PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@Kubanek
I tobie się wydaje, że kosztowo efektywne rolnictwo pozaunijne nie znajdzie sposobu na to żeby otworzyć sobie rynek UE? TiPP, umowa o wolnym handlu pomiędzy UE a Ukrainą? Słyszał ty? Polscy rolnicy powinni szukać sposobu na to żeby skutecznie konkurować na wolnym rynku z takimi producentami, a nie chować się, zasłaniać barierami taryfowymi. Ponad 10 lat raju, z sowitym wsparciem strukturalnym, czas pokazać polscy rolnicy co potraficie na wolnym międzynarodowym rynku. na pewno części z was się uda, a części nie, takie życie.

mazowsze, 2015-09-21 15:38:02

Że w tych wszystkich gremiach które tak ochoczo nagłasniają media nie ma normalnego głosu normalnego Polaka, ci "fachofcy" to tylko balast dla Polski.

markopolo,Polak z dziada pradziada., 2015-09-21 15:18:38

balazs się szykuje na Ukraine tu już drogo nie????????????

paweł, 2015-09-19 21:07:56

Racja, zgadzam się z przedmówcami. Problem w tym, ze Ukraina ma już od dawna wielkie latyfundia, każdy kto był i widział te wielkie połacie ziemi, ten wie, że porównywanie Polski do Ukrainy to żart. Nawet między Polską wschodnią, Lubelskim, gdzie rolnictwo jest tradycyjne, a zachodnią Ukrainą, różnice są znaczne.
Ukraina w ogóle nie powinna myśleć o wchodzeniu do UE, zresztą z przyczyn o których mowa, nikt jej do UE nie wpuści. Ukraina, podobnie jak Rosja to kraj, o rolnictwie podobnym do amerykańskiego czy kanadyjskiego, australijskiego. Ogromny producent, który jest w stanie zalać całą UE, tanią żywnością, powodując bankructwo większość rolników w krajach starej UE.

Kubanek, 2015-09-19 09:29:43

no jasne, przecież czemu starzy ukraińscy komuniści mają mieć gorzej niż polscy...

qwerty, 2015-09-18 18:56:55

Jasne, niech Ukraińcy zrobią podobnie. Niech doduszą małych, żeby powstały latyfundia jak w Polsce. Polityka rugowania drobnych rolników zakończy się jak zawsze, rewolucją, tylko musi wszystko dojrzeć.

Adaś, 2015-09-18 17:50:54BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Chodziło mi o liniową odmianę od monsanta pokrewną californium  Kiedyś cała wieś miała californium i wszyscy byli zadowoleni 

men2face

https://www.agrolok.pl/nasiona/rzepak-ozimy-dk-seax-f1.htm