PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

z.., Gratuluję poczucia humoru. Jeżeli ci nie dowieźli to ok nie było wyjścia. Ale wiesz na jaką głębokość idzie korzeń rzepaku i wszystkie papu powinno być podane w miare równo w całej warstwie uprawnej. Wszystko tak robię już 7 lat i jest tylko na plus. Nawet w tak suchym roku jak poprzedni rośliny całkiem dobrze sobie poradziły , a to dzięki temu że zmuszone były szukać pokarmu głębiej. Cieszy mnie że też skrzydełek nie używasz ;) Ja to wywaliłem i dzięki temu przerywam podeszwę podpłużną przez co uzyskałem w glebie lepszą sorbcję wody a przy suszy dużo lepsze podsiąkanie przez kapilary. Proponuję żebyś spróbował, ja też długo się wzbraniałem.

rp., 2016-02-01 11:12:54

@ rp. nie dałam wielo-składnika....:) nie przywieźli,:):) zapomniałam......
Dałam 200 kg Mikr......-który aktywizuje fosfor i 100 kg mocznika .
Potem na zielone .3-4 liść..Agri...... ...a i takie tam inne ....a w ziemie 200kg Korn -C......to nie reklama......idę na szóstkę....rzepak ma się super oby wiosna nie głupiała.....
Tyle w temacie....broń boże skrzydełka z GPS-em....wracam do domu na oponach bez red bula.

z.., 2016-01-31 20:49:23

Do z... Niby masz rację że sucho było i roślina nie pobierze ale dałeś wieloskładnik pogłównie i może ci się okazać że braknie w tym rzepaku fosforu bo ten ci się przemieści max na pare centów w głąb. I że się tak wyrażę pizdryk. Ja ph mam od 5,5 najgorsze do 7 i tam tez musze uważać. Ale co rok idzie 1-1,5 t dolomit i robię wszystko bezorkowo. A NPK co roku idzie pożądny i pod gruber / 4 belki wąskie łapki i broń boże skrzydełka / na ok 25cm jedynie pod buraki i ziemniaki 30-35cm . I wtedy zmuszam rosliny do uokrzeniania się co jest waż przy niedoborach wody. A z badań zawartości też mam wszystko ok, a oszczędności PK to można robić jak się ma rozsiewacz z wagą i GPSem i dokładny skan gleb.

rp., 2016-01-31 20:04:02

Myślę, że nie. Jestem po badaniach kompleksowych pól na mikro i makro i jest :)więcej niż dobrze (na suchej górce, mały obszar tu pH7.. przedobrzone.. blokuje żarcie roślinki ciut przymulone, susza troszkę pomogła)
Nawet jeśli nie było sypane pod korzeń, z mojej gleby składniki łatwo nie uciekają, szczególnie jak poprzednia roślina nie miała szansy zeżreć, nie wypłukało się też ...bo nie było wody. Działanie było świadome.
Plonu nie zredukuje, tylko pogoda....

z.., 2016-01-31 13:53:30

jak wtedy sypales to on juz czul dawno niedobor, i plon zostal zredukowany

tomaszL, 2016-01-31 10:51:05

Rzepak posiany był w pył bez kompletu nawozu. Jak popadało i przyszedł termin kiedy unia zakazuje sypać w polu...rzepaczek dostał potas , siarkę i magnez....potem była fajna pogoda na przekór unii, więc ten sobie nielegalnie ćpał.......a teraz jest ok. nażarty tym czym trzeba czeka..... czeka w dobrej kondycji... na ciepełko wiosenne .

z.., 2016-01-30 21:43:57

nawozy trzeba zmieniac co jakis czas, czasem wieloskladniki, czasem w pojedynczych formach

grzesiekk, 2016-01-30 19:28:19

Mówią jak nie włożysz
To nie wyjmiesz ;)

jarki, 2016-01-30 19:02:46BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA