PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Srarb państwa stracił na rolnikach i to właśnie z Pyrzyc 6 milionów !!! Bo dyrektor nie dostał w łapę To dostał telefon od rudego ,żeby spreparował donos na niedających do kieszonki i do tego rolników . Jaki wstyd dla tych co żywią i bronią . Niech chamy ida na parobków do F A R M E R A co posiał GMO żeby do reszty wytruć Polaków . 2/3 Polaków jest niepotrzebnych No to na odstrzał . Kiedyż ta patologia PO się wreszcie skończy . Pięc głosów na PIS dla siedzących w więzieniu to ich powstrzyma od kosmatych myśli .

terko, 2015-10-14 19:05:37

Czy wy towarzyszu prokuratorze siebie słyszycie ??? Bzdury jakich na świecie nie usłyszeć . I to w demokratycznym państwie ??? Kto więc stoi za prokuraturą ? Niezależna ?? O Boże wszystko T Y L K O N I E T O !!!
Podzieliliście się rolami ? : policjant dobry premier i jej minister i policjant zły prokurator a potem zmiana ???

terko, 2015-10-14 18:56:39

Opowiem wam anegdotę która pasuje do sytuacji
Przychodzi Icek do rabina i prosi:- Rabbi pomóż ! W domu ciasnota ,jedna izba ,czworo dzieci ,teściowa :( jak żyć w tej ciasnocie ? Zaradź .
Rabin pomyślał i rzecze ;_weź cały drób z kurnika i przenieś do swojej izby i przyjdź za tydzień .
Icek zdziwiony ale robi co nakazano a po tygodniu znów powraca ze łzami w oczach i stwierdza że jest jeszcze gorzej .Co robić ?
Rabin znów pomyślał i mówi;- Weź do tej izby jeszcze dołóż wszystkie swoje barany i kozy i przyjdź za tydzień . Icek wkurzony ale siła wyższa , robi co karzą . Po tygodniu powraca cały znerwicowany , niewyspany ,ledwo idzie do Rabina i od progu krzyczy że to nie pomaga , chyba skończy z sobą bo nie idzie wyżyć w smrodzie i ciasnocie ..... Rabin przerywa mu żale i nakazuje ;-Wyprowadź cały drób i trzódkę i przyjdź za tydzień . Icek nic nie mówił tylko zrobił co mu kazał i powraca za tydzień uśmiechnięty i raportuje ; No teraz to widzę że mi się lokum poprawiło i tyle miejsca - dzięki Rabbi :)

Taki i morał jest tej anegdoty że w pierw Sawicki ze swoją ferajną stworzył prawo i przepisy które utrudniały życie a teraz łaskawie wstawi się za rolnikami by odczuli ulgę :) Jeszcze myśli że mu ktoś za to podziękuje :)

wolt, 2015-10-13 19:11:44

ANR została stworzona aby rozdysponować państwową ziemię dlaczego robi to aż 20 lat i powoli przejada rolników pieniądze? tym niech się prokuratura zajmie, ile kosztowało utrzymanie byłego kierownictwa PGR które w większości siedzi 20 lat w ANR?

maxi, 2015-10-13 17:30:25

Obudzicie się jako starcy w kraju bez ziemi, przemysłu, środków produkcji... Historia ANR sprzedaje ziemie spółkom zarejestrowanym w Polsce (właścicielami spółek mogą być obcokrajowcy) i twierdzi, że sprzedaje podmiotom polskim... Od 2016 r niewiele się zmieni, bo ANR nadal będzie mogła sprzedawać ziemię Spółkom bo PSL tak chciał.... (bo dużo działaczy PSL brało ziemię w dzierżawę bez przetargu na spółki pracownicze i teraz przysługuje im pierwszeństwo zakupu - bez przetargu po wycenie rzeczoznawcy. Czyli spółki-dzierżawcy kupują bez przetargu a jak rolnicy kupili w przetargu z jednym postąpieniem to są przestępcami!!! H-j, d-pa i kamieni kupa...
Trzeba z tym bałaganem skończyć - okazja już za 2 tygodnie

stanio, 2015-10-13 12:08:07

Czym więcej ziemi w rękach państwa - tym więcej posad dla skorumpowanych darmozjadów.
Oddać ziemię prawowitym właścicielom i uwłaszczyć pozostałą część społęczeństwa !

prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej., 2015-10-13 11:49:48

Bo największym złodziejem jest państwo z tym swoim aparatem darmozjadów ! Nie powinno być żadnych przetargów ! Państwową ziemię powinno się oddać wszystkim obywatelom Polski, w formie świadectw udziałowych !

prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej., 2015-10-13 11:36:33

Może na przykładzie wyjaśnię o co chodzi. Jest ziemia do kupienia powiedzmy 50 ha w jednym kawałku. Ustawa zobowiązuje niejako ANR do ogłoszenia przetargu ograniczonego ale jest mały haczyk. Musi zgłosić się przynajmniej 5 rolników z tej gminy. Zgłasza się jeden bo nikogo innego nie stać na taki zakup lub ma za daleko i nie jest zainteresowany. ANR wystawia do przetargu kolejny raz i nadal jest tylko jeden chętny. Co robi? Ma podstawy do ogłoszenia przetargu nieograniczonego z uwagi na brak chętnych. Wiem, że na tą ziemię zasadza się z 10 chętnych z grubym portfelem (w tym jedna duża spółdzielnia) i będą przebijać ostro. Jedynym rozsądnym wyjściem jest poprosić kilku kolegów, żeby złożyli chęć uczestniczenia w przetargu i wycofali się z licytacji. Czy to takie trudne do zrozumienia?

ikcomas, 2015-10-13 10:15:15

Pyrzyckie chamiska na Madagaskar !

prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej., 2015-10-13 10:09:06

Każdy kupujący cokolwiek, lub sprzedający musi dbać przede wszystkim o swój interes, bo kto zadba za niego. Po to rzeczoznawca wycenił tą ziemię, żeby cena po której sprzedaje ANR była ceną odzwierciedlającą jej wartość i nie była ona na tych przetargach sprzedawana poniżej tej ceny. Idąc tokiem myśleniem prokuratury, każdy przetarg w którym ziemia była sprzedana poniżej maksymalnych otrzymywanych stawek był ustawiony. Działania te mają odstraszyć rolników do uczestniczenia w przetargach. Do tego ANR, która sprzedawała ziemię na prawach pierwokupu ziemię podmiotom po cenach niższych niż osiągane w przetargach również powinna być pociągnięta do odpowiedzialności za działania na szkodę państwa. Do tego wielu przypadkach celowo przedłużana dzierżawę przeważnie spółkom na kolejne lata, żeby to prawo miały. Jak oskarżacie to wszystkich, w tym polityków za prywatyzację wszystkiego co już zostało sprzedane, według mnie wyprzedane w okazyjnych cenach. Na czym jak na prywatyzacji wzbogacił się Kulczyk?

T.B., 2015-10-13 09:44:48

"Cena byłaby na pewno znacznie wyższa, ponieważ mamy na to przykłady, że w przetargach, które nie były ustawione, cena, za którą rolnicy kupowali ziemię, była dwukrotnie wyższa niż ta, którą na początku oferowała Agencja"- a może te z wyższą ceną były ustawione, a rolnicy kupili za faktyczną wartość a nie zawyżoną która jest podstawą wyceny następnych gruntów. Piramida wycen gruntów ale nie rolnych.

pppr, 2015-10-13 09:43:23

Do czego to doszło ,że za dbanie o własny interes wsadzają do więzienia.

Herki, 2015-10-13 08:48:00

zastanawiam sie po wypowiedzi prokuratury w jakim kraju my zyjemy !!!,,dzialali by zaspokoic wlasny prywatny interes ,,to tak jabysmy sluchal wypowiedzi komunistow z lat piedziesiatych o kulakach spekulantach skandal .to czyj interes mieli zaspokoic uni europejskij i tych zbiurokratyzowanych urzedkow ?!

malorolny, 2015-10-13 08:03:31BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

NIE znam

men2face

Zna ktos?http://www.solmag-agro.pl/ Opinie?