PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Niech nowy minister przyjrzy się rzekomym dopłatom suszowym w woj. warmińsko mazurskim, gdzie wielu rolników nic nie dostała chociaż straty poniosła, ponieważ komisje z ramienia gmin i wojewody wykonały szacunki po 30.09.2015 r. To wieka niesprawiedliwość, a te rozporządzenie starego ministra to kpina z rolników i wiązanie rąk kierownikom Biur Powiatowych ARiMR. Nie ma dopłat bezpośrednik , zapłacą w kwietniu 2016 r, a tutaj przycieli na nieszczęściu rolników i krzywdzącym przepisie obligującym wystawienie protokołów komisji do 30.09.2015 r. Oszukano masę rolników. Panie Jurgiel prosimy o zajęcie się tymi sprawami.

rolnik, 2015-12-26 20:22:46

@ar jeszcze będziesz narzekał na to że nie ma sprzedaży ziemi , dzierżawa doprowadzi do jeszcze większego zastoju i utrwalenia starych dzierżaw i jeszcze większego głodu ziemi , wzrostu cen.

imen, 2015-12-24 11:30:12

@kissmy, a ja ci powiem że z perspektywy zachodniopomorskiego jest dobrze.
Mamy to co chcieliśmy od lat. Moratorium na sprzedaż , mamy dzierżawę.

Pomijam podniesioną akcyzę do 1zł/l
ale z akcyzą jest 4 z 14 pierwszych postulatów z 2012 roku. Kissmy, w miesiąc zrobili to czego nie udało się poprzednikom w 3 lata. Zmień tv na internet. Obejrzyj sejmowe komisje.

@jkc, "ale może sąsiada, któremu dobrze się gospodarzy może zamkną"
ale to było za poprzedniej ekipy. patrz wypadki pyrzyckie

arszczecin, 2015-12-23 12:43:27

djp kissmy, to wieś głosowała na PiS a jaki elektorat taki parlament i prezydent. Tu nie chodzi o uzdrowienie branży a o igrzyska. Bytu rolnikom nie poprawią ale może sąsiada, któremu dobrze się gospodarzy może zamkną albo przeprowadzą proces pokazowy jakiegoś polityka z "układu".

JKC, 2015-12-23 09:40:33

ja ubolewam tylko nad tym, że zamiast merytorycznej pracy rząd ogranicza się do haseł, podziału społeczeństwa i odraczania przyjętych wcześniej rozwiązań, więc przez pół roku nic nie może się zmienić, dlatego będę cały czas wyrażał swoją opinię, iż oczekuję wytężonej pracy i oczekiwanych przez społeczeństwo jej efektów a dopiero w drugiej kolejności (w wolnym czasie) można poświęcić się historii oraz wyciągnąć konsekwencje wobec tych, którzy dopuścili się nadużyć i niegospodarności, kolejność nigdy nie powinna być odwrotna! jesteście rolnikami? powinniście wiedzieć na czym opiera się efektywne gospodarowanie - na szukaniu winnych czy naprawie zaistniałych błędów?

kissmy..., 2015-12-23 09:39:07

Dlaczego PiS nie powołuje tych z PO i PSL-u co to nie załapali się do Sejmu. np taki giertych najlepszy na ministra od podskoków. Albo taki misiek idealny na ministra przemysłu alkoholowego. Czy nie było by wspaniale??? Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia....

tata, 2015-12-23 00:45:08

Ale merytoryczna odpowiedź. Gratuluję. To jest właśnie ta nowa awangarda, która ma zastąpić poprzednią. W czym Ty jesteś lepsza od poprzedników? Moim zdaniem można się po Tobie spodziewać najgorszego.

djp, 2015-12-22 23:54:53

djp nie ćpaj tyle człowieku, bo bredzisz. Jeśli nie pojmujesz tematu, wyjdż na dwór i puść bąka.
Sęk w tym, że odwracacie kota ogonem, bo wam się marzą rządy kumpli z pod znaku "h.j du.a i kamieni kupa". WYWALIĆ TO TATAŁAJSTWO!!!!

Kaśka, 2015-12-22 21:46:55

To ciekawy pogląd - spadek cen świń zależy od jakiegoś "układu" i to w byłym już rządzie. To znaczy co? Rząd każe komuś kupować świnie poniżej kosztów produkcji? To znaczy komu? I skąd ma na to pieniądze? No i tamtego rządu już nie ma więc zapewne "układ" przeniósł się na nowy rząd jak choroba zakaźna? Co za bzdura. ... A może problem leży w tym, że ludzie chcą kupować jak najtaniej i idą do marketów. A tam dostawcy trzody i innego mięcha (nawet jeśli są z Polski) walczą cenami do upadłego. To schemat działania podaży i popytu w dużym uproszczeniu. Ale trzeba rozumieć, jak to działa. Jak kupujesz nawozy, środki ochrony albo maszyny to może nie kombinujesz, jeden z drugim, jak kupić najtaniej. I masz wtedy w du..ie droższych dostawców. A może uważasz, że zagranica coś tu miesza? To kupuj polskie produkty, nawet jeśli są droższe. Coś jeszcze jest niezrozumiałe?

djp, 2015-12-22 20:58:04

Masz rację @a, właśnie po to większość głosowała za zmianą, bo miała dość kolesiostwa i układów. Nie da rady nic zmienić, jeśli siedzą na stołkach układowcy, bo będą oni hamulcowymi zmian. Jak było- wszyscy wiemy, jak będzie - zobaczymy. Wolę nawet nikłą szansę na zmianę na lepsze, niż zabetonowanie starego układu.
A ty @kissmy mógłbyś sobie już darować czepianie się w każdym komentarzu nowego rządu. Tamci mieli 8 lat - daj tym chociaż 8 m-cy. Już wszyscy wiedzą, że jesteś zajadłym poplecznikiem POprzedników i nie musisz tego ciągle demonstrować .

bezpartyjny, 2015-12-22 19:59:39

A niech PiS wstawi nowych ludzi na wysokie stanowiska i przerwie czarny scenariusz jaki pisało dla rolnictwa przez 8 lat PO i PSL. Tak żle w rolnictwie jak teraz nie pamięta nawet mój stary ojciec . Zeby drugi raz z rzędu na święta taniały świnie. Jak najbardziej wywalić na zbity pysk obecne układy .Może inni tworząc nowe podratują nasze rolnictwo .

a, 2015-12-22 18:31:31

z tego co pamiętam to PiS od kilku lat propagował na tablecie wprowadzenie rządu ekspertów, a wprowadził rząd... (każdy widzi), spółki SP obsadził również młodymi i wykształconymi ekspertami, podobnie z ARiMR (twarz z najsłynniejszej akcji malowania ścian, podejrzana o malwersacje); rozumiem i akceptuję partyjne nadanie, ale czy w PiS brakuje członków o wybitnych kwalifikacjach? nie! więc komu służą te szopki? społeczeństwu?

kissmy..., 2015-12-22 13:24:13BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Konstancin-Jeziorna rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdańsk rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Elbląg rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Elbląg rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Takie "obszarnickie" podejście do tematu rolnictwa czasem daje efekt, że ten z setkami hektarów patrzy na tego z dziesiątkami...

lokizom

Dlatego prywatnie już nie zwiększamy produkcji a stawiamy na wygodę która i tak już jest na wysokim poziomie. W przyszłości nie chciałbym...