PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

poyebało was do reszty skąd rolnik ma wiedzieć czy dana firma odprowadza vat yebnijcie się w łeb macie tak rozdmuchaną administrację szczególnie skarbową to sobie te firmy sprawdzajcie debile natychmiast zmienić to chore prawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

marek kujawy, 2015-12-01 08:04:36

Najłatwiej bić najsłabszego - dlatego ściga się pokrzywdzonego (konsumenta), a nie przestępcę. Z pewnością jest trochę cwaniaków, którzy świadomie kupują paliwo nie płacąc VAT, dlaczego jednak karani mają być wszyscy równo? Czyżby komuna wróciła?

Ja, 2015-11-30 19:17:38

O co tu chodzi w tym artykule? cytat : "Minister finansów ostrzega, że rolnicy, którzy nabyli paliwo „nielegalne” mogą ponieść straty przewyższające zysk z tego zakupu". Zwrot akcyzy odbywa się na podstawie faktury zakupu, może nabywca ma sprawdzać czy sprzedający sprzedaje mu jakieś tam legalne czy nie legalne paliwo ? skoro sprzedaż odbywa się poprzez zakup na fakturę. Ta biurokracja już ma całkiem w głowach poprzewracane. Im więcej biurokracji tym bardziej życie zagmatwane i utrudnione.

Antybiurokrata, 2015-11-30 18:03:36

Odsyłacie do pisma, które nie jest przez nikogo podpisane. Jest więc zwykłym śmieciem.
Dalej, jeżeli jest nawet jest wydane przez Ministra Finansów i jest prawdziwe , to zawiera zapis zmuszający mnie do działania na własna szkodę. Już tłumaczę. W mojej okolicy działa firma paliwowa, mają w okolicy co najmniej trzy stacje paliwowe. Sprawdziłem, nie mają wpłaconej kaucji gwarancyjnej, paliwo mają przeważnie tańsze. Minister tłumaczy, że jeżeli firma ma wpłaconą kaucję, to uniknę ryzyka. Logicznie rzec biorąc, przez tę kaucję, nie będę ryzykował i zmienię dostawcę. Jeżeli zrobi to samo więcej rolników, firma zbankrutuje. Jak zbankrutuje, nie zapłaci VAT-u, a po pieniądze przyjdzie urząd skarbowy do mnie i innych, nawet po paru latach. Dla ciekawości, kaucja wpłacone przez konkurencyjny Orlen, i też w mojej okolicy to 10 mln zł. Więc, nie mam żadnego wyjścia, muszę zmienić dostawcę, żeby nie mieć nowych kłopotów, a stare i tak zostaną, bo firma prawdopodobnie zbankrutuje.
Jest to zwykła gangsterka w wykonani państwa polskiego.

olekfara, 2015-11-30 17:42:41

Poprzedni minister finansów zbzikował. W ogóle cały tamten rząd zbzikował. Zamiast wziąć się za te bandy okradające budżet to obciążyli konsumentów.

Adaś, 2015-11-30 17:12:17

do Majstersztyk nie dowidzisz, nie dosłyszysz, a rządzić chcesz... dlaczego ja mam płacić np podatek drogowy na polu? A co do KRUS z miłą chęcią bym przeszedł na ZUS ale większość dotacji jakie mogę się ubiegać z Uni wiążą z KRUSem, który jest taki cudowny (płacę 12000zł rocznie) i co mam ubezpieczenie i składkę emerytalną, żeby dostać chorobowe muszę przynieść zwolnienie od lekarza na minimum miesiąc, takie coś jak macierzyńskie tacierzyńskie nie istnieje. Więc najpierw się dowiedz jak to wygląda a potem pisz....

bykuuuu, 2015-11-30 17:11:28

gdzie rolnik ma zasięgnąć dokładnych i sprawdzonych informacji na temat podmiotu sprzedającego paliwo? dlaczego ma kupować paliwo w biurze i spoza cysterny?

rozumiem kuriozum całej sprawy, ale dlaczego polski rolnik nabywający paliwo wyprodukowane przez spółki Skarbu Państwa musi korzystać z pośrednictwa tysiąca szemranych spółek? i do tego zostaje obciążony ryzykiem podwójnego obciążenia vat, akcyzą itd!!! pomijając już fakt, iż nie wiadomo jaka jest jakość paliwa; zakup paliwa to moim zdaniem najtrudniejszy temat w prowadzeniu produkcji rolniczej (obok ŚOR i nawozów, chociaż nawozów nie podrabia się na taką skalę);

dlaczego nie można stworzyć systemu dystrybucji paliwa rolniczego o stałej i dobrej jakości, a zamiast tego daje się rolnikowi "możliwość" korzystania z dobrodziejstw "wolnego rynku" w tym zakresie i następnie używa się bardzo kosztownego aparatu administracyjnego celem dokonania zwrotu części podatku akcyzowego,

dlaczego oszustów się nie wyłapuje i karze? tylko obciąża rolnika, który nie spakuje gruntu do walizki i weźmie nogi za pas

jak jest ta sprawa rozwiązana w cywilizowanej części Europy? tak samo przycinają na vat? czy mają specjalny system paliwa rolniczego?

kissmy..., 2015-11-30 14:47:58

JANIU O TOBIE MOWA <<< PILNUJ SIĘ

ooo, 2015-11-30 14:07:10

czyli jak biedrona nie zapłaci vatu za parówki to kare dostanie miastowy co je kupił bo podobno mamy równosc wobec prawa

rolnik6666, 2015-11-30 13:48:25

Bardzo dobrze panie ministrze. Zabrać się za rolników. Zabrać im dopłaty. Na paliwo też bo samochodami się bujaja. I do kryminału. KRUS zabrać. ZUS wprowadź.

Majstersztyk , 2015-11-30 13:46:15BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Oglądam od lat kawa+agrobiznes-oprócz forum to mój główny dostawca informacji do lech-polu dziś się nie dało...

jarki

Cena na matif z przed dwóch lat niestety