PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

A program "Młody rolnik" też jest nie do końca jasny. Dowiadywałem się kilka razy a i tak w dniu złożenia wniosku okazało się że muszę mieć minimum 1ha dzierżawy na siebie,(lub kawałek 1ha ) Do tego muszę być zarejstrowany w Krus jako domownik a nie rolnik. Czyli mieć na siebie ziemię ale nie być prowadzącym gospodarstwo.


PARANOJA I NIEJASNOŚĆ PRZEPISÓW.............................

jAREK, 2015-10-05 13:59:57

Z tego co rozumiem, to w nowym prowie oprócz tego ze ktoś jest vatowcem i prowadzi rachunkowość, to jeszcze trzeba bedzie prowadzić odrębną rachunkowość dla wyliczenia wzrostu wielkości ekonomicznej gospodarstwa? No (...) sięgnął zenitu.

luk, 2015-10-02 18:49:07

też miałem brać nowy prow, załapałem się z wymaganiami itd ale zrezygnowałem, ludzie w odr twierdzili że nic się nie zmieni ale ja mówiłem to mi się nie podoba bo czuje że będą zmiany i co z tego że napiszę jak będę musiał co chwila coś poprawiać a co do tej rachunkowości to prowadzenie tej księgi przychodów i rozchodów to nie jest jakiś wielki problem ale z biegiem czasu widać że utrudnienia same się tworzą i dobrze że odpuściłem

ppp, 2015-10-02 09:12:34

Miałabyć prosta ksiegowość typu gwóżdź przychody i rozchody,a tu jak zwykle "uprościli,że rolnik będzie musiał pójść do biura rachunkowego i zapłacić za pomoc,oj ci nasi ekonomiści funta kłaków nie warci.

rolniczek, 2015-10-02 07:46:07

A ja sie nastawilem na ten nowy prow ale cos czuje ze trzeba bedzie sobie odpuscic, co rusze jakies nowe utrudnienia a czekac do ogloszenia naboru to pewnie jeszcze bedzie bardziej pod gorke. Do tej pory glosowalem na PSL ale teraz to zeby ich szlak trafi.

Al, 2015-10-02 07:37:10

I to jest smoku sama prawda o Polskiej wsi.

Adam, 2015-10-02 07:18:23

Wg PSL chłop jest dla biurokracji a nie odwrotnie i tak rządzą żeby tylko w papierach się zgadzało bo łunia niby to czy tamto ukarze chłopa no bo kogo albo ze żle cos robi albo że za dużo robi i że niby bezłuni to leżymy. Skoro tak to nic nie jesteśmy warci dla nich albo tyle co ten papier. Można odnieść wrażenie że żeby nie łunia to by pewnie w Polsce głód był. W lizaniu tyłka łuni PSL zrobiło habilitację i szykuje się do profesury. Tym razem oby wypadli z parlamentu na dobre i na to się zanosi więc obstawiają jeszcze co mogą i nachapują się do końca ile mogą a smród zamiatają pod dywan żeby ich następcy z tym się borykali. PSL zostawia rolnictwo w takim dołku jakiego dawno nie było bo poza dopłatami i to mocno okrojonymi w stosunku do reszty łuni nie funkcjonuje nic nawet sławetny wolny rynek. Chłop stał się zakładnikiem wielkich korporacji i nie ma wpływu na ceny zbytu a rząd wypina się na te problemy. Kasa łunijna trafia tylko do znajomków z PSL i ich pociotków co tylko frustruje normalnych rolników i buduje kłamliwy, propagandowy obraz polskiej wsi w mediach a przez to konfliktuje bogu ducha winnego chłopa z resztą społeczeństwa. Mimo to polski chłop ma bezpośrednio konkurować z wysokodotowanymi prywatnymi kołchozami na zachodzie, które od kilkudziesięciu lat dostają kolosane dopłaty, maja odliczena, ulgi i do tego jeszcze zatrudniają tanią siłę roboczą. Zlikwidowano polskie przetwórstwo i handel a Polska stała się rynkiem zbytu dla zachodniego masowego chłamu, który nas tylko truje wywołując lawinę raków i innych niedomagań, których leczenia pochłania miliardy zł rocznie. Tymczasem wielki potencjał polskich małych GR które przez lata produkowały tradycyjną i zdrową polską zywność został zmuszony do wygaszenia swojej produkcji i tkwi w letargu zupełnie niewykorzystany. W to miejsce sztucznie promuje się powstawanie wielkich grup producentów i daje się na to ogomne pieniądze, na powstanie czegoś co już jest tylk ow innej formie. Polska staje sie opustoszałym krajem bo wybudowane wysiłkiem całych pokoleń zagrody, domy, a nawet całe wsie podupadają zamierają, żyjąc z nędznych emerytur dawnych gospodarzy. Ze swi ucieka dziś kto może nauczyciele, lekarze, aptekarze bo tam jest bieda i nie ma klienta nawet dla sklepikarzy. To jest prawdziwy obraz polskiej wsi umęczonej i upokorzonej rządami skur...w z PSL.

smoku, 2015-10-02 00:06:50

w du*e sobie wsadźcie tą księgowość, co faktury to było za proste to wymyślimy problemy

ppp, 2015-10-01 23:32:13

Masło maślane. Już widzę te kolejki do Agencji. Dla swoich znajdzie się droga na skróty.

T.B., 2015-10-01 19:39:42

Czy to przypadkiem nie marek kujawy tylko Bustowski i Maj się odezwał ?. Tak, tak trzeba będzie prowadzić oddzielny system rachunkowości dla swoich młodocianych słupów za których została pobrana premia z młodego rolnika. Prokuratorzy już czekają na spotkanie z w/w pseudorolnikami

rolnik, 2015-10-01 18:45:18

Ciekawe czy rolnicy z Francji Niemiec lub Litwy prowadzą wyodrębnione księgi rachunkowe? Chyba już czas zmienić ten rząd. Podejrzewam że takie zagmatwanie =utrudnienia ma na celu wydanie jak najmniej dla rolników żeby zostało na tysiące emigrantów. Unia przeznaczyła setki tysięcy Euro na darmową dystrybucję żywności i już te pieniądze przeznaczone dla rolników "znikły"

prorok, 2015-10-01 18:37:43

debile111111111111111111 w dupe sobie ten prow wsadźcie, chcecie teraz reszte rolników azrżnąć11111111111111111

marek kujawy, 2015-10-01 13:58:07BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Ja robię tiofanat+tebu z prochlorazem będzie drożej ale pewnie lepiej? Toprex wcześnie to dobre zapobieganie i skracanie oraz temperatura...

przem

a wiec dlaczego ?  w dalszym ciągu ponawiam pytanie: lepszy efekt tiofanat metylowy + tebukonazol czy prochloraz +...