PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

ja tam daję 40 % ccm i jeszcze nigdy rzeźnia się nie przyczepiła...

cris, 2015-12-10 18:05:23

Co za bzdury .Ja karmię tuczniki CCM -pierwszej kategorii i żytkiem ,grochem oraz znikomą ilością koncentratu i tuczniki są piękne chude mięso mają .W zeszłym roku sprzedałem znajomemu na Święta to dzwonił mi ,że gdzie mam tłuszcz z tej świni ,bo mało ,co jest .A tucznik miał 125kg .Tak więc ,na co bić pianę ,na wodę ja się pytam ?

rafaello3, 2015-12-03 19:43:40

Panie BW
Dlaczego w Polsce czepiacie się biednej kuku. W Ameryce tylko kuku i soja i to oni swoją wieprzowinę eksportują w odróżnieniu od naszej ekologicznej wieprzowiny z białym tłuszczem którego dzisiaj nikt nie kupuje. Zakłady nie płacą specjalnych dodatków za jędrną słoninę. Płacą za jej brak. To efekty ekonomiczne powinny decydować o stosowaniu lub nie stosowaniu kuku.
Czy widział Pan żółtą słoninę ze świń amerykańskich lub polskich żywionych kuku w ilościach powyżej 20 procent? Jeżeli ktoś na kuku ma słabą mięsność to znaczy że albo on albo jego żywieniowiec na żywieniu się nie zna. A że kuku w tym roku zbyt droga - to fakt. używajmy żyta, pszenżyta, pszenicy. Są tańsze. Kalkulator i jeszcze raz kalkulator a nie przyzwyczajenie.

rolnik podlaski, 2015-12-03 12:08:31BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Adamski

@miwigos Cerplon też wraca do orki po latach-pod burak i po buraku to nie zamierzam zmieniać Cerplon jest słaby w uprawie bezorkowej. To nie jest...

Adamski

A czy te dziwne nietypowe chwasty, to nie efekt bezorkowj uprawy,tak sądzi mój znajomy i zaczyna orać raz na 3-4 lata Prawidłowa uprawa...

lokizom

U mnie w zbożu nawet w tym roku nie ma miotły, a uprawa bezorkowa