PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Realna składka zdrowotna płacona przez pracownika na ZUS to coś w granicach 40-50zł rocznie (po odjęciu ponad 2/3 składki od podatku PIT) i tyle powinna wynosić składka roczna dla rolnika skoro nie można oszacować jego dochodów (chyba to 50zł/rok to każdy rolnik nawet ten najmniejszy zapłaci). W innej sytuacji są rolnicy prowadzący działy specjalne - tam jest dochód i tam jest składka zdrowotna płacona na normalnych zasadach (tzn podobnie jak u nie rolników). Ale co z sytuacją, jeżeli mamy i działy i ziemię uprawną powyżej 6ha?- płacimy wtedy już wielokrotnie tą samą składkę? - przecież to jest bezsensowne.

zoltan, 2015-09-03 22:24:16

Powtarzam to wszędzie i wszystkim sposób naliczania składki zdrowotnej narusza podstawowe prawo w państwie czyli konstytucji która gwarantuje wszystkim równość wobec prawa. Więc do Trybunału z tym gniotem i to jak najszybciej.

jarust, 2015-09-03 20:00:49

A co na to Trybunał Konstytucyjny ? Składka jest wyliczana niekonstytucyjnie więc tłumaczenie że nie można wyliczyć dochodu rolnika do składki zdrowotnej nie daje podstaw by naliczać ją od widzi misie ministra frajera .

IR, 2015-09-03 11:36:16BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Na których Kaszubach? Rano to sprawdzę.

laudor

Według mnie jak będzie mocno sucho w maju ,to ta woda co jest nic nie da,to jarej nakosiłeś ponad 9 ton,a groch po ile sprzedaliście Jakoś mi...

laudor

- Ty, Zenek, słyszałeś - rolnicy chcą wyższych cen Żywca! Popieprzyło ich? - Wieprzowego żywca, kretynie. Wieprzowego!