PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ja zawsze postulowałem dopłaty do produkcji i nie było by problemu a i straty łatwiej szacować po spadku produkcji no ale pseudo rolnicy na to nie pójdą. Ostatnio nawet do uprawy buraków cukrowych też wprowadzili do areału a nie do produkcji chociaż były takie postulaty, wszystko po to aby nadal pseudorolnicy mogli zarabiać na tych co poświęcają ziemi całe życie. (Ja podobnie płowa gospodarstwa to niby dzierżawy ale cicho siedzę bo na krusie siedzi jeden z drugim (np. żony lekarzy i prawników) i jak sie odezwe to zabierze mi pole)

skubi, 2015-10-12 13:37:09

Właściciel gruntu powinien pokazać dzierżawcy orzeczenie o przyznanym odszkodowaniu i oddać pieniądze uprawiającemu jego ziemię.

Właściciel gospodarstwa, 2015-09-10 21:56:49

(nie)normalny ty trollu

baba, 2015-09-10 20:01:31

"OBSERWATOR" i "NORMALNY" strzelcie sobie barana o ścianę kilka razy to zrozumiesz może sens bycia rolnikiem. ten opis o 80 ha na papierze a 200 uprawianych to real. a na suszy i tak najwięcej zyskają "rolnicy z marszałkowskiej" - nie ma strat w budynkach - bo nie ma ich, nie ma strat w maszynach - bo ich nie ma, nie ma strat w zwierzętach bo ich nie ma - więc u takich straty wyniosą 50-80 % a u prawdziwego rolnika 10-25%
15 lat temu mleko było po 1,1zł. paliwo po 3zł. nawozy po 40 zł. a dziś mleko 0,85zł. paliwo 4,6zł nawóz 130zł.
wypłaty 15 lat temu miałeś 1400zł dziś masz 2000zł. i sobota, niedziela, święta, urlop

I KTO TU NARZEKA NA BIEDĘ

rolnik 76, 2015-09-10 18:32:12

Polski kociołek. Nieważne kto ma rację. Ważne, że komuś anonimowo przywalił.

wład, 2015-09-10 15:26:19

żebraki zebrzą zeby wiecej miasto okraść,zamiast pracować na polu to mają czas pisać komentarze,lepiej jak w pegeerze za PRL-u

normalny, 2015-09-10 12:26:49

Rolnik to taki ktoś, kto ma we krwi biadolenie i narzekanie.
Kiedyś ktoś powiedział - wiecie, dlaczego wasze dzieci nie chcą zostać na gospodarce? Bo wy całe życie narzekaliście. Oni więc nie chcą takiego zawodu, bo ciągle coś nie pasuje, ciagle trzeba na coś ponarzekać - a to za sucho, a to za mokro, a to za zimno, a to za ciepło,
a to za mało obrodziło a cena taka dobra, a to za dużo obrodziło i cena taka niska.
Ludzie - opamiętajcie się. Jeśli wam tak trudno, to sprzedajcie gospodarkę i żyjcie z odsetek bankowych. Nie narobicie się przynajmniej, będziecie mieć duuużo czasu wolnego. I może wtedy przestaniecie tak narzekać na swój los.

Obserwator, 2015-09-10 10:06:16

Właścicielu 80ha po co uprawiasz 200ha i biadolisz, że krzywda się tobie dzieje?Wspomniałeś, że musisz wykarmić zwierzęta.Na pewno robisz to dla przyjemności? Przypominam, ze od 89r mamy gospodarkę rynkową, istnieją umowy dzierżawy na piśmie i przedmiot ekonomia rolnictwa.Proponuję pogłębić wiedzę w/w tematach.

banber, 2015-09-09 22:46:11

@właściciel ziemski ale brednie piszesz. Przecież jeżeli jesteś właścicielem to kto Ci broni wydzierżawić ziemie rolnikowi i pobierać ustalony czynsz dzierżawny? aha wiem, za mało jeleni w okolicy którzy chcą płacić twoje stawki dzierżawne? Kolejny as który chce zarabiać nie robiąc nic. Stopa zwrotu z nieróbstwa ma być taka sama jak z pracy faktycznie wykonanej? Na szczęście ziemia to nie byle produkt, który w każdej chwili można stworzyć. Jest jej określona ilość i po to jest ustrój rolny żeby takim praktykom uprzedmiotowienia zapobiegać.

dziki kraj, 2015-09-09 18:51:08

Jestem właścicielem ziemi i też chcę na niej zarabiać jej nie uprawiając, a np ją wydzierżawiać i to na godnych warunkach !
Rolnik, który ode mnie wydzierżawia ziemię jest w lepszej sytuacji niż ja, a to dlatego, że ma o wiele wyższą stopę zwrotu z kapitału w stosunku rocznym niż ja ! A ja też na swojej własności chcę zarabiać i już !!!!!!!!!!!!!!!

właściciel ziemski, 2015-09-09 17:55:42

@mazowsze możesz się miotać jak chcesz,, pisać inwektywy ale prawdy nie zmienisz.. Kwestii tej nie pojmiesz bo nie leży to w "twoim" interesie - prawda w oczy kole. Ciekawe co pisze taki właściciel w rubryce co zasiał (przecież nic nie zasiał bo nie użytkuje) i na końcu wniosku wali podpis. Czarno na białym oszustwo wystarczyłoby wprowadzić podatek dochodowy i temat by wyszedł od razu w papierach. Jest zapis żeby dostać dopłaty to trzeba być użytkownikiem. A że pseudo-rolnicy i inne cwaniaczki robią inaczej to też inna kwestia. Zgodzę się że dopłat nie powinno być ale jeżeli już są to dla tej grupy ludzi którzy faktycznie z tego żyją a nie fikcyjnych gospodarstw itp. Jeżeli myślisz że słupów nie da się wyeliminować to jedz do Angli i postaraj się te swoje wywody zastosować w praktyce. Skulisz uszy i tyle na cwaniakujesz, Dopłata do produkcji a nie własności i koniec tematu. I spróbuj utrzymywać swoje włości w byle jakiej formie a szybko staną się nie twoje :)

dziki kraj, 2015-09-09 17:05:59

@mm Jako dzierżawco biorca dodam ze niejednokrotnie brałem grunty w nagannym stanie wapnowałem, solidnie nawoziłem obornikiem, odchwaszczałem, przesiewałem łąki, po czym właściciel zabierał mi grunty od tak. I napewno nie jestem jedynym rolnikiem który tego doswiadczył. Gdyby kraj był normalny ziemie mieli by rolnicy i nikt nie maił by takich problemów, ze zabrano mu z dnia na dzien ziemie, albo ktoś nie otrzymał swojej należności za dzierżawę

parody, 2015-09-09 16:20:41

@dziki kraj
Ale żeś wywiódł wsiowy mędrku. Masz jeszcze jakieś inne przemyślenia z wychodka? Dopłaty bezpośrednie są patologiczne co do istoty - to jest osobna kwestia , ale dlaczego miałby je dostawać wyłącznie ten kto uprawia ziemię to nie pojmę. Należy się wszystkim - również rolnikom nieuprawiającym swojej ziemi. Nie bądź taki pazerny - to tak jakby złodziej powiedział - tylko mi wolno kraść bo tylko ja nie umiem robić nic innego.

mazowsze, 2015-09-09 15:35:28

branie dopłat przez właściciela ziemi którą uprawia ktoś inny jest nielegalne, tzw oszustwo.
Sytuacja powinna być prosta. Właściciel jeśli faktycznie nie użytkuje ziemi powinien płacić podatek od nieruchomości, utrzymywać ową ziemie w dobrej kulturze (surowe kary jak na zachodzie jeśli tak nie jest) oczywiście dopłaty się nie należą bo ziemia nie jest użytkowana rolniczo. Wtedy może mieć ile chce. Tak powinno być a jak jest to wszyscy widzą.

dziki kraj, 2015-09-09 15:05:14

Nikt nikogo nie zmusza do uprawiania nie swojej ziemi.

bob, 2015-09-09 14:42:19BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA