PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@ekorolnik odnośnie dzika to surowiec może i nie kosztuje ale weź go upoluj. Ponadto 2% od kowty 600 tyś. zł to 12000 zł......
Pokaż mi taki festyn na którym można sprzedać żywność na kwotę ponad pół miliona zł. Tak wysoka kwota trochę dziwi i według mnie ma przysłużyć się dużym przedsiębiorcą, a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

trudneSprawy, 2015-10-02 22:11:58

Takie typowo sovieckie podejście do obywatela- każdy to oszust i nad każdym musi stać biurokrata z batem w ręku niestety leży u postaw każdego prawa stworzonego w Polsce i ludzie to czują wyraźnie w każdym kontakcie z nim i widzą też, że za granicą jest inne podejście i inne traktowanie własnych obywateli. Najwyższy czas i u nas na normalność.

smoku, 2015-10-02 18:24:10

@Gienek nie mogę się z Tobą nie zgodzić ale...że Polacy w naturze mają oszukiwanie fiskusa i to bez podziału miasto/wieś, gdyby wprowadzono kwotę wolną a powyżej opodatkowanie na zasadach ogólnych, lub nawet ten śmieszny ryczałt 2%, to założę się że żaden rolnik kwoty wolnej by nie przekroczył nigdy... i to nie w związku z tym że miał małą sprzedaż... (chociaż nie neguję że byliby i tacy, którzy progu nie przekraczają)
W ustawie widzę jedną szansę - mianowicie to że pracowici rolnicy, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwo w kierunku przetwórstwa będą mieli łatwiejszy start i nie będą musieli od początku oszukiwać państwa, bo ryczałt na poziomie 2% będzie dla nich akceptowalny.

ekorolnik, 2015-10-02 10:01:21

Nie do końca jest z tym lizakiem bo wystarczy że ten przedsiębiorca nie sprzeda na kwotę wolną od podatku i nie zapłaci ani tych dwu ani też tych 18 % . Ta ustawa to bubel ponieważ trzyma rolnika w szachu już od od jednego grosza a po drugie nie jest stworzona dla rolników którzy mogli by dorobić tylko dla wprowadzania towaru spożywczego dla kombinatorów .
Będą specjalne festyny na których rolnicy będą wykorzystywać limit sprzedaży te 600 tyś, zł w ciągu dnia i niespodziewanie na takim festynie będą się zjawiać sieci handlarzy które się okupią dziczyzną , futrami , zającami i czego jeszcze Sawicki wymyśli by wprowadzić do obiegu lewy towar . Będzie stać teoretycznie na takim kramiku rolnik np.z kiełbasą ( nie realne bo podlega takim samej kontroli jak masarnie ) i zaproponuje kiełbaskę po 20 zł kg a obok stanie myśliwy z kiełbaską po 15 zł z dzika bo go surowiec nie kosztuje gdyż jest wyhodowany gratisowo na polach rolnika . Normalny rolnik nigdy nie będzie sprzedawał na tak dużą skalę (600 tyś zł ) jest to furtka dla kolesi do wprowadzeniu na rynek towaru z małym podatkiem a te festyny posłużą do tego by ominąć przepisy który nakazywał sprzedaż w siedzibie gospodarstwa . teraz będzie wyglądała to tak że rolnik 5 ha jako skup wprowadzi na rynek produkty za 600 tyś. zł w ciągu dnia dostanie swoją dolę a na następnym kiermaszu będzie stał drugi słup rolnik który wykorzysta limit zgodnie z prawem , oczywiście każdy rozliczy się z 2 % podatku i do US zapłaci aż 120 zł !!!!!! wprowadzając na rynek towaru za 600 tyś zł . Temu ma właśnie służyć ta ustawa .

Gienek imprezowicz, 2015-10-02 08:20:57

@ekorolnik i inne podobne trolle. Nauczcie się w końcu podstawowych pojęć ekonomii takich jak przychód i dochód, a jak to jest za trudne to nie piszcie na forum bo głupka z siebie robicie.

Baanzi, 2015-10-02 08:15:46

Właśnie po to była ta ustawa, aby była podstawa prawna do karania każdego rolnika, co jajo sprzeda za to, że nie opodatkował się w US. I tak załatwili nas z mańki wprowadzając ustawę "ułatwiającą". Jak tak wyślą bandę inspektorów skarbowych po wsiach, to budżet nie takie pożyczki (czytaj: darowizny) Grekom będzie mógł dawać.

aska, 2015-10-02 07:22:44

Sorry, ale bądźmy sprawiedliwi. Jak przedsiębiorca zechce na takim festynie sprzedać lizaka to zapłaci 18%, a nie 2%, więc i tak ulga jest mega duża.

ekorolnik, 2015-10-02 07:20:47

Pomijając fakt że sprzedaż bezpośrednia to lipa bo kto sobie wyobraża by np. na takim festynie gdy sprzeda się takie jajo to jest się zmuszonym do wypisania rachunku i odprowadzenia 2 % podatku !!! myślący inaczej wymyślili że nie będzie żadnej kwoty wolnej od podatku tak więc choćby tylko raz w roku zechce się cokolwiek sprzedać na tym festynie to należy rozliczyć się z US i nie chodzi o te dwa grosze od sprzedanego jajka ale o to że US może wystawić mandat od 500 do 5000 zł za niewystawienie takiego rachunku :) Zawsze na takim festynie może być życzliwy pracownik US .
Następna sprawa to "tuszki drobiu i zajęcy" - od kiedy to rolnicy hodują zające ? chyba króliki ? ale jak wiemy PSL był bardziej przychylny myśliwym niż rolnikom więc chyba o to chodziło , Co dalej ułatwicie rolnikom ? brak świadectw sanitarnych dla dzików ?

Gienek imprezowicz, 2015-10-01 23:37:59

Na tym polega wolność gospodarcza w Polsce, ze tylko koncerny mogą sprzedawać swoje badziewie z całą listą E-cośtam a produkt naturalny będzie nadal koncesjonowany przez ministra.

rolnik, 2015-10-01 22:24:07

? te jaja to w łuskach z gorczycy ...fajny pomysł....ekologiczny i :)zdrowotny dla siedzącej kurki.....

z.., 2015-10-01 20:35:22

a co z produktami roślinnymi i ich przetworami np. mąka, kasza, kiszone ogórki itp?

miki, 2015-10-01 20:23:48BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

LOKIZOM jak nie skosisz to po czym zasiejesz rzepak .ja musze prędzej skosić pszenice

barts

Dlatego napisałem że ilość łuszczyn jest trudna do oszacowania, ale nie przyjmuję plonu rzędu 2-3 tony, co do mtz raczej nie będzie...