PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Pani profesor raz operuje wartościami względnymi, raz konkretnymi kwotami i jak przeciętny polak ma się w tym połapać? Ważne, że rolnicy dostają dużo, choć nie wszędzie na wsi to widać...

ja, 2015-08-25 21:27:59

Pieniądze na dopłaty dla rolników nie są marnotrawstwem ! One i tak wracają do gospodarki dzięki nowym konsumpcyjnym nawykom na wsi :)

motorolla, 2015-08-25 18:22:19

@poldi
Stale powtarzacie ten argument. Nigdy nie będziecie w stanie zrozumieć, że są na świecie ludzie, którzy nawet za miliony nie są skłonni mieszkać na wsi ze względu na różnice kulturowe. Ale gdyby założyć, że wszyscy są materialnie nastawieni do życia i przeprowadzają się na wieś i zostają rolnikami - pytam, kto będzie do tego dopłacał? Kto będzie kupował?

avigdor, 2015-08-25 08:44:26

Bez uni rolnictwo może być silna gałęzią gospodarki a co w naszym kraju ?

pppr, 2015-08-25 08:07:30

No właśnie @avigdor nigdzie nie ma takiej zawiści co "w tym kraju" jak napisałeś. @dość tego a jak myślisz czy tylko polscy rolnicy dostają dopłaty Czy ktoś wam broni zostać rolnikiem każdy jest kowalem swojego losu tak więc zamieńcie kompa na widły i do roboty skoro taki miód na wsi

poldi, 2015-08-24 17:02:15

Rolnictwo w Polsce otrzyma ponad 55 mld złotych w 2015 roku

Poleć artykuł:
inShare
0
0
0
We wstępnie przyjętym w środę projekcie budżetu na 2015 roku na rolnictwo zostało zapisane ponad 55 mld zł, czyli o 2,4 procent więcej niż w tym roku - poinformował na środowym briefingu minister rolnictwa Marek Sawicki.

Pytam która grupa dostaje takie pieniadze oprócz rolników któtrym ciagle mało,oczywiście żyją z podatków innych

stop bolszewii, 2015-08-24 16:23:14

Rząd trwoni pieniądze na bezsensowne dopłaty i próbuje kupić spokój społeczny na wsi – mówi prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz, była wiceminister rolnictwa.

Rolnicy protestują w całej Polsce, blokują drogi i grożą "marszem gwiaździstym" na Warszawę. Domagają się odszkodowań za straty spowodowane przez dziki, a także wypłat rekompensat za straty poniesione w chowie trzody chlewnej i bydła.Tymczasem na dopłaty dla rolnictwa, które odpowiada za zaledwie 3 proc. naszego PKB przeznaczane są gigantyczne środki. - Gdyby zliczyć środki unijne i krajowe oraz wszystkie kanały wspomagania rolnictwa, to wyjdzie 50-55 mld zł rocznie - mówiła w rozmowie z "Newsweekiem" prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz, była wiceminister rolnictwa.

Rolnicy to specjalna rozszczeniowa grupa otrzymujaca ogromne pieniadze z podatków innych

dość tego, 2015-08-24 16:17:52

Człowieku, o czym ty bredzisz? Może w gospodarstwie rolnym rolnictwo odgrywa istotną rolę (nomen omen, ale nie w gospodarkach silnych ekonomicznie państw. Sprawdź sobie jaki odsetek społeczeństwa jest zatrudniony w rolnictwie w innych państwach UE - nie tylko w państwach starej Unii, ale nawet w Czechach, czy Słowacji i jaki to rolnictwo ma tam udział w PKB? W Polsce chłopstwo jest silnie nadreprezentowane w porównaniu do innych państw i dlatego też ma "własną" partię w sejmie. Fenomen niespotykany gdzieindziej na świecie! I dlatego też chłopstwo w Polsce cieszy się bardzo licznymi przywilejami kosztem innych grup społecznych - w innych państwach - nie do pomyślenia. Sprawiedliwość społeczna to jakiś żart w tym kraju.

avigdor, 2015-08-24 16:03:25

W każdy kraju rolnictwo odgrywa ważną rolę w gospodarstwie tylko nie w Polsce susza jest a urzędasy wmawiają że nie ma problemy mleczarzy czy z wieprzowiną a kogo to obchodzi byle dorwać się do koryta.

liss, 2015-08-24 15:46:41BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

imen

Rzepaki które dostały RSM wyglądają tragicznie są spalone , na razie na rzepak podałem 300 kg yary mili i 150 saletry RSM pojedzie jak...

Pałuczanin81

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/wczesny-wysiew-azotu-czy-bylo-warto,77312.html Ku pokrzepieniu serc-jakby nie wszyscy trafili...