PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

wyka ozima na poplon

tel:790245954, 2015-08-20 00:03:22

Kolejny dowód jak państwo ma w d....rolnika.
W takiej sytuacji jaka jest jest to kopanie leżącego.
Logicznym jest, żeby posiać poplony trzeba wydać kasę, której nie ma i nie będzie, choć cel pośrednio został osiągnięty z nadwyżką. Wypełnieniem wymogu nic extra się nie osiągnie. Chodziło o wyłączenie 5% z produkcji...susza wyłączyła znacznie więcej...jeszcze im mało. Straszy się karami....dla rolników największą kara jest stado głupców decydentów.
Powyższe decyzje to przykład prawdziwego bezmyślnego "biuromaństwa" (Kur.okracji).
Jak trzeba mieć mały mózg,i nie mieć pojęcia o rolnictwie, że taka sytuacja jak w tym roku rzutuje na ekonomię gospodarstwa przez następne kilka lat.(zachwiała się płynność w wielu gospodarstwach).
Polityka i terminy polityczne (ogłoszenie klęski nie pozwala zrobić wyborów ...bo taki przepis na papierze) są oderwane od rzeczywistości.

Minister Środowiska nie pozwala na dodatek wystrzelać drastycznie dzików.....podziękujemy przy wyborach....
U nas całe watahy szaleją ...słychać szelest QQ....strach wchodzić ...


z.., 2015-08-19 22:31:46

Odpowiem na pierwszy z komentarzy - pewien Węgier wymyślił zazielenienie, żeby ograniczyć wytwarzanie żywności.

ja, 2015-08-14 12:16:59

nika

twoja wypowiedź jest kwintesencją jacy ludzie staja się rolnikami.
wg twojej wypowiedzi nieważne jest to że partaczy się swoje włości tylko po to żeby spełnić chory dekret za 40 srebrników. Jak by wprowadzili "zazielenienie 2" w którym za dodatkowe tantiemy wymogiem byłoby danie 4 liter to z taką mentalnością pewnie też spora grupa takich "rolników" by się znalazła. Wiadomo nikt nikogo nie zmusza w końcu "wolny" rynek. Nasuwa się tylko jedna refleksja czy tak wielka grupa społeczna jak rolnicy powinna dać się pomiatać niewielkiej grupie krętaczy?

zenit, 2015-08-14 11:18:06

<<Rolnik z centrum>> jak taki jesteś do przodu to powiedz kiedy spadnie deszcz , od 02.07 ani kropli więc mam siać międzyplon w beton ?????, kolega pojechał zaraz po skoszeniu agregatem talerzowym i talerze pościerał ????

rrrr, 2015-08-14 10:49:56

Każdy kto deklarował to wiedział na co się pisze, wystarczyło zaraz po skoszeniu zrobić agregatem ścierniskowym wysiać coś (gorczyca , rzepak itd) przewłóczyć i już wszchodzi mimo tej suszy, ale jak się czeka na ostanią chwilę to tak wychodzi. Teraz fakt strasznie się robi ale w mojej okolicy ludzie sieją, co mają zrobić. Przepisy znane były i trzeba się dostosować.

Rolnik z centum , 2015-08-14 09:23:03

dziękujmy Bogu, że w ARiMR pracuje ktokolwiek z wyższym wykształceniem (za 2kzł), niestety kierownicze stanowiska zajmują często osoby o nienajwyższych kwalifikacjach (pomijając już karane patologie), stąd taki powszechny brak informacji, który i tak najczęściej wynika z poślizgu MinRol (to nie ARiMR interpretuje prawo - oni dostają tylko wytyczne z MinRol), natomiast odnośnie do warunków na polu to rolnik z kilkuletnim stażem albo z w miarę podstawowym wykształceniem powinien przewidywać większość ryzyk i poziom ich nasilenia, w zeszłym sezonie nawozy zielone okazały się zgubne, więc w tym sezonie może być podobnie

kissmy..., 2015-08-14 09:14:14

Tu nie chodzi o bezwzględną biurokrację, to bardziej efekt niekompetencji praownikó ARiMR. W Biurach powinni być ludzie po rolnictwie, geodezji i prawie. Zespół miałby kompetencje do pracy. Są od sasa do lasa, nie odrózniają pszenicy od buhaja. Jak mowisz o problemach z uprawą to odpowiedzią jest puste i bezradne spojrzenie. Chcą przeżyć na posadzie do emerytury, a że są niekompetentni to kurczowo chowają się za parawanem przepisów i procedur, unikając podejmowania jakiejkolwiek inicjatywy.

Wizgis, 2015-08-14 07:48:17

ty tu susza a na polnocy kraju jeszcze wszytko stoi zboze, i pewnie zejdzie po 20 sierpnia, wiec jak to zasiac

Tomasz L, 2015-08-13 23:50:08

Ludzie jakby nie było tych zasranych dopłat, zwrotów, wszelkiej pomocy tylko normalne uczciwe ceny za nasze produkty i normalne uczciwe zarobki to czy świat nie byłby po prostu normalny czyli nie taki jak teraz w tej głupiej łuni, gdzie jeden za przeproszenie debil zza biurkiem pogania drugiego debila ale nie debil w sensie umysłowym tylko w sensie urzędas ministerstwa, administracji , agencji, banku czy innego urzędu, który nie może się kierować zwyczajną logiką i zdrowym rozsądkiem bo jest związany debilnymi przepisami, interpretacjami, wytycznymi, dyrektywami, nakazami, zakazami "naszej" łuni. Chyba nikt już dziś nie ma złudzeń, iż wchodząc do łuni nie staliśmy się tylko zwykłymi niewolnikami biurokracji na krótkim pasku tych wszelkich dopłat i z głupia frant przekalkowywanych przepisów.

smoku, 2015-08-13 21:31:26

Odpowiedź ARiMR na pytanie rolnika świadczy o bezwzględnej biurokracji, której nie interesują tzw. warunki przyrodnicze, a jedynie sztywne zapisy prawa unijnego. Do czego jest MRiRW, aby wytłumaczyło b iurokratom z UE, że w rolnictwie musi być uwzględniany element ryzyka przyrodnizcego i to ryzyko musi też znajdować odpowiednie przełożenie w przepisach. Z ekologią mieliśmy do czynienia przed wejściem do UE. teraz dopiero widzimy, jak WPR potrafi niszczyć rolnictwo, a czyni to poprzez dopłaty, czyli bodziec ekonomiczny zmuszający rolników do takiego postępowania, jakie wymyślą biurokraci unijni.

Józef Inorowicz, Wrocław, 2015-08-13 20:52:40

ten rok karze wstecz, zasiałem jedną uprawą całe moje pole ( 28ha)w agencji powiedziano mi że jeśli chce dopłaty to muszę zaorać kilka ha pszenicy. DLACZEGO ja sie pytam nie powiedziano wcześniej np w lipcu - ej rolnicy jest zmiana i trzeba się dostosować. a nie w trakcie gry mała zmiana zasad. kosztów nikt nie wróci . POLSKO !!!

małorolny, 2015-08-13 20:27:47

Kto ustalał te przepisy ? -PSL i do nich miejcie teraz pretensje !

realista, 2015-08-13 18:15:24

Niestety należy rzec dura lex sed lex i zastosować się do obowiązujących przepisów. Wiele mówi się o konkurencyjności europejskiego rolnictwa. To pięknie brzmiące hasło, które jest w rzeczywistości utopią. Z rolnika zrobiono biurokratę. Zamiast akcji informacyjnych o korzyściach zabiegów pro ekologicznych mamy wabienie po przez różne dopłaty i nakładanie kolejnych wymagań. Co raz gorzej to wygląda, a lepiej z pewnością do 2020 r, nie będzie.

KB, 2015-08-13 17:20:09

Obowiązek jest posiać, a czy nie ma obowiązku dopilnowania czy będą wschody.
I tak zabrane zostało 5% normalnych zasiewów pod zazielenię - ludzie posiali różne rośliny (facelie, soje i różne strączkowe), które w tym roku wydadzą minimalny plon i żadnych korzyści nie będą mieli. W rolnictwie zaczyna zamiast rachunku ekonomicznego zaczyna dominować brukselska biurokracja, która cechuje się coraz większą głupotą.
Chcą dobrze, a wychodzi jak zawsze

Rolnik, 2015-08-13 17:11:13BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

@arszczecin i @Marecki-PRZEPRASZAM najmocniej nie wiedziałem,ze to tak moze wygladać(te fotki to myśliwi wydeptali kukurydzę?) TU sa dwa...

arszczecin

takie tam w ogórdku stare, ale ciekawe