PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@ekorolnik odnośnie dzika to surowiec może i nie kosztuje ale weź go upoluj. Ponadto 2% od kowty 600 tyś. zł to 12000 zł......
Pokaż mi taki festyn na którym można sprzedać żywność na kwotę ponad pół miliona zł. Tak wysoka kwota trochę dziwi i według mnie ma przysłużyć się dużym przedsiębiorcą, a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

trudneSprawy, 2015-10-02 22:11:58

Takie typowo sovieckie podejście do obywatela- każdy to oszust i nad każdym musi stać biurokrata z batem w ręku niestety leży u postaw każdego prawa stworzonego w Polsce i ludzie to czują wyraźnie w każdym kontakcie z nim i widzą też, że za granicą jest inne podejście i inne traktowanie własnych obywateli. Najwyższy czas i u nas na normalność.

smoku, 2015-10-02 18:24:10

@Gienek nie mogę się z Tobą nie zgodzić ale...że Polacy w naturze mają oszukiwanie fiskusa i to bez podziału miasto/wieś, gdyby wprowadzono kwotę wolną a powyżej opodatkowanie na zasadach ogólnych, lub nawet ten śmieszny ryczałt 2%, to założę się że żaden rolnik kwoty wolnej by nie przekroczył nigdy... i to nie w związku z tym że miał małą sprzedaż... (chociaż nie neguję że byliby i tacy, którzy progu nie przekraczają)
W ustawie widzę jedną szansę - mianowicie to że pracowici rolnicy, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwo w kierunku przetwórstwa będą mieli łatwiejszy start i nie będą musieli od początku oszukiwać państwa, bo ryczałt na poziomie 2% będzie dla nich akceptowalny.

ekorolnik, 2015-10-02 10:01:21

Nie do końca jest z tym lizakiem bo wystarczy że ten przedsiębiorca nie sprzeda na kwotę wolną od podatku i nie zapłaci ani tych dwu ani też tych 18 % . Ta ustawa to bubel ponieważ trzyma rolnika w szachu już od od jednego grosza a po drugie nie jest stworzona dla rolników którzy mogli by dorobić tylko dla wprowadzania towaru spożywczego dla kombinatorów .
Będą specjalne festyny na których rolnicy będą wykorzystywać limit sprzedaży te 600 tyś, zł w ciągu dnia i niespodziewanie na takim festynie będą się zjawiać sieci handlarzy które się okupią dziczyzną , futrami , zającami i czego jeszcze Sawicki wymyśli by wprowadzić do obiegu lewy towar . Będzie stać teoretycznie na takim kramiku rolnik np.z kiełbasą ( nie realne bo podlega takim samej kontroli jak masarnie ) i zaproponuje kiełbaskę po 20 zł kg a obok stanie myśliwy z kiełbaską po 15 zł z dzika bo go surowiec nie kosztuje gdyż jest wyhodowany gratisowo na polach rolnika . Normalny rolnik nigdy nie będzie sprzedawał na tak dużą skalę (600 tyś zł ) jest to furtka dla kolesi do wprowadzeniu na rynek towaru z małym podatkiem a te festyny posłużą do tego by ominąć przepisy który nakazywał sprzedaż w siedzibie gospodarstwa . teraz będzie wyglądała to tak że rolnik 5 ha jako skup wprowadzi na rynek produkty za 600 tyś. zł w ciągu dnia dostanie swoją dolę a na następnym kiermaszu będzie stał drugi słup rolnik który wykorzysta limit zgodnie z prawem , oczywiście każdy rozliczy się z 2 % podatku i do US zapłaci aż 120 zł !!!!!! wprowadzając na rynek towaru za 600 tyś zł . Temu ma właśnie służyć ta ustawa .

Gienek imprezowicz, 2015-10-02 08:20:57

@ekorolnik i inne podobne trolle. Nauczcie się w końcu podstawowych pojęć ekonomii takich jak przychód i dochód, a jak to jest za trudne to nie piszcie na forum bo głupka z siebie robicie.

Baanzi, 2015-10-02 08:15:46

Właśnie po to była ta ustawa, aby była podstawa prawna do karania każdego rolnika, co jajo sprzeda za to, że nie opodatkował się w US. I tak załatwili nas z mańki wprowadzając ustawę "ułatwiającą". Jak tak wyślą bandę inspektorów skarbowych po wsiach, to budżet nie takie pożyczki (czytaj: darowizny) Grekom będzie mógł dawać.

aska, 2015-10-02 07:22:44

Sorry, ale bądźmy sprawiedliwi. Jak przedsiębiorca zechce na takim festynie sprzedać lizaka to zapłaci 18%, a nie 2%, więc i tak ulga jest mega duża.

ekorolnik, 2015-10-02 07:20:47

Pomijając fakt że sprzedaż bezpośrednia to lipa bo kto sobie wyobraża by np. na takim festynie gdy sprzeda się takie jajo to jest się zmuszonym do wypisania rachunku i odprowadzenia 2 % podatku !!! myślący inaczej wymyślili że nie będzie żadnej kwoty wolnej od podatku tak więc choćby tylko raz w roku zechce się cokolwiek sprzedać na tym festynie to należy rozliczyć się z US i nie chodzi o te dwa grosze od sprzedanego jajka ale o to że US może wystawić mandat od 500 do 5000 zł za niewystawienie takiego rachunku :) Zawsze na takim festynie może być życzliwy pracownik US .
Następna sprawa to "tuszki drobiu i zajęcy" - od kiedy to rolnicy hodują zające ? chyba króliki ? ale jak wiemy PSL był bardziej przychylny myśliwym niż rolnikom więc chyba o to chodziło , Co dalej ułatwicie rolnikom ? brak świadectw sanitarnych dla dzików ?

Gienek imprezowicz, 2015-10-01 23:37:59

Na tym polega wolność gospodarcza w Polsce, ze tylko koncerny mogą sprzedawać swoje badziewie z całą listą E-cośtam a produkt naturalny będzie nadal koncesjonowany przez ministra.

rolnik, 2015-10-01 22:24:07

? te jaja to w łuskach z gorczycy ...fajny pomysł....ekologiczny i :)zdrowotny dla siedzącej kurki.....

z.., 2015-10-01 20:35:22

a co z produktami roślinnymi i ich przetworami np. mąka, kasza, kiszone ogórki itp?

miki, 2015-10-01 20:23:48BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

Kilka lat temu siałem Bonanze z RAGTu bardzo polecam, wierna w plonowaniu i w porównaniu do Xenona, Sherlocka czy SYKolumba zawsze...

jarki

Takie bzdury to mówią miastowi  Mróz chyba nieco odpuszcza