PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Rym cym cym lucerna sprzedales?

cym cym rym, 2015-09-08 20:04:20

@ukasz
A Ty mecenasie ogarnąłeś wreszcie Pannę dla siebie?

Rym_Cym_Cym , 2015-09-08 19:53:31

no nie @zetka nawet w spawarkach nawet sie wypowiada koniec świata

ukasz, 2015-09-08 19:41:58

..:) to już wiem dlaczego u mnie jest wielgaśna spawara....od wielu lat wspiera dzielnie

....:)..a faceci to mają hobby topić elektrody różowe..(takie mają być na warsztacie non stop jak masło w lodówce)....inne też ale mniej....tyle wiem w tym temacie ...
....a nie skłamałam fartuch!!!! skórzany i ze trzy maski już mają....:)
Nie cierpię GRATÓW nieprzydatnych ....jeśli super ok, ...jeśli coś na pół gwizdka ...aut...

Ciapie (włazi w skórę ale nic poza tym)..... i zimno...

z.., 2015-09-08 13:32:57

domi, z tanimi produktami jest tak, że oszczędza się w nich na wszystkim. W efekcie rzadko kiedy są zabezpieczenia, a elementy pracują na granicy swoich możliwości. Świetnym przykładem są tanie zasilacze impulsowe do komputerów - brak w nich właśnie zabezpieczeń, stabilizacja jest mierna, a brak elementów takich jak dławiki skutkuje szybkim zniszczeniem kondensatorów w zasilaczu i na płycie głównej. Spawarki elektroniczne są zasilaczami impulsowymi i cierpieć mogą na podobne wady konstrukcyjne.
Zupełnie inny temat to wiedza użytkownika, jak posługiwać się spawarką i jak spawać. Zwykle wykonywane są mierne spawy, które szybko "puszczają" gdy zostaną obciążone, a przecież dobrze wykonany spaw jest mocniejszy niż materiał spawany, bo wewnątrz niego działają mniejsze siły. Dlatego domorośli spawacze powinni nabrać nieco wiedzy na temat spawania zanim zaczną topić elektrody.
Autor nie poruszył jednej ważnej rzeczy - małe, tanie spawarki nie są przeznaczone do pracy ciągłej. Często jest tak, że z 10 minut można spawać 4, a pozostałe 6 minut należy poświęcić na studzenie urządzenia. Oczywiście im większy prąd spawania, tym krótszy okres pracy i dłuższy oczekiwania na studzenie.
Spawarka transformatorowa mimo swojej wagi ma pewne zalety - jest prawie niewrażliwa na napięcie sieci zasilającej, a szczególnie nie są jej straszne przepięcia, które mogą uszkodzić spawarkę elektroniczną.
Kupując jakiekolwiek narzędzie, należy dobrze się zastanowić czy będzie ono pożyteczne i wygodne w użytkowaniu, czy też będzie stanowić uciążliwy grat, który szkoda wyrzucić, bo sporo kosztował?

ja, 2015-09-08 13:03:48

Mam wrazenie podczas spawania taka inwenterowka za kilka stow spadkow i wzrostow napiecia, macie tez tak?fakt went irytuje co motywuje do jej wył :-) na naprawy poza warsztatem jak najbardziej polecam

domi, 2015-09-07 00:25:50

Mam taką spawarkę za kilkaset złotych. Wkurzający jest wentylator, który działa cały czas po włączeniu urządzenia. Miałem też przyjemność spawać spawarką dla zawodowców - tam wentylator włączał się tylko gdy było trzeba i co najważniejsze można było nią spawać cały czas. Cena oczywiście wyższa niż tysiąc złotych.

ja, 2015-09-06 22:06:00

Inwertor to bardzo fajne urządzenie do niewielkich napraw

jarki, 2015-09-05 08:21:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Viola49

witam potrzebuje potwierdzenia czy taki płodozmian może byc komleks 2 pszenny dobry ziemniaki pszenica ozima kukurydza pszenica...

jarki

Ja się ciągle uczę zalecają to kurki i temu podobni magicy :D Z tebukonazolem już kilka lat w rzepaku robię nazywam to yamato+  Od...