PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Witam po wyborach!!!
Dla przegranych i dla tych co dali w wyborach poparcie dla PO na otarcie łez dedykuję piosenkę Pana Andrzeja Rosiewicza pod tytułem ,,Do koryta"
Dzięki wyborom my POLACY mamy rozeznanie; wszyscy ci, którzy głosowali na PO nie są patriotami.
Patriotami jesteśmy my i POLONIA... Ponadto Polacy żyjący na kresach wschodnich - oni wierzą w to, że te ziemie na kresach i oni sami powrócą do POLSKI i Daj Boże tak się stało. Jak bywałem na Litwie to w rejonie Soleczniki spotykałem się z tym co można nazwać patriotyzmem, tęsknotą za Polską i za OJCZYZNĄ....- polskie piosenki śpiewane są tam od początku do końca - teksty są bardziej znane niż nam samym........
Dołużmy wszelkich starań żeby POLSKA była POLSKĄ
Skończmy z tymi cechami jakie powodują, że na zachodzie z nas się śmieją.
Są ku temu, żeby w Polsce było inaczej jak przez osiem ostatnich lat.
Mamy prawdziwego Polaka Prezydenta Polski dr. Andrzeja Dudę i teraz po wyborach parlamentarnych bądźmy przekonani, że muszą następować pozytywne zmiany w naszym kraju. Ale nie zapominajmy, że te działania ostatniej koalicji PO i PSL były tak destrukcyjne dla Polski, ze trudno będzie rządzącym się pozbierać i realizować wszelkie zadłużenia i zobowiązania, które celowo zostały przeprowadzone jeszcze przed wyborami....
Naród musi się jednoczyć wokół rządzących i wspierać i popierać ich w tym trudnym czasie - gdyż hieny społeczne narobiły tego bajzelu tak dużo, ze szkoda gadać....

mgr inż. rolnik z woj. podlaskiego, 2015-10-26 08:02:25

W PSL musi być już totalna panika i ratuj się kto może a POmocy znikąd

smoku, 2015-10-23 17:44:55

Widzę że niektórzy mylą podatek z dotacją podatek to danina dla państwa i zawsze na podatku zyskuje państwo inaczej go nie wprowadza a dotacja to to na co prawie wszyscy czekają ;)

imen, 2015-10-23 16:07:35

ja jeszcze nie jestem na Vacie ale wszyscy moi koledzy którzy przeszli twierdzą że więcej zyskali , są bardzo zadowoleni i są cały czas na plusie, ja myślę że państwo celowo unika obligatoryjnego vatu dla rolników bo wiedzą że więcej stracą niż zyskają,

rolnik z mazowsza, 2015-10-23 15:46:48

,,Z zamieszczonych niżej komentarzy wybrałem część wypowiedzi z którą się utożsamiam cytuję:
,,Nie taki diabeł straszny jak go malują! Obecnie rolnicy płacą masę podatków ukrytych w środkach produkcji. Jestem przekonany, że wpływy z podatku dochodowego w rolnictwie będą niższe niż obecnie z podatku gruntowego. Podatek ten będą płacić duże gospodarstwa. Problem jest w tym aby system ewidencji był prosty i łatwy do wykonania. Znając naszych biurokratów i administrację obawiam się, że wymyślą jakąś bzdurę , którą trzeba będzie zlecać specjalistom.
Takie działanie ma tylko sens kiedy reformą zostaną objęte inne grupy społeczne, które obecnie żyją całkowicie na koszt podatnika np" sędziowie, prokuratorzy, resorty siłowe, służby mundurowe itp. Największe koszty stanowią ,,PRZYWILEJE WŁADZY" , które miały być zlikwidowane razem z dojściem ,,SOLIDARNOŚCI" do władzy, ale jak już się do tej władzy dorwali to przywileje zwiększyli a nie zmniejszyli. Problem stanowi przerost administracji ( tu są olbrzymie koszty). Urzędników jest prawie 7 krotnie więcej niż w roku 1938 kiedy nie było komputerów, kalkulatorów tylko liczydła. Jest ich równięż kilkakrotnie więcej niż w roku 1989"
W obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej Polski i biorąc zadłużenie, które jest porównywalne z Grecją mogę odważnie stwierdzić i poinformować, ze trzymany w (zanadrzu) władzy podatek katastralny wcześniej czy później musi być wprowadzony i dotknie on wszystkich....A te symulacje podatkowe kierowane do rolników to jest taka tam gra polityków, którzy już pogubili się w tym do czego doprowadzili nasz kraj naszą Ojczyznę i nie bardzo wiedzą co mówią i co czynią.....
Najwyższy już czas pokazać w wyborach im czerwoną kartkę i precz z takimi rządami.
Dlatego zachęcam wszystkich rolników w Polsce i za granicą abyście poszli wszyscy do wyborów i stawiając na właściwych ludzi z PIS wpłynęli podczas niedzielnych wyborów; aby POLSKA była POLSKĄ.
Tylko taki wybór władzy wpłynie na stabilizację i wstrzymanie destrukcji państwa Polskiego.
Dzięki Bogu mamy już u władzy (prawdziwego POLAKA z krwi i kości) prezydenta dr. Andrzeja Dudę i żeby w Polsce poszły zmiany w tym kierunku to musimy w niedzielę wybrać ludzi którzy wesprą prezydenta i wspólnymi siłami będziemy odwracać to co straceńcy i najemnicy uczynili z narodem i z naszą Ojczyzną.

mgr inż. rolnik z woj. podlaskiego, 2015-10-23 11:26:43

A właśnie że ja jestem prawdziwy!!!!

Jarząbek, 2015-10-23 07:52:22

To ja jestem prawdziwym Jarząbkiem

Jarząbek, 2015-10-23 07:51:33

Do redakcji: Droga redakcji albo zablokujcie możliwość komentowania, albo zróbcie wreszcie logowanie do komentowania. Komentarze podszywaczy sa wstawiane, a moje od razu usuwane!!!

Jarząbek, 2015-10-23 07:50:15

Nie rozdrabniajmy się na małe partyjki bo kandydują tylko dwie liczące się partie.Tylko PSL daje nadzieję na przyszłość

Jarząbek, 2015-10-23 07:46:59

Nie rozdrabniajmy się na małe partyjki bo kandydują tylko dwie liczące się partie.Tylko PO daje nadzieję na przyszłość

Jarząbek, 2015-10-23 07:46:11

Nie rozdrabniajmy się na małe partyjki bo kandydują tylko dwie liczące się partie.Tylko pis daje nadzieję na przyszłość

Jarząbek, 2015-10-23 07:38:39

PO co pisać taki artykuł skoro nawet PO przed wyborami nie ma zdania. Głosuję na PiS

tata, 2015-10-23 06:55:25

https://youtu.be/A9BWw3k6_cg

Rolnik , 2015-10-22 23:39:50

Ludzie chcieliby jeść dużo i oczywiście tanio czyli zostaje tylko żarcie z przemysłowych ferm, wysoko przetworzone, schemizowane ale chcieliby też żyć w zdrowiu, długo i szczęśliwie a to nie idzie w parze tak samo jak opodatkowanie chłopów. Pewnych sprzeczności nie da się pogodzić i tyle. Dobra żywność bierze się z tradycyjnego rolnictwa, ze zbóż i ziemniaków na oborniku bez dziesiątek oprysków i ton nawozów ale wtedy wydajności są małe, przyrosty i straty też to musi kosztować. Taka żywność w dzisiejszym świecie to rzecz wręcz ekskluzywna a jeśli obarczyć ją kolejnym podatkiem to stanie się nieosiągalną dla większości ludzi a wtedy marzenia o zdrowym i długim życiu pozostaną już tylko marzeniami.

smoku, 2015-10-22 23:36:17

Nie taki diabeł straszny jak go malują! Obecnie rolnicy płacą masę podatków ukrytych w środkach produkcji. Jestem przekonany, że wpływy z podatku dochodowego w rolnictwie będą niższe niż obecnie z podatku gruntowego. Podatek ten będą płacić duże gospodarstwa. Problem jest w tym aby system ewidencji był prosty i łatwy do wykonania. Znając naszych biurokratów i administrację obawiam się, że wymyślą jakąś bzdurę , którą trzeba będzie zlecać specjalistom.
Takie działanie ma tylko sens kiedy reformą zostaną objęte inne grupy społeczne, które obecnie żyją całkowicie na koszt podatnika np" sędziowie, prokuratorzy, resorty siłowe, służby mundurowe itp. Największe koszty stanowią ,,PRZYWILEJE WŁADZY" , które miały być zlikwidowane razem z dojściem ,,SOLIDARNOŚCI" do władzy, ale jak już się do tej władzy dorwali to przywileje zwiększyli a nie zmniejszyli. Problem stanowi przerost administracji ( tu są olbrzymie koszty). Urzędników jest prawie 7 krotnie więcej niż w roku 1938 kiedy nie było komputerów, kalkulatorów tylko liczydła. Jest ich równięż kilkakrotnie więcej niż w roku 1989. Nóż się w kieszeni otwiera gdy widzi się ich syzyfową pracę bo jacyś durnie z góry wymyślili idiotyczne kontrole. Wykonywanie durnych prac bez przekonania ich celowości powoduje tylko frustrację tych ludzi.

A. Krzak, 2015-10-22 22:25:14BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Dnia 11.05.2016 o 23:20, jarki napisał: A ja rozmawiałem z moim handlowcem i po naciskach przyznał że Odżywki to...

jarki

Oba stare próbowałem w grochu  Chlorotalonil ze strobi idzie w pszenicy jest ok  Natomiast tych nowości jeszcze nie...