PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@szczery jeszcze raz obniżka podatków w tym akcyzy na paliwo i inne. Czy pamiętasz jakie były ceny nawozów i innych środków przed wejściem do eurokołchozu? Czy przy dzisiejszych cenach za mleko i trzodę gdyby były tamte ceny na to co rolnik musi kupić do gospodarstwa nie było by opłacalności. Ale rządzący wolą wam wmówić że dają dotacje a tak naprawdę są to tylko ochłapy z tego co zabierają w podatkach. Więc jeszcze raz pomyśl o obniżce podatków i korzyściach z tego płynących. Jak mieszczuchy będą mieć niższe podatki to będą też taniej produkować a rolnik będzie mógł od nich taniej nabyć. A gdy mniej z podatków będzie wpływać do budżetu to też korzyść bo rządzący i między innymi złodzieje z ZSL-u i całej bandy sejmowej będą mieć mniej pieniędzy do ukradzenia. I na koniec szczery coś co Tobie również nie chciało przejść przez gardło - obniżka podatków.

adi, 2015-10-28 15:29:28

@maestro
Dlaczego obrażasz kilka milionów rolników!? Porównać mleko do kurzych pazurów czy grzebieni - to jest profanacja! Czy tytuł "maestro" na pewno należy do Ciebie?.
Produkcji mleka nie zamyka się z dnia na dzień, ani też nie otwiera się poprzez pstryknięcie palcem. Żadnej branży rolniczej nie można bez biznes planu, załatwieniu odpowiednich dokumentów i pozwoleń, przystosowania budynków czy nawet wybudowania, zakupu maszyn itd.... otworzyć od jutra. Dlaczego jak ktoś podjął decyzję o rozwoju swojego gospodarstwa kilkanaście - kilkadziesiąt lat temu w jakimś kierunku to teraz ma nagle wszystko zmieniać, jak wszyscy pójdą tym torem myślenia to nigdzie nie będzie dobrze. Dlaczego firmy obsługujące rolnictwo obchodzą swoje 25-30 -40 lecie istnienia i mają się dobrze? Czy ktoś co miesiąc zmienia im cenę na swój towar na coraz to niższą? Dlaczego mówi się głośno o rynku spekulacyjnym na surowcach i nic dalej z tego nie wynika, czy ktoś świadomie chroni te rynki?

rolnik, 2015-10-27 08:55:44

@rolnik Czy rolnik w tym krajuzawsze już będzie synonimem debila? Nie musisz produkować mleka jak ci się nie opłaca. Nie musisz nic robić. Każdemu w danej branży marzy się aby tę branżę odgórnie regulować. W ogóle najlepiej byłoby wrócić do gospodarki centralnie sterowanej. Mleko jest tak samo strategicznym produktem jak kurze pazury i grzebienie bo na nich się robi pożywny rosół. Nie wiem co ludzie by zrobili gdyby tego zabrakło na pewno wybuchłaby wojna w tej części Europy. Masz pan prezes jeszcze jakieś przemyślenia, czy przez te wszystkie lata jak pan tak prezesujesz to wpadłeś tylko na to żeby na rynek mleka komuna wróciła? Na szczęście w Brukseli nie mają już filozofów pana pokroju, bo nadal byśmy tu mieli regulacje.

maestro, 2015-10-26 22:54:35

Dla małych producentów 1zł jest ok, 1,20 oznacza że coś zostanie w kieszeni, im większa skala tym i koszty większe ale nie oszukujmy się przychody również rosną.

Ja, 2015-10-26 17:06:34

@adi Produkować tanio???? To do ilu groszy za litr mamy zejść?? Do 20??? Producenci mleka i trzody pracują jak wolontariusze a ty próbujesz zrobić z nich pazernych nieudaczników. Nie tędy droga kolego. Tyle twojego co sobie poszczekasz w internecie. Miłej zabawy

szczery, 2015-10-26 16:09:31

Więc może czas na przebranżowienie tam gdzie są "kilkukrotnie lepsze i stabilniejsze dochody niż dobry producent mleka". I co oznacza ten mityczny dobry producent mleka? Taki, który nie może się opamiętać, bierze kredyty bez opamiętania i buduje gigantyczne obory, których później nie może spłacić, zwiększając produkcję przyczyniając się do spadku ceny? Czy taki, który mierzy siły na zamiary? Musimy produkować tanio by konkurować z innymi a żeby się to opłacało należy obniżyć podatki co nie chce przejść przez gardła politykom ZSL-u bo oznaczało by to mniej pieniędzy w dotowanych rządowych spółkach czyli odcięcie od koryta.

Pan Borawski ma już ogromne doświadczenie w stabilizacji sytuacji rolników poprzez skuteczne utrudnienie wyjścia ze spółdzielni mleczarskiej Mlekpol dla dostawców mleka.

P.S. Polskę wolną od socjalizmu racz nam dać Panie.

adi, 2015-10-26 14:08:56

Witam, przeczytałem bardzo dobrą wypowiedź, ma Pan rację w tym co Pan powiedział, chciałbym usłyszeć więcej takich głosów i później jakieś czyny .Dzisiaj wiele grup ludzi pracujących w innych branżach ma kilkukrotnie lepsze i stabilniejsze dochody niż dobry producent mleka. Wiem, że zaraz odezwą się glosy totalnej krytyki, ale ci,którzy krytykują wątpię żeby zajmowali się produkcją mleka na wysokim poziomie. Tylko ten producent, który to robi wie jak jest naprawdę ta praca ciężka. Pozdrawiam serdecznie.

rolnik, 2015-10-26 13:15:22BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

To zależy gdzie ile tych dołków jak rozmieszczone  Moje jedno pole ma tyle tych miejsc i jeszcze tak rozmieszczone że nie wiem...

Pałuczanin81

Włókowałeś wczoraj?TU wszyscy po zasileniu pól po-rzepaku.