PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=84A1BEF34958F5F5BB726CE747948BD0?id=WDU19271100934&type=2

W uzupełnieniu podaję adres do poczytania jak w wolnej Polsce wolni rolnicy mogli cieszyć się swoją własnością.

Rolnik, 2015-10-19 12:08:55

Proste pytanie - prosta odpowiedź.
Rolnik który dysponuje obwodem łowieckim własnym o powierzchni minimum 100 ha gruntów powierzchni ciągłej z istoty prawa własności staje się myśliwym. Jedynym powodem dla którego nim być nie może jest brak zdolności do otrzymania pozwolenia na broń (czyli musi być wcześniej złodziejem, lub innym kryminalistą). Będąc myśliwym i polując staje się więc dysponentem upolowanej zwierzyny i może nią pohandlować, lub spożytkować w domu.
W przypadku gdy samodzielnie nie ma tak dużej powierzchni może utworzyć obwód wspólny w ramach wsi lub gminy, z tym, że powierzchnia będzie już dużo większa. Zatem do prowadzenia gospodarstwa łowieckiego będzie musiał doprosić innych rolników, lub myśliwych spoza wsi - gminy.
Prorocze zapisy o sprzedaży bezpośredniej być może wyprzedzają nieco nowe prawo łowieckie, lecz to tylko kwestia woli politycznej naszego środowiska.

Rolnik, 2015-10-19 11:48:24

No właśnie, skąd rolnik ma wziąć do sprzedaży dziczyznę?

rol, 2015-10-18 09:22:21

Czy jeszcze ma ktoś obiekcje że PSL pomaga wszystkim ale nie rolnikom ? Myśliwi to tacy spadkobiercy przepisów po komunie gdzie gnieździła się cała swołocz dygnitarzy komuszych a dziś ich następcy to zwolennicy PSL . A sam PSL dba o nich jak nigdy bo co będzie w nadchodzących wyborach jak zagłosuje tylko rodzina i dostaną 4,9 % ? Wpierw przepisy o łowiectwie teraz sprzedaż dziczyzny bo niby skąd ma rolnik wziąć dziczyznę ? rolnik hoduje zwierzęta domowe ale ich to już przetworzyć i sprzedać nie może !?? ot PSL pomógł rolnikom .

LSP, 2015-10-17 19:40:08BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Kowary rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Rzeszów rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków, Krowodrza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Jak byście porównali-ocenili działanie tetrakonazolu do tebukonazolu  A jeszcze lepiej tych substancji w połączeniu z...

jarki

Od rana mżawka jest dobrze