PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Sama prawda sprzedaj mieszkanie w mieście i kup sobie gospodarstwo rolne.Pełno jest teraz takich wystawionych na sprzedaż w każdej okolicy. Dostaniesz te miliony które płyną na wieś.Pobawisz się w rolnika kilka lat ,nabierzesz dotacji i wtedy dopiero będziesz miał blade pojęcie o funkcjonowaniu rolnictwa i prawo do wypowiadania się na ten temat.

żubr, 2015-08-29 11:43:22

@sama prawda jakie ty możesz mieć argumenty w rozmowie z nami kasztanie niemyty jak ty zielonego pojęcia o rolnictwie nie masz jak można z takim klakierem wchodzić w polemikę
my jak ziemię dokupowaliśy nie było dopłat to było wielkie ryzyko każdy się jej pozbywał a teraz co lament trza było ryzykować kasztanku

thug, 2015-08-28 07:58:50

i znowu płacze pseudorolnicy wylewają na forum. Że ceny niskie, że kredyty do spłacenia. Takie są skutki, gdy jeden chce mieć więcej przed drugim. Bo ciągnik musi być nówka, ogonów więcej, hala udojowa. A potem lament, że kary za mleko. Trzeba myśleć przed, a nie po i w trakcie. Tylko mądrzy będą gospodarować opłacalnie, reszta po pieniążki do państwa standardowo wyciąga łapsa. Żadnych zapomóg nie chce za susze. Raz na kilka lat mniejszy plon. Ryzyko zawodowe. A jak komuś się nie podoba, to niech na taśmę do miasta idzie.

Stanisław, 2015-08-28 07:45:30

nikt nic nie kupił za pól ceny bo ceny maszyn są o połowę wyższe niż przed łunią więc chłop tylko przerzuca kasę przez konto ale GR bez ciągnika to jak firm transportowa bez ciężarówek więc albo stary szrot i ciągłe remonty albo nowy i święty spokój tak jak z samochodem. Poraża inna schizofrenia władzy, mediów i wielu miastowych, którzy jednym tchem wychwalają jednoosobowe działalności gospodarcze a rolników uważają za zakały chociaż to to samo.

smoku, 2015-08-28 00:14:31

@sama prawda Ciekawe czy byłbyś zadowolony, jakby co tydzień pracodawca ujmowal ci stawki godzinowej, lub nie dawał premii, z kim ty się chcesz równać? Jakie ty masz wydatki? Chyba na dziwki, bo która głupia by chciała takiego pajaca. Co miesiąc siano na koncie nogi na stole piwko w ręce i leci, a rolnik co zarobi, to odrazu wydaje, faktem jest ze coś zostaje (nie należę do tych co ciągle narzekają) ale wku.. wia mnie jak ktoś wypowiada się na temat czyjegoś życia nie mając pojęcia co to jest kompost np.

Mały hanys, 2015-08-27 23:27:12

@sama prawda, skoro wciąż nawijasz o sprztacce lub kasjerce, to po h... Tu jesteś na tym forum, a nie naprzyklad na forum z biedronki, hejtowac kierownictwo itp

Mały hanys, 2015-08-27 23:18:55

Sama prawda o PSL-u. Tam działacze nic a nic o prawdziwym rolnictwie nie wiedzą. PO prostu absolutnie brak im POdstawowej wiedzy. Przypominam mamy rok 2015 a nie ZSL- owskie lata 50-dziesiate.

tata, 2015-08-27 21:41:42

Wiem ze brakuje mi fundamentalnych podstaw wiedzy na temat rolnictwa. Wiem ze kompletnie sie kompromituje, ale to przez zadrość ktora mnie zżera. W mieście jestem zerem, tutaj choć przez chwilę mogę być kims. Wybaczcie mi dziś wpadłem do szamba przy jego czyszczeniu. W szpitalu powiedzieli mi że pokój bez klamek dostanę dopiero za .... 4 lata. Takie sa kolejki.....

Sama Prawda, 2015-08-27 21:25:09

Po mojej stronie argumenty, po waszej hejt i wyzwiska. Taka z wami dyskusja:)

Sama Prawda, 2015-08-27 20:40:21

przypomnij sobie że tabletek nie wziąłeś @sama prawda jełopie

thug, 2015-08-27 18:11:48

rolnicy z wielką chęcią sprzedawaliby swoje produkty za pół ceny, ale póki co są one za jedną trzecią wartości

bbb, 2015-08-27 15:19:43

Będziesz przepłacał za wszystko bido miejska. Wcale mi cię nie żal dziadu :)

tomek, 2015-08-27 15:09:31

@smoku
Skoro nowy sprzęt rolniczy kupiliście z dotacji za pół ceny to co stoi na przeszkodzie abyście swoje produkty sprzedawali za pół ceny? Będzie sprawiedliwe.
Sprawę kompostu zostawiam dla ciebie, baw się w kompoście:)
@zxc
Co do PSL to powinniście całować przedstawicieli tej partii po rękach i nogach:)
To dzięki PSL ciągle płacicie grosze na krus, pracodawca za sprzątaczkę odprowadza więcej do zus niż rolnik mający gospodarstwo warte 2 miliony złotych. Oczywiście dla was wieśniaków wszystko jest sprawiedliwe:)
PSL załatwił wam kolejne pół miliarda złotych z tytułu suszy ale wam ciągle mało:) czy do waszych pustych łbów nie dociera to żeby wam dać za darmo trzeba wcześniej komuś zabrać w podatkach? no nie bo wam wieśniakom czy się robi czy się leży darmowa dotacja się należy:)
Będę wam przypominał do końca świata i jeden dzień dłużej jakimi pasożytami jesteście na garbie społeczeństwa

Sama Prawda, 2015-08-27 15:02:29

Wieśniak to ty jesteś brak pojęcia o rolnictwie a za swoje nieudane życie obwiniasz rolników kup se odpowiednią ilość ziemi najlepiej 6 klasę to dostaniesz wieśniackie tysiące zł i na pewno odszkodowanie za suszę i wszelkie przywileje a nie ciągle piszesz to samo nawet w kilku tematach te same komentarze na zasadzie kopiuj wklej . Mam wrażenie że jesteś Trollem wynajętym przez PŁ lub PSL. Żywność to marnują w mieście bo ja resztkami nakarmię kury i nic się nie zmarnuje.

zxc, 2015-08-27 12:54:14

sama prawda czy raczej same brednie wiemy, że tobie tłumaczyć to jak z głupim o filozofii dyskutować ale za gotowe produkty w sklepach tak czy owak, zawsze przepłacasz więc na krzywdzie chłopa nie wzbogacisz się, choćby za pszenicę chłopu płacili 300 zł a za mleko 50gr. Co do wyrzucania żywności to jest to zwykłe bezmyślne marnotrawstwo i przejaw małomiasteczkowego egoizmu bo na wsi nic się nie marnuje- np czerstwy chleb ptactwo albo kabany wsuwają a wszelkie odpadki idą na kompost, o ile taki prymityw jak ty wie co to jest kompost.

smoku, 2015-08-27 12:46:43BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

zawsze łączyłem T1 ze skracaniem i nigdy nic się nie działo

miwigos

Zawsze robiłem najpierw skracanie ,potem grzybówka ,ale pogoda nie pasi i trzeba tak,siarczan żelazo i cynk dam na II kolanko