PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jeśli wszyscy nei rozdrabniają resztek to nei ma sensu ich rozdrabniac i ponosić kosztów - omacnica chyba ze 20 km dziennie przefrunąc potrafi. A po co orać ?? żeby lepiej jej się zimowało ??

rolnik, 2015-12-24 00:48:33

tkz.dokładnie jeden stara sie, uprawia pole jak sie należy, zdajac sobie sprawe z zagrożania jakie niesie za sobą zarowno omacnica jak i inne szkodniki a drugi ma to w nosie, najlepiej stosujac razówke. Przypadek który ja przytaczam to jest małe gospodarstwo okolo 40 ha, tylko lenistwo bierze góre nad zdrowym rozsadkiem. Ktos powinien sie za takich ludzi wziąc, jakies przepisy kary. To przecież jest wbrew integrowanej produkcji.

mietek, 2015-12-23 21:02:57

Zgłosić do ARiMR to może zabiorą takim dopłaty

abc, 2015-12-23 20:29:32

Mietek, ja gospodaruje kolo pola dzierzawcy o pow. 500 ha. Facet zostawia resztki do wiosny, nie stosuje orki, a potem na kolejny rok chmara motyli zasiedla moje pole. Prosilem, błagałem go i nic. Jak tak ma wygladać pomoc sąsiedzka to ja dziękuję. Powinni karac takich przemysłowców karami za rozmnażanie szkodników. Facet ma u siebie także sporo stonki bo to 5 letnia monokultura i ktoś mu mandat powinien wlepić.

tkz, 2015-12-23 20:15:13

przyorywanie resztek pozniwnych zwłaszcza po kukurydzy powinno odbywać sie jesienia a także przez jakis przepis. W moim rejonie (woj. łódzkie) resztki po kukurydzy mozna spotkac nawet w kwietniu!

mietek, 2015-12-23 18:38:30

Prawdziwy rolnik znający podstawy agrotechniki i ochrony roślin wypracowane na przestrzeni ostatnich kilkuset lat wie, że płodozmian, orka przedzimowa i niszczenie resztek pożniwnych to podstawa walki z chorobami, szkodnikami i chwastami. Wszystkie nowe bajery typu uprawa bezorkowa, striptil, siew w mulcz itd. to zabiegi ekonomiczne - mają obniżać nakłady a nikt nie patrzy na to co kryje się za plecami takich działań - wieksza presja robactwa !!!

tadeusz, 2015-12-23 09:46:20

to się ogarnijcie czy orać czy nie orać. Bo od tych waszych porad jobla można dostać

garek, 2015-12-23 08:08:57BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

takie tam w ogórdku stare, ale ciekawe  

Marecki

Dokładnie. Ciepło w buty im się robi i próbują straszeniem, albo zaproszeniem na członka. A ja już kiedyś mówiłem, że członka z...