PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Czy ekologiczna, żywność jest zdrowa? Jeżeli, wszystkie grzyby i patogeny dla ludzkiego organizmu są pożyteczne - to rozumiem???!!! Myślę, że tu nie chodzi o dobro konsumenta i środowiska, ale o ochronę rynku dla dużych producentów środków ochrony roślin, bo jeśli będzie trzeba stosować cztery razy więcej oprysków to gzie tu mowa o ochronie środowiska i zdrowej żywności, ale na pewno więcej z tego będzie kasy dla koncernów produkujących środki ochrony roślin.

aa, 2016-01-05 10:03:25

jak by nikt nie pryskał to i szkodników by nie było -inwazje szkodników są własnie przez opryski sam pamietam z dzieciństwa jak ojciec bez zadnej chemii młócił spokojnie po 3 tony pszenicy a na koniczynie nawet i 5 sie zdarzało .co z tego ze teraz zbiera sie osiem ton jak zysk to góra wartosc 2 ton zboza .fakt jakby zakazano chemii to te wielkie farmy by poupadały ale to dobrze małe zawsze lepszej jakosci produkuje .ja wole dobrej jakosci jabłko z plamą i robaczkiem niz niskiej jakosci duze błyszczące.

rolnik6666, 2015-12-28 21:27:24

Tak, wycofać wszystkie pestycydy. Nastanie okres pełnej szczęśliwości dla tak zwanych "EKOLOGÓW", bandy cwaniaków wmawiających ludziom różne głupoty.Doprowadzą do masowego pojawiania się epidemii chorób roślin oraz masowego pojawu szkodników. No, ale oni wiedzą lepiej. Jeszcze niech doprowadzą do zakazu stosowania nawozów mineralnych i będziemy szczęśliwii "ekologiczni". Głupota decydentów w UE podobnie jak miłosierdzie Boskie jest nieograniczona.

Jurek_m, 2015-12-27 10:11:55

T.B. popieram jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze

antiga, 2015-12-21 20:11:35

Komisja jako twór unijny działa na niekorzyść Unii, bo zmniejsza konkurencyjność europejskiego rolnictwa, dopuszczając do obrotu żywność z reszty globu, który tym regulacjom nie podlega. Ponadto działa na rzecz tych, którzy najgłośniej krzyczą, a więc ekologów i pośrednio koncernów chemicznych. Wycofując substancje czynne, które zapewne w części nie podlegają ochronie patentowej zmuszają do kupna droższych pestycydów. Wycofanie neonikotytynoidów spowodowało zwiększenie użycia pestycydów. Do tego wspomniana integrowana ochrona roślin. Jeden krok do przodu i dwa w tył. Czy ktoś widzi w tym jakiś sens?

T.B., 2015-12-21 18:28:02

rolnik produkuje zakład przetwarza i pogarsza jakość

rolnik6666, 2015-12-21 18:25:16

Już się produkcja przesączyła do mózgów rolniczych. Rolnik uprawia ziemię i zboża oraz hoduje zwierzęta. Produkcję prowadzą zakłady produkcyjne i przetwórcze.

ja, 2015-12-21 17:42:13

a niech wycofują srodki z kukurydzy, a zobaczą jak cala ta unia cofa sie do średniowiecza - jesli komisja mysli ze przepisami prawnymi wystraszy omacnice to sie grubo myli.

czarek, 2015-12-21 15:29:34

A niech wycofają wszystko wszystko ważniejszy jest owad jak człowiek.Rolnik ma produkować eko a przetwórnie mogą całą tablice mendelejewa dolewać do żarcia

bauer, 2015-12-21 12:30:08BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Uczę się dodawać  zdjęcia

Marecki

Jakie pole? Na grunt wyłączony z obwodu nie ma prawa wejść ze strzelbą. A jak wejdzie bez strzelby, to "czego mi tu?".  Poza...