PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Dobre kolejny rok bobowatych ubiegły był frajera ten ONZu

jarki, 2016-01-11 16:25:38

Materiał siewny był i pewnie będzie drogi ale to raczej ze względów spekulacyjnych, każdy kto kupował kilka lat temu wie ile płacił, jest dobra propaganda i masa napaleńców to ich czeszą jak tylko się da. Sieją i będą siać tylko ci co mają do tych roślin przekonanie i np. stosują strączkowe w karmieniu swoich zwierząt.
jest sporo niedrogich herbicydów ale jest problem ze skutecznością i aplikacją-na dwuliścienne prawie tylko posiewnie a na to nie zawsze są warunki.

strączek, 2016-01-11 15:18:45

Nie sądzę aby po ostatnich manipulacjach płatnością do roślin strączkowych zyskiwała ona na popularności. Jest to związane ze słabą wiernością plonowania, wrażliwością na przymrozki wiosenne oraz małą odpornością na suszę,podatnością na uszkodzenia spowodowane przez grad lub osypanie w związku z wystąpieniem silnych wiatrów w okresie poprzedzającym zbiór. Dodatkowo materiał siewny jest astronomicznie drogi a ochrona herbicydowa bardzo kosztowna (a w przypadku mieszanek w świetle prawa niemożliwa). Sytuację miała poprawić specjalna płatność podnosząca konkurencyjność jednak jak wynika z tłumaczeń ministerstwa przez złe kalkulacje i prognozy ostateczna kwota pomocy jest daleko niesatysfakcjonująca (za to mamy nowy przekręt w postaci płatności do pomidorów oj kilka osób się wzbogaciło).

Łukasz, 2016-01-11 13:23:19BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA