PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

A program "Młody rolnik" też jest nie do końca jasny. Dowiadywałem się kilka razy a i tak w dniu złożenia wniosku okazało się że muszę mieć minimum 1ha dzierżawy na siebie,(lub kawałek 1ha ) Do tego muszę być zarejstrowany w Krus jako domownik a nie rolnik. Czyli mieć na siebie ziemię ale nie być prowadzącym gospodarstwo.


PARANOJA I NIEJASNOŚĆ PRZEPISÓW.............................

jAREK, 2015-10-05 13:59:57

Z tego co rozumiem, to w nowym prowie oprócz tego ze ktoś jest vatowcem i prowadzi rachunkowość, to jeszcze trzeba bedzie prowadzić odrębną rachunkowość dla wyliczenia wzrostu wielkości ekonomicznej gospodarstwa? No (...) sięgnął zenitu.

luk, 2015-10-02 18:49:07

też miałem brać nowy prow, załapałem się z wymaganiami itd ale zrezygnowałem, ludzie w odr twierdzili że nic się nie zmieni ale ja mówiłem to mi się nie podoba bo czuje że będą zmiany i co z tego że napiszę jak będę musiał co chwila coś poprawiać a co do tej rachunkowości to prowadzenie tej księgi przychodów i rozchodów to nie jest jakiś wielki problem ale z biegiem czasu widać że utrudnienia same się tworzą i dobrze że odpuściłem

ppp, 2015-10-02 09:12:34

Miałabyć prosta ksiegowość typu gwóżdź przychody i rozchody,a tu jak zwykle "uprościli,że rolnik będzie musiał pójść do biura rachunkowego i zapłacić za pomoc,oj ci nasi ekonomiści funta kłaków nie warci.

rolniczek, 2015-10-02 07:46:07

A ja sie nastawilem na ten nowy prow ale cos czuje ze trzeba bedzie sobie odpuscic, co rusze jakies nowe utrudnienia a czekac do ogloszenia naboru to pewnie jeszcze bedzie bardziej pod gorke. Do tej pory glosowalem na PSL ale teraz to zeby ich szlak trafi.

Al, 2015-10-02 07:37:10

I to jest smoku sama prawda o Polskiej wsi.

Adam, 2015-10-02 07:18:23

Wg PSL chłop jest dla biurokracji a nie odwrotnie i tak rządzą żeby tylko w papierach się zgadzało bo łunia niby to czy tamto ukarze chłopa no bo kogo albo ze żle cos robi albo że za dużo robi i że niby bezłuni to leżymy. Skoro tak to nic nie jesteśmy warci dla nich albo tyle co ten papier. Można odnieść wrażenie że żeby nie łunia to by pewnie w Polsce głód był. W lizaniu tyłka łuni PSL zrobiło habilitację i szykuje się do profesury. Tym razem oby wypadli z parlamentu na dobre i na to się zanosi więc obstawiają jeszcze co mogą i nachapują się do końca ile mogą a smród zamiatają pod dywan żeby ich następcy z tym się borykali. PSL zostawia rolnictwo w takim dołku jakiego dawno nie było bo poza dopłatami i to mocno okrojonymi w stosunku do reszty łuni nie funkcjonuje nic nawet sławetny wolny rynek. Chłop stał się zakładnikiem wielkich korporacji i nie ma wpływu na ceny zbytu a rząd wypina się na te problemy. Kasa łunijna trafia tylko do znajomków z PSL i ich pociotków co tylko frustruje normalnych rolników i buduje kłamliwy, propagandowy obraz polskiej wsi w mediach a przez to konfliktuje bogu ducha winnego chłopa z resztą społeczeństwa. Mimo to polski chłop ma bezpośrednio konkurować z wysokodotowanymi prywatnymi kołchozami na zachodzie, które od kilkudziesięciu lat dostają kolosane dopłaty, maja odliczena, ulgi i do tego jeszcze zatrudniają tanią siłę roboczą. Zlikwidowano polskie przetwórstwo i handel a Polska stała się rynkiem zbytu dla zachodniego masowego chłamu, który nas tylko truje wywołując lawinę raków i innych niedomagań, których leczenia pochłania miliardy zł rocznie. Tymczasem wielki potencjał polskich małych GR które przez lata produkowały tradycyjną i zdrową polską zywność został zmuszony do wygaszenia swojej produkcji i tkwi w letargu zupełnie niewykorzystany. W to miejsce sztucznie promuje się powstawanie wielkich grup producentów i daje się na to ogomne pieniądze, na powstanie czegoś co już jest tylk ow innej formie. Polska staje sie opustoszałym krajem bo wybudowane wysiłkiem całych pokoleń zagrody, domy, a nawet całe wsie podupadają zamierają, żyjąc z nędznych emerytur dawnych gospodarzy. Ze swi ucieka dziś kto może nauczyciele, lekarze, aptekarze bo tam jest bieda i nie ma klienta nawet dla sklepikarzy. To jest prawdziwy obraz polskiej wsi umęczonej i upokorzonej rządami skur...w z PSL.

smoku, 2015-10-02 00:06:50

w du*e sobie wsadźcie tą księgowość, co faktury to było za proste to wymyślimy problemy

ppp, 2015-10-01 23:32:13

Masło maślane. Już widzę te kolejki do Agencji. Dla swoich znajdzie się droga na skróty.

T.B., 2015-10-01 19:39:42

Czy to przypadkiem nie marek kujawy tylko Bustowski i Maj się odezwał ?. Tak, tak trzeba będzie prowadzić oddzielny system rachunkowości dla swoich młodocianych słupów za których została pobrana premia z młodego rolnika. Prokuratorzy już czekają na spotkanie z w/w pseudorolnikami

rolnik, 2015-10-01 18:45:18

Ciekawe czy rolnicy z Francji Niemiec lub Litwy prowadzą wyodrębnione księgi rachunkowe? Chyba już czas zmienić ten rząd. Podejrzewam że takie zagmatwanie =utrudnienia ma na celu wydanie jak najmniej dla rolników żeby zostało na tysiące emigrantów. Unia przeznaczyła setki tysięcy Euro na darmową dystrybucję żywności i już te pieniądze przeznaczone dla rolników "znikły"

prorok, 2015-10-01 18:37:43

debile111111111111111111 w dupe sobie ten prow wsadźcie, chcecie teraz reszte rolników azrżnąć11111111111111111

marek kujawy, 2015-10-01 13:58:07BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Udało mi się popryskać borem + Mo i mikro Jak choć 50% wchłonie to będzie OK

jarki

Może być problem bo to mały region Gdyby tak powiedzmy Bawaria się zbuntowała Czy jakiś znaczący region we Francji to byłoby coś Maluśkich jakoś...

Marecki

Jakie dajecie propozycje na jutrzejszy zjazd baranów w sprawie ceta? Liczę na to, że Walonia zostanie przy swoim, a kanadyjski premierek niech...