PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@jaśko
I ta nowoczesność. Nowoczesne silniki VWgena. Okazało się, że są wcale nie lepsze, a być może gorsze niż te sprzed kilkunastu lat. W rolnictwie jest podobnie. Te "nowoczesne" rozwiązania często są tylko iluzją dla takich ludzi jak ty. One wcale nie oznaczają postępu . Ale dla niektórych jest ważne, żeby tacy ludzie jak ty w to wierzyli bo to jest zgodne z ich interesami , a nie z twoimi.

grzevoo, 2015-10-04 19:53:54

@jaśko
Może bez inwektyw . Bo stosowanie pewnych określeń świadczy właśnie o poziomie myslenia pewnych osób. Myslisz, że ten system myślenia który prezentujesz jest taki nowoczesny? Żeby ubezpieczyć się przykładowo od suszy trzeba zapłacić z własnej kieszeni ponad 400 zł za hektar. IUNG powie, że nie ma suszy i z żadną firmą ubezpieczeniową nie masz o czym gadać. A jeżeli nawet susza zostanie ogłoszona i twoje straty zostaną oszacowane na powiedzmy 35 procent to będzie dobrze jeżeli np za pszenicę wyciągniesz 300 złotych od ubezpieczyciela o ile w ogóle coś ci się uda. A wyższej straty to nikomu nie udowodnisz chociażby wszystko uschło ci na polu.
A tak poza tematem to zmiany klimatyczne będą powodowały, że rolnictwo będzie coraz bardziej ryzykownym działem gospodarki. I ubezpieczyciele będą coraz bardziej unikali wchodzenia w to ryzyko.
A jeżeli chcesz się ubezpieczać to nikt ci nie broni, ale nie zmuszaj kogoś kto tego nie chce żeby to robił. Bo ten ktoś inny może lepiej sobie poradzić bez ubezpieczania upraw polegając tylko na swoim racjonalnym myśleniu. Zgadzam się co do tego, że ubezpieczenia budynków są koniecznością bo spalenie gospodarstwa to już koniec. Ale ubezpieczanie upraw? Można ubezpieczyć od gradu, który jest zjawiskiem lokalnym, ale od suszy: idiotyzm.

grzevoo, 2015-10-04 19:46:56

@rolnik6666 czy mógłbyś objaśnić dokładniej co to gospodarstwo wielokierunkowe

imen, 2015-10-03 21:39:28

po co komu te ubezpieczenia u mnie w polu jedynie grad moze byc raz na 25 lat zabudowania za to ubezpiczam płace 2000 skladki na rok bo tu ryzyko za duze i za duze wartosci zeby samemu podołac a w rolnictwie jak i w kazej działalnosci najlepiej miec gospodarstwo wielokierunkowe -wszystko na raz raczej nie przepadnie

rolnik6666, 2015-10-03 21:22:57

grzevoo co za jełop z Ciebie z takim myśleniem ludzie dalej siedzieli by w jaskiniach

jaśko, 2015-10-03 21:10:23

Ubezpieczenia upraw to idiotyzm. Każdy rozsądnie myślący rolnik powinien tworzyć sobie poduszkę finansową, która zamortyzuje mu straty w słabszym roku zgodnie z powiedzeniem, że nie wiesz który rok jaki. Dopłaty do ubezpieczeń to tylko premia dla rolników z wiejskiej.
Ale u nas jak który rolnik trochę zarobi to zaraz nowy traktor, kombajn itp. Żadnej kalkulacji
czy jest to mu potrzebne czy nie. Sąsiad ma to i ja muszę mieć. A to, że w ten sposób dorabia się tylko banki i ubezpieczycieli to już nieważne. Zbieraj co roku przez parę lat po 200 złotych do hektara i odkładaj na oddzielnym koncie to będziesz mógł przetrwać trudny rok bez jałmużny

grzevoo, 2015-10-03 14:42:41

Ale jak nam zrobią obowiązkowe ubezpieczenia to będziemy sobie mogli tylko pogwizdać. Zawsze tam na górze martwią się o nas rolników. Ja nie potrzebuję ani suszowego ani ubezpieczeń. Każdy powinien mieć możliwość wyboru. Jeżeli coś jest obowiązkowe to zawsze będzie dużo droższe niż dobrowolne - zwykła zasada ekonomii.

mizioł, 2015-10-03 12:32:29

każdy jest kowalem własnego losu, chcesz się ubezpieczyć na suszę, grad itd to zrób to... raz na 10 lat się przyda. Przeciwny jestem dopłacaniu, tak jak w tym roku do strat, bo to zawsze rodzi patologię. Ludzie którzy nigdy nie kosili łąk na zbiory nagle mają straty i domagają się rekompensat.

normal, 2015-10-03 11:21:48

Teraz płacę obowiązkowe ubezpieczenie budynków ok.300zł/rok. W tym roku pierwszy raz od 12 lat miałem szkodę, zniszyło mi 60m2 dachu na stodole. Firma ubezpieczeniowa wypłaciła mi 500zł bo pomniejszyła sumę o amortyzację (80%). Na cholerę mi takie ubezpieczenia? Mam szkodę to sam sobie naprawiam i nie muszę karmić sprzedawców ubezpieczeń.

Mizioł, 2015-10-03 11:11:22

260 zł za każdy 1ha propozycja nowego podatku nie dziękujemy .

imen, 2015-10-03 10:00:50BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

Mavrik Vita już jest mieszalny - przynajmniej tak zapewnia producent wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów. Biscaya to chyba jak idzie...

Pałuczanin81

Przeglądałem stronę Monsanto i wygląda, że nie mają już odmian populacyjnych?