01 00:11:39

TOMMASZ RACJE @adamek pseudo rolnicy wykorzystują KRUS PRZEDSIĘBIORCA WYPRODUKUJE TOWAR TO SPRZEDAJE A ROLNIK GDZIE MOŻE TRAWE Z ŁĄK SPRZEDAĆ BO MLEKO ZA DARMO KTO KUPI USNICHNIĘTE PRZEZ SUSZE PŁODY ROLNE A LISTONOSZ RACHUNKI DO ZAPŁATY PRZYNOSI CO MA ROBIĆ W TAKIEJ SYTUACJI ROLNIK CZY KTOŚ W TEJ POLSCE WRESZĆE SIĘ OPAMIĘTA I BĘDZIE POMOC W ROZWIAZANIU PROBLEMÓW ROBERT.GROM .BORZĘCIN .POWIAT BRZESKO .MAŁOPOLSKA

rolno, 2015-07-31 21:54:38

do thug

a co mnie interesuje co ty robisz 2 miesiące w roku,nie okradaj innych i to wszystko,płać 1100 zł na ZUS darmozjadzie,nie okradaj innych,wyjedź ciagnikiem na droge bo ci sie nic nie opłaca,na szczescie policja i sady z podobnymi do ciebie zrobili z tym porzadek warchoły

stopzłodziejstwu, 2015-07-31 21:11:22

przenieś sie do ZUS choćby od jutra zapłacisz 10 razy więcej a otrzymasz emeryturę 2 razy większą niż w KRUS czyli za 10 razy wiecej otrzymasz 2 razy wiecej powodzenia,na ty polega okradanie ludzi w miescie

partia miejska, 2015-07-31 21:05:45

Są rolnicy którzy chętnie by płacili zus aby mieć wyższą emeryturę bo ich na to stać Powinien być dobrowolny wybór między KRUZ a ZUS

rolnik, 2015-07-31 20:10:54

Jak kolega dobrze zauważył, w tej chwili składki się nie sumują i emerytury są, jakie są, ale temat jest właśnie o zmianach w przepisach i może najwyższy czas, aby coś zmienić?

slawek, 2015-07-31 19:10:30

dlaczego mam opłacać dwie składki jednocześnie , przecierz dostane tylko jedną ( zdechłą ) emeryture , nie wiem czy znacie temat ze składki sie nie sumują , a średnia emerytura KRUS owska to 650,- sprobujcie jak sie z ta FORSA można zażądzić !!!!

kitamicha, 2015-07-31 18:56:56

Panowie, według mnie, jeśli ktoś ma ochotę, np. w okresie zimowym, gdy w rolnictwie nie ma takiego nawału, popracować na umowę o pracę, powinien za ten okres opłacić składki w ZUS, niezależnie od składek płaconych w KRUS, zarobi w ten sposób na wyższą emeryturę. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

slawek, 2015-07-31 18:43:12

indolenci...jak mi wymarznie zborze labo susza będzi to i tak musze załacic podateg rolny , a jak wy nie sprzedacie pieluch albo rowera jakiegos to poprostu wykazujecie ze nie macie dochodu i nic nie płacicie , ciekawe jak bys spiewał gdybyś musiał zapłacic podatek nawet gdy nie sprzedaz rowera ???

kitamicha, 2015-07-31 18:10:51

chciałbyś co pajacu swoją drogą zastanawiam się co ty robisz takiego pożytecznego że możesz w każdej chwili dnia pisać tutaj komentarze bo ja wpadłem na obiad podczas żniw ale ty no nie wiem pewnie jesteś nieudacznikiem życiowym bawiącym się wiecznie maleństwem przed kompem i sączącym jad w stronę rolników co za pajac

thug, 2015-07-31 15:32:47

rząd powinien się zająć przede wszystkim likwidacją KRUS abyś płacił jak inni ZUS niedouczony

partia miejska, 2015-07-31 15:22:25

korzystanie z przywilejów bycia w krus powinna być uprawnienie tylko dla rolników którzy rzeczywiście pracują i osiągają dochody z rolnictwa rząd powinien zajac się uszczelnienie systemu podlegania pod ubezpieczenia rolne również niektóre kwestje powinny być zmienione w ubespieczeniu społecznym rolników jak równie wprowadzenie podatku dochodowego i likwidacja podaktów rolnych

adamek, 2015-07-31 15:09:12BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Nawiozłem tego z Kwalifikatem C1 z lokalnej CN- po mięszance był rzepak,po nim jęczmień oz.,gęsty to w nim nie było. Teraz likwidacja...

sapek

... a co do głuchego kiedyś miałem na polu kilka lat pod rząd jare na jednym kawałku... po nich były ziemniaki to w nich głuchy poschodził jakby...