PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Realna składka zdrowotna płacona przez pracownika na ZUS to coś w granicach 40-50zł rocznie (po odjęciu ponad 2/3 składki od podatku PIT) i tyle powinna wynosić składka roczna dla rolnika skoro nie można oszacować jego dochodów (chyba to 50zł/rok to każdy rolnik nawet ten najmniejszy zapłaci). W innej sytuacji są rolnicy prowadzący działy specjalne - tam jest dochód i tam jest składka zdrowotna płacona na normalnych zasadach (tzn podobnie jak u nie rolników). Ale co z sytuacją, jeżeli mamy i działy i ziemię uprawną powyżej 6ha?- płacimy wtedy już wielokrotnie tą samą składkę? - przecież to jest bezsensowne.

zoltan, 2015-09-03 22:24:16

Powtarzam to wszędzie i wszystkim sposób naliczania składki zdrowotnej narusza podstawowe prawo w państwie czyli konstytucji która gwarantuje wszystkim równość wobec prawa. Więc do Trybunału z tym gniotem i to jak najszybciej.

jarust, 2015-09-03 20:00:49

A co na to Trybunał Konstytucyjny ? Składka jest wyliczana niekonstytucyjnie więc tłumaczenie że nie można wyliczyć dochodu rolnika do składki zdrowotnej nie daje podstaw by naliczać ją od widzi misie ministra frajera .

IR, 2015-09-03 11:36:16BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

biedron

jest bez cover edge, dzięki za radę

maslak88

no to spokojnie możesz dać jaką chcesz, ja mam też JD pasówkę, tylko kup o szerokości 123 cm, bo zapewne nie ma Cover Edga, a szersza może...