PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

maluhlop, że robota znojna to wiadomo ale dopiero dziś wiemy co tak naprawdę znaczy być w łuni a przed przystąpieniem nikt tego nam nie powiedział. Ewidentnie ukrywano to, że wszystko dla nas mocno zdrożeje, że VAT wprowadzą na maszyny, że nawet parohektarowe polskie gospodarstwo będzie musiało konkurować cenowo z zachodnimi molochami i to bez żadnej ochrony i żadnego wsparcia a mówiono tylko o dopłatach. PSL zrobiło z milionów polskich chłopów idiotów, sprzedało nas za ciepłe posadki w łuni, Zobaczcie kim jest teraz pan kalinowski, wojciechowski, pawlak i inne kreatury a są ich setki w PSLu. Ministrem rolnictwa jest o zgrozo PSLowiec i dalej robi nas w balona ale rzeczywiście wąska grupa obszarników nachapała się dopłat i tak samo teraz jest z tymi rekompensatami suszowymi, znowu jakaś wąska grupa dostanie a w świat idzie przekaz propagandowy ile to chłopy znowu kasy od państwa wyciągają. Tymczasem większość polskich chłopów ledwo zipie, o nowym ciągniku mogą tylko pomarzyć, często dokładają spoza gospodarstwa do tego co uprawiają i nie widzą nawet już światełka w tunelu- to jest totalna zapaść a ta mega susza dobije w tym roku wielu. Ale pan frajer klęski nie widzi bo jak powiedzaił sklepach niczego nie brakuje - co tępy złamas drugi balcerowicz normalnie tylko jeszcze bardziej podszyty tchórzem przed łunią i przed utratą stołka.

smoku, 2015-08-27 18:32:39

witek masz racje ja jestem za tym . mam małe gospodarstwo chowam świnie i krowy sprzedaje ok rocznie do 20 ton zboża prosperuje na 25 hektarach nie jestem vatowcem bez problemu było by mnie stać na opłacenie rocznie ok 3000 zł składek nareszcie mógłbym iść ze stłuczoną ręką lub spuchniętą nogą lub ostrym przeziębieniem na zwolnienie chorobowe państwo płaciło by mi 80 zł dzienni przez 2 tygodnie urlopu chorobowego a ja bym zatrudnił parobka za 50 zł na dzień do podstawowej roboty na kilka godzin a sam bym pojechał i zobaczył wreszcie Bałtyk lub jeziora na Mazurach. Mam nadzieje że dożyje tej chwili zanim zostane kaleką i dostanę 500 zł renty z krusu . PS.. teraz dopijam kawę i idę nakarmić świnie a następnie sprowadzam 8 sztuk bydła z pastwiska i dojenie zejdzie do 20:00 . No niestety nie każdy mieszczuch jeżdzi mercedesem tak nie każdy rolnik ma wszystko na guziki trzeba dużo robić ręcznie . A ty witek co jeszcze będziesz robił do 20:00 wyjdziesz do kina do baru na piwo ubędzie ci pieniędzy z portwela i będziesz lamentował zeby takiemu jak mnie dołożyć składek zebyś mógł chodzić 2 razy w roku na chorobowe bo brakuje już pieniędzy na jedną twoją chorobę rocznie . Spytaj się którego kolwiek płatnika KRUS ile w swoim życiu byli na urlopie chorobowym --ani razu . Ja osobiście znam i młodych i starych którzy chorują w ZUSie przynajmniej 2 tygodnie w roku tak jak im pasuje. TY witek nie życz komu żeby miał zle Ja Ci życzę zebyś miał obniżoną składkę do krusowskiej i żebyś na własnej skórze dowiedział się jak to jest zapie--lać z cięzkim przeziębieniem z bólem mięśni i głowy przez kilka dni w największe mrozy .z opuchniętymi nogami od nadepnięcia krowy stłuczonymi rękami ciągłym przebywaniu na polu w największe upały .Ja mam 32 lat niby twardy chłop,zatwardziały rolnik ale nie raz chwycił mnie atak płaczu na ten mój los Unia zrobiła z nas tanią siłe roboczą przed unią rolnik wychował 3jkę dzieci dziś z żoną ciężko się utrzymać jest coraz gorzej i jeszcze te niedorajdy z miasta non stop się czepiają rolnika na nie swoim forum.

malyhlop, 2015-08-27 17:35:48

To sobie kup 100 ha i płać 100 zł, nikt Ci nie zabroni

Rolnik, 2015-08-27 16:34:06

składka dla kazdego rolnika jak w miescie 279 zł/miesiąc a nie 1 zł/ha-ten co ma 100 ha płaci 100zł-farsa i kpina

witek, 2015-08-27 16:21:39

A co ze składką obecną zaskarżoną w TK ? Do dziś TK nie wypowiedział się w tej sprawie i cisza . Jak BCC czy tam inne Lewiatany wdały do TK to sprawę rozpatrzono wciągu roku a jak wprowadzono niekonstytucyjne rozwiązania to TK składający się z leśnych dziadków zamilkł na lata i cisza .

pinokio, 2015-08-27 15:07:07BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

3 godziny temu, barkas napisał: Działania lubelskiej weterynarii... apel_ASF.pdf Qrwa bioasekuracja...

lokizom

takie cos tylko u nas