PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Serdecznie zapraszam na stronę ddd.stargard.pl
Miła atmosfera, dyskrecja, profesjonalna usługa oraz niskie ceny

Ddd, 2017-03-06 21:56:29

Problem ze szczurami można rozwiązać jedynie za pomocą odpowiednio przeprowadzonej deratyzacji. W gospodarstwie mojego brata zeszłej zimy pojawiła się prawdziwa plaga tych gryzoni. Dopiero panowie z firmy Prusator poradzili sobie z problemem i od tamtego czasu jest spokój :)

michał82, 2016-02-29 12:28:19

Ciekawe jak by zareagował Sanepid i agroturyści na wieść o daniu ze szczura? :D

smakosz, 2015-08-24 21:57:36

Przynajmniej ASF nie dopadnie szczurów...
Artykuł bardzo dobrze oddaje zasady walki z gryzoniami. Dodałbym jeszcze tylko informację o miejscu bytowania gryzoni wewnątrz budynku - szczury wybierają piwnice (ciemne i wilgotne), a jeśli w budynku są też myszy, to one z kolei będą przebywały na strychach. Oczywiście parter może być punktem wspólnym, w którym mogą pojawiać się oba gatunki. Zabrakło również informacji o tym, że szczury muszą pić by żyć. :) Jeśli w promieniu (bodajże) 50 metrów nie będą miały poidełka, to przeniosą się gdzie indziej.
Co do szybkości reakcji na pojawienie się szczurów - zgadzam się z autorem w zupełności. W tym roku, po zauważeniu przegryzionych worków ze zbożem, natychmiast podjąłem działania i w ciągu tygodnia udało się wyeliminować 2-3 szt. szkodników. Dwa lata temu, zdarzyło się, że do obory zachodziło około 30 szt. szczurów. Jeden został złapany w klasyczną pułapkę mechaniczną.
Eliminacja szczurów środkami szybko działającymi wymaga wytrucia całej populacji w ciągu kilku godzin. Jeden z zawodowców zajmujący się deratyzacją opowiedział o tajnikach swojej pracy w filmie "Szczurołap".

szczurołap, 2015-08-24 21:56:08

A nie lepiej mieć szczury zamiast świń ????????????? i kase zamiast długów

ha ha ha

aa, 2015-08-22 20:50:14BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Heder 5,4m. Leży całkiem przy ziemi, mam podbieraki, pole dość równe ale nie daje rady wszystkiego podnieść, zbyt dużo popadalo i teraz...

jarki

W opóźnione żniwa (przy rzepaku) każdy dodatkowy zabieg jest problemem również dlatego należy wapnować rok wcześniej