PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

W pierwszym półroczu wielu dealerów ciągników np. JD rejestrowało je (z różnych względów), żeby teraz w II półroczu móc je sprzedać. I mimo, że traktor nówka, to jednak z drugiej ręki. Tak to już jest z tymi danymi statystycznymi, że przekłamują rzeczywistość.

Chłopek Roztropek, 2015-09-01 09:19:23

to wszystko przez dotacje i dopłaty do maszyn, identycznie jest z samochodami- są dotacje dla firm to i samochody są droższe bo firmy muszą brać dotacje do swoich flot. Ciekawe dlaczego w USA, wszelkie maszyny są tańsze o więcej niż to 23% VAT a jak już są w podobnych cenach to są lepiej wyposażone niż ich odpowiedniki w UE. Wszystkie maszyny mogły by być do 20% tańsze, ale politycy muszą przecież sztucznie nakręcać popyt. W cenę maszyny jest wliczony również podatek na urzędników przydzielających te dotacje, bankowców, księgowych no i pośredników (bo Ci podwyższają cenę maszyny jeżeli wiedzą że ktoś kupuje na dotację).

rudy102, 2015-09-01 08:20:16

Faktyczny koszt produkcji nowej maszyny, nie uwzględniając patentów itp. to połowa ceny rynkowej. Reszta to marże i czyste zyski...

Ja, 2015-09-01 07:54:47

Skoro da się zmniejszyć cenę nowego ciągnika o kilkanaście procent, to czemu do tej pory były one tak drogie? Chłopi za dużo nowych maszyn kupowali?

ciekawski, 2015-08-31 19:32:07BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .