PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Czy na suszy można zarobić?.Owszem i to nie zle,a jak? Wystarczy w tej sytuacji zostawić tak jak jest nic nie robić,jesienia i zima zacznie sie masowa wyprzedaz bydła dorosłego i dorastajacego z powodu katastrofalnego braku pasz. Przecięz to widac gołym okiem ze kukurydza da może 30%plonu masy z normalnego roku, to samo sianokiszonki, jak towaru bedzie duzo to i ceny przy odpowiedniej dawce propagandy poleca na łeb na szyje. Będzie okazja zapełnic magazyny tanim mięsem, bo przecież jak ceny spadaja to znaczy ze kiedyś zaczna wzrastać. w oziminach te spadki nie były aż tak drastyczne ,ale jare i objetosciowe dla bydła to już tragedia. Dlaczego nikt nie mówi głosno dzisiaj żeby uruchomić w pierwszej kolejnosci i to szybko dopłaty dla bydła, byłaby choc szansa dokupić wczesniej brakujących pasz p.óki jeszcze są na rynku, np częsc kukurydzy ziarnowej pójdzie na kiszonke lub pod pług.Może by wyłączyc te klimatyzatory na marszałkowskiej, bo one jak widac szkode przynoszą. Piechocinskiego miałem za w miare powaznego faceta, ale tych ostatnich bzdur juz sie nie da słuchać, może by tak wyjechał wzorem szefowej i zobaczył bo jak widać i słychac to gada jakby sie wczoraj z mocarzem widział.

markopolo ,chłop z dziada pradziada, 2015-08-14 10:15:57

No i co?? w zachodniopomorskim praktycznie po żniwach plony ok 20-40 procent mniejsze ale suszy NIE MA !!!!! teraz ogłosili w całym kraju NO i CO??? po co się pytam jak na polu pusto??? ogłosili aby wyborcą się przypodobać i tyle. Nic z tego nie wynika. BZDURA

Hereford, 2015-08-14 08:42:25

Jakie żale ? To Piechociński tak przedstawił sytuację . To rolnikowi powinno zależeć by ogłoszono stan klęski żywiołowej . Myślę ze jak nie ogłosi klęski to będzie trzeba znów protestować przeciw frajerom z PSL . Niech ogłoszą stan klęski żywiołowej .

kalkulacja, 2015-08-14 08:31:08

tu jest forum dla farmerów a nie pieniaczy politycznych, więc skończ te żale i weź się do roboty

do kalkulacji, 2015-08-14 08:08:08

Wyprowadzą zyski sieci handlowe tak czy siak ale susza jest faktem i powinno ogłosić się stan klęski żywiołowej . Piechociński nawet przyznał że można było by ogłosić klęskę żywiołową ale tego nie zrobią bo konkurencja w wyborach wykorzysta to przeciw PSL . Publicznie przyznał że klęska żywiołowa jest ale nie wprowadzi jej bo im to nie na rękę !!!!!!!!!!!!! bo wybory parlamentarne . Taki właśnie jest PSL że nie robi co jest oczywiste dla polaków czy rolników tylko robi to co jest dobre dla PSL dla rodziny (swojej) .
Papla że będą się starali o umorzenie podatku dochodowego płaconego przez rolników ale rolnicy płacą rolny a tylko nieliczni dochodowy . Bardziej się martwi o wybory parlamentarne niż o to czy obywatel będzie miał wodę do picia . To nie jest już śmieszne tylko straszne bo może być tak że wybory odbędą się w terminie ale część obywateli może tego nie dożyć . Cały czas wymawiali się że takie jest i susza będzie ogłoszona według prawa i określonych ustaw . Gdy przychodzi czas by według prawa ogłosić klęskę żywiołową nagle PSL wymyśla inne argumenty . To jest niebezpieczne ugrupowanie bo nawet jeśli po Polsce zostanie wielki lej po bombie to taki Piechociński powie że nic się nie stało i niema siać co paniki bo jeszcze PSL od stołka ktoś oderwie . Tak to trzeba rozumieć na chłopski rozum .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kalkulacja, 2015-08-14 07:31:31

@kalkulacja-wody do picie w hipermarketach i wiejskich sklepach jest w bród a jak braknie to przyjedzie z zagranicy

emigrant, 2015-08-14 07:16:53

chłopu sie wszystko za darmo należy,zapłaci za to miasto oczywiscie ze swoich podatków

Prudnik, 2015-08-14 07:11:48

wyschnął to twój mózg wielbicielu TVN-u,liczysz na wielkie ceny swoich produktów?buhahaha,beda podwyzki w marketach nie dla ciebie,polaczkowie znowu zostana wyruch.....,tak robi sie wode w mózgu tym co nie potrafia samodzielnie mysleć,zdechłe ryby zawsze płyną z pradem tzn suszą

normalny rolnik, 2015-08-14 07:09:08

Wyprowadzą zyski sieci handlowe tak czy siak ale susza jest faktem i powinno ogłosić się stan klęski żywiołowej . Piechociński nawet przyznał że można było by ogłosić klęskę żywiołową ale tego nie zrobią bo konkurencja w wyborach wykorzysta to przeciw PSL . Publicznie przyznał że klęska żywiołowa jest ale nie wprowadzi jej bo im to nie na rękę !!!!!!!!!!!!! bo wybory parlamentarne . Taki właśnie jest PSL że nie robi co jest oczywiste dla polaków czy rolników tylko robi to co jest dobre dla PSL dla rodziny (swojej) .
Papla że będą się starali o umorzenie podatku dochodowego płaconego przez rolników ale rolnicy płacą rolny a tylko nieliczni dochodowy . Bardziej się martwi o wybory parlamentarne niż o to czy obywatel będzie miał wodę do picia . To nie jest już śmieszne tylko straszne bo może być tak że wybory odbędą się w terminie ale część obywateli może tego nie dożyć . Cały czas wymawiali się że takie jest i susza będzie ogłoszona według prawa i określonych ustaw . Gdy przychodzi czas by według prawa ogłosić klęskę żywiołową nagle PSL wymyśla inne argumenty . To jest niebezpieczne ugrupowanie bo nawet jeśli po Polsce zostanie wielki lej po bombie to taki Piechociński powie że nic się nie stało i niema siać co paniki bo jeszcze PSL od stołka ktoś oderwie . Tak to trzeba rozumieć na chłopski rozum .

kalkulacja, 2015-08-14 07:04:11

małego obszaru dotyczy myślenie w twoim mozgu. Cała polska wysycha a ten snuje jakies debilne teorie. Dobre, dobre. Juz chyba nikt nie bierze ciebie na powaznie.

Ivanhoe, 2015-08-14 06:57:49

susza dotyczy małego obszaru no ale w TVP juz propaganda przekupnych dziennikarzy za pieniadze sieci handlowych,wiecie dlaczego?bo to nie rolnik bedzie miał korzysci z propagandy "suszy" to pretekst do podwyzek cen zywności dla klientów a nie produktów od rolnika,nie wiem dlaczego to jest dla was takie trudne,wy nic nie dostaniecie,sieci zyski oczywiscie z głupich polaczków wyprowadzą za granice

normalny rolnik, 2015-08-14 06:36:13

Takie jest właśnie rozumowanie leśnych dziadków z IUNG że skoro woda nie paruje to i suszy niema ale że i wody już nie ma przez co nie ma parowania to ich już nie obchodzi bo mają inne wytyczne .Według nich jak im się termometr stłucze to i upałów nie będzie :) Takie to są mądre główki .

rolnik, 2015-08-14 05:57:07

i jeszcze kwestia najistotniejsza czyli brak uwzględnienia w modelu suszy glebowej i hydrologicznej, KBW nie uwzględnia tego co wyparowało z gleby rok wcześniej a wcale nie zostało uzupełnione! bez podsiąkania parowanie jest mniejsze, a więc i deficyt jest mniejszy czyli paradoksalnie susza (glebowa i hydrologiczna) ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia suszy rolniczej, o ile dobrze rozumuję

kissmy..., 2015-08-13 23:44:04

jak można modelować straty na poziomie gminy jeśli nie ma tak gęstej sieci stacji meteo ani nie monitoruje się plonów, modele IUNG nie uwzględniają również rozkładu opadów, a 2 tygodnie bez opadów mogą rozłożyć nawet kukurydzę, a straty w tym sezonie wyniosły u mnie od 20 do 60% na dobrych glebach i w uprawach, które według IUNG nie zostały dotknięte suszą, więc może warto ruszyć w teren zamiast uzasadniać słuszność modelu i jego założeń

kissmy..., 2015-08-13 21:35:43

Na dzień dzisiejszy Sawicki frajer powinien ogłosić stan klęski żywiołowej a nie mówić o suszy bo o tym wiedzą wszyscy .

pytam, 2015-08-13 16:54:41BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .