PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

do K.
No właśnie i ty K. łapiesz się w tych 8%, co rozumieją i wykonują. Jest jeszcze kolejne z 10% co nie rozumieją i tez wykonuja, lub ktoś im wykonuje w ramach jakiejś tam promocji np. kup Pan u nas coś tam a zrobimy Panu analizę gleby gratis. Pozostałe około 80% nie wykonuje i nawozi "na oko". Poza tym w Polsce jest mnóstwo gleb ze słabym kompleksem sorpcyjnym, który został jeszcze zdegradowany w ostatnich latach na skutek zaniechania uprawy motylkowych, poplonów, nie stosowania nawozów organicznych. Gleba nie zatrzymuje składników, tylko przelatują przez nią i do wód spływają. Długo by o tym rozmawiać. Zdrowia i zdrowego rozsądku na Nowy ROK życzę!

rolas, 2015-12-31 08:33:04

Do @Gacek - nie zgodzę się z Tobą całkowicie, nie możesz oceniać wszystkich w ten sposób- ja skończyłem Politechnikę Poznańską i jestem inżynierem magistrem, zostałem jednak na wsi, prowadzę i rozwijam gospodarstwo po rodzicach. Po prostu wydaję mi się, że niektórzy piszący na forum to bardzo młodzi ludzie, którzy dopiero będą prowadzić gospodarstwa lub też nie, a na razie pomagają rodzicom. Dlatego czasami brak tu merytorycznych wypowiedzi. No ale opiniami trzeba się dzielić, więc pozdrawiam wszystkich.

K, 2015-12-30 22:21:28

NA przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat na wsi odbyła się selekcja ludności. Wiadomo, że "do ludzi" (do miasta) szli Ci mądrzejsi. Jak był zdolniejszy to szedł do szkół i zasilał szeregi miasta. Najmniej zdolny (czytaj. najgłupszy), zostawał w gospodarstwie. Nie wymagajcie teraz od tych ludzi głębokich przemyśleń i analizy. Mało tego przelewają tą "mądrość" na swoje dzieci. Dopiero kolejne pokolenie może być podatne na tą wiedzę i zrozumieć elementarne zasady ekonomii.

Gacek, 2015-12-30 13:39:16

Fakt @miki, niektórym to by się przydało pisać ze słownikiem w ręku. Po niektórych komentarzach to mi się wydaję, że to dzieci piszą, a nie rolnicy.

K, 2015-12-30 08:21:29

@antiga do szkoły , nie udzielaj się na forum , wstyd robisz dla rolników

miki, 2015-12-30 07:38:51

Wyniki badań dostaję po 1-1,5 miesiącu jak w pole jest już zasiane,więc i tak muszę dawać nawozy na pałę.

luteks77, 2015-12-30 00:28:27

Durze gospodarstwa takie badania robią bo im się to opłaci . Sam wiem po sobie od kąt cukrownia wprowadziła obowiązkowe na działkach przeznaczonych pod buraki . wtedy wiadomo co siać i ile nawet przy niskich nakładach na nawożenie da się go zoptymalizować i uzyskać wyższy plon .

antiga, 2015-12-29 20:14:15

Większość nie bada, bo później trzeba byłoby wyciągnąć wnioski z tych badań. Znowu wnioski pociągną za sobą nakłady w postaci koniecznej potrzeby zastosowania określonej ilości nawozów. A na co dzień w większości gospodarstw dominuje zasada ile mam tyle dam i przy technologiach niskonakładowych coś w kieszeni zawsze zostaje. Czasem się zastanawiam czy nie tyle samo jak przy tych wysokonakładowych, a ryzyko finansowe zawsze mniejsze.

avens, 2015-12-29 17:19:36

Słusznie, że promujecie badania gleby. Jak widzę poczynania sąsiadów, czy choćby internetowe wywody co śmielszych i trochę władających komputerem rolników, to zastanawiam się jak ci ludzie są w stanie uprawiać cokolwiek z zyskiem.

ja, 2015-12-29 16:17:04BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

lepsze działanie ?? tiofanat metylowy + tebukonazol czy prochloraz + tebukonazol 

miwigos

Był plan na toprex,a na płatek propulse,ale chyba zamiast toprexu ,bedzie lepszy tebukonazol,no i taniej