PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Połaczenie trzech Agencji jest możliwe (w oparciu o to, że niemożliwe tylko jest otworzenie parasola w ... przełyku) . Kto się zna na tym ten wie, że ARR i ARiMR są to agencje płatnicze posiadające od 12 lat odpowiednią akredytację UE na administrowanie i wypłacanie płatności i funduszy unijnych, natomiast ANR zajmuje się obrotem i dzierżawą ziemi z polskich czyli krajowych zasobów państwowych i pasuje merytorycznie do tych dwu poprzednich jak świnia pod siodło. Zrobi się 3 w 1 i będą problemy z Unią. Poza tym proces taki będzie kosztowny i okres przejścia sparaliżuje dzałalność tych Agencji na parę miesięcy. Rolnicy nasi nie zasługują na to aby sprowadzić na nich tornado w płatnościach i fuduszach unijnych. Wiem , bo widzałem od środka jak działała poprzednia ekipa w Agencjach, ale to nie znaczy aby zastosować teraz metodę "ogniem i mieczem" i na zgliszczać starego budowaś nowe. Oczywiście koniecznym bezwzględnie jest UZDROWIENIE fynkcjonowania tych Agencji, ewolucyjne zmiany czy uzdrowienie szczebla zarządczego. Niedobre jest powoływanie kierownictwa z nominacji, poprzednio też nalepsi na kierownicze stanowiska byli wyłącznie "SWOI" .

agent, 2015-12-16 12:11:59

To nie jest moja propaganda tylko naszej nowej władzy. Co do Bieńkowskej, z pewnością omawiała obsadę sprzątaczek w hipermarkecie.

harman, 2015-12-10 11:43:14

Polska jest tak skorumpowana jak Ukraina lub bardziej tu wszystko załatwia sie za plecy

normalny, 2015-12-10 09:50:59

Bienkowska mówiła o pracownikach w Polsce a nie o pracy w ministerstwie-powinna za to siedzieć

taka prawda, 2015-12-10 09:45:36

harman, weż młotek i puknij się wpałę. Daj ogłoszenie, że zatrudnisz w ministerstwie za 7 tyś fchowców, to gwarantuję ci, że chętni wyłamią drzwi z zawiasami. Znam taką propagandę. W Olsztynie szef Urzędu Celnego w regionalnej telewizji męcił, że pobory są niskie i nie ma chętnych na celników. Za tydzleń kolega z wyższym wykrz. pojechał tam, bo był nabór. Nie dostał się, bo na 17 miejsc było ponad 200kandydatów i dostali się tylko ci, co mieli plecy.
Przestań pierdzielić, bo sam nie wierzysz w to co mówisz. Dziewczynę z sąsiedztwa (wyższe administracja),nie przyjęto do straży granicznej, bo brat cioteczny miał wyrok za przemyt papierosów. W rzeczywistości cofnięto ją już ze szkoły straży, bo trzeba było znależć miejsce dla kogoś z poparciem. Dziewczyna sprzedaje buty w sklepie. Facet, może ty dawno nie byłeś w Polsce, lub zerwałeś się z choinki, jeśli twierdzisz, że nie ma chętnych do pracy za 7 tysi. Otwórz oczy - POBUDKA!!!!!

bezpartyjny, 2015-12-10 09:34:58

Nie głosowałem na PiS ale akurat zmiana trzech w jedną agencję ma sens. Mam nadzieję, że nie jest to tylko wybieg żeby tych ze starych agencji zamienić na naszych "lepszych".
Powodzenia życzę i mam nadzieję, że uprości to nam trochę życie

Jasio, 2015-12-10 09:16:41

Przypomnijcie sobie PIS-owską nagonkę na Bieńkowską po słowach, że za 6000 to robi głupi albo złodziej. Teraz Kowalczyk oficjalnie w wywiadzie mówi, że nie ma chętnych do pracy ministerstwach za 7000. Jedyny prawdziwy program PIS to populizm.

harman, 2015-12-10 09:11:22

rozumiem- ty głosowałeś za zmianami "po staremu", czyli dalej "ch.. du.. i kamieni kupa", a odbywać to się ma za pieniądze zaoszczędzone , gdy z trzech dyrektorów , sekretarek , kierowców , samochodów itp zostanie jeden. Nie zmieniając - gów.o zmienisz.
Sam nie wiesz czego chcesz.

bezpartyjny, 2015-12-09 21:15:23

Ja nie głosowałem za takimi zmianami i nie podoba mi się że będzie się to odbywało za moje pieniądze. Nie o taką Polskę walczyłem.

miki, 2015-12-09 19:37:52

Narzekaliście na niepotrzebne agencje:ANR, ARiMR, ARR, że każda ma dyrektorów, zastępców, sekretarki, kierowców, kontrolerów, samochody, budynki, a zbiera te same niepotrzebne dane, nie widzą się nawzajem i nic nie można załatwić bez tony papierów do każdej. Gardłowaliście, że jak by zrobić jedną, to było by taniej , funkcjonalniej i łatwiej.
Głosowaliście za zmianami, ale teraz, jak ktoś coś robi, to wrzask, zeby zostało po staremu!
Mozna nic nie robić ,ale wtedy , cytując klasyka będzie " Trwało i trwa mać".
Może weżcie sobie niektórzy coś na wstrzymanie sraczki i zajmijcie się krytyką dopiero po przeprowadzonych zmianach !!.

bezpartyjny, 2015-12-09 19:02:23

Na szczęście to wszystko z ich podatków,
na nieszczęście z naszych też...

mizioł, 2015-12-09 15:34:43

- nowe stanowiska - ze starych agencji się mogą nie załapać jak nie będą pasować,
- nowe przepisy, rozporządzenia itp,
- nowe oznaczenia, pieczątki, umowy z bankami na otwarcie kont bankowych, może nawet zmiana lokalizacji i budynków bo obecne za małe będą - ktoś na tym nieźle zarobi.
- nowy system obsługujący np dopłaty a jaki burdel jest z dopłatami za 2015 sami wiemy (dostaje jak najwięcej najmniejszych gospodarstw będących często uczestnikami działań gops/mops),

nika, 2015-12-09 15:09:45

a na prezesa nowej agencji proponuję PREZESA wszystkich... agencji, trybunałów, sejmu, rządu i w ogóle wszystkiego....

nienormal, 2015-12-09 15:04:13

Muszą po swojemu nie patrząc na koszty jakie będą z tym związane chociażby zmiana nazwy=zmianom szyldów pieczątek Tylko co będzie jak się za jakiś czas zmieni opcja i też będzie chciała po swojemu zrobić.No cóż Polska to bogaty kraj.

on, 2015-12-09 14:46:33

Kiedy nabór na premie dla małych gospodarstw? Jakie wymagania?

..., 2015-12-09 13:53:22BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Konstancin-Jeziorna rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdańsk rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Elbląg rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Elbląg rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Takie "obszarnickie" podejście do tematu rolnictwa czasem daje efekt, że ten z setkami hektarów patrzy na tego z dziesiątkami...

lokizom

Dlatego prywatnie już nie zwiększamy produkcji a stawiamy na wygodę która i tak już jest na wysokim poziomie. W przyszłości nie chciałbym...