PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Super :-)
Prawdziwie zdroworozsądkowe podejście. Czekam na szybkie przegłosowanie i przyjęcie ustawy :-))
W wielu krajach, np. we Włoszech, działa to chyba na podobnych zasadach...

Prorok, 2016-02-11 19:17:50

Wreszcie coś mądrego,w supermarketach sprzedaje się mięsko 5-cioletnie mrożone z ferm przemysłowych,gdzie mięsko nafaszerowane chemia i śruta sojowa poekstrakcyjną z upraw GMO.Za poprzedniego systemu to jak głodzik zajrzał do pu..ci to chłopskie było dobre!!!!a teraz to dla mieszczucha be-poczekamy, zmieni zdanie.(a jak jedzie do krajów dalekiego wschodu to biedaczysko głoduje bo potrawy musi jeść z ulicy zakurzonej i nietylko).
Jar nasza żywność łyku jest pod kontrolą,ale zajadaj łyku chemie bo Ci czaszkę przestawia(!!!)

chłoporobotnik, 2016-01-18 07:48:22

Przedstawiona ustawa w dużej mierze wyszła od Koalicji w Obronie Polskiej Wsi.Jednym z jej twórców była moja synowa,i dzięki przewodniczącemu sejmowej komisji rolnictwa Posłowi Sachajce udało nam się uzyskać taki jej zapis.Tym którzy przychylnie się do niej odnieśli dziękuje,tym którzy w taki nieraz obrazliwy sposób się wyrażają o rolnikowi to tylko-szkoda mi was,miejcie tylko na uwadze,że jeżeli rolnik jeszcze coś produkuje,coś oferuje w sprzedaży to jest autentyczna dana osoba z swym towarem kt5óra bierze na swoją odpowiedzialność wyprodukowany towar.Jakoś mi nie wiadomo by na wsiach panowały epidemie ,rolnicy nagminnie chorowali.Jest jeszcze jeden wymiar całej akcji-to jest bezpieczeństwo żywnościowe kraju.Nie daj Boże gdyby doszło do jakiś zawieruch,te wszystkie hipermarkiety pozamykano ,to gdzie kupicie żywność?

d.m, 2016-01-17 18:12:37

Projekt projektem , a pisie socjaliści socjalistami co będzie to będzie.

Ted, 2016-01-16 18:12:38

@zrażony jeśli jesteś zwolennikiem żywności, która jest już padliną w łonie maciory to zajadaj fermowe. Smacznego aha tylko po tym nie dziw się że antybiotyki nie działają, nowotwór sie robi, stawy dają znać o sobie a twoje dzieci chorują na różne przewlekłe choroby np. alergie - tym można zaradzić kupując od rolnika, który pasie sianem, a nie wynalazkami krowy i ręcznie udojone mleko od takich przeznaczając na zsiadłe mleko. Dla środowiska bakteryjnego w jelitach i odporności będzie jak znalazł.

Rapier, 2016-01-16 17:52:29

Ja nie lubię padliny, dlatego nie kupuje wędlin od rolników.
Niech sobie utylizują padłe zwierzęta w inny sposób.

zrażony, 2016-01-16 15:07:00

mo z jakich badan? czy twoich duman z palca wyssanych? wole mieso z zacofanego gospodarstwa niz syf z farmy.

franzu, 2016-01-16 12:20:06

Mały krok do przodu, mały trochę cieszy a niektórzy uważają za milowy. Czy tak jest? Wątpię ? Pamiętam czasy nieboszczki komuny i mimo wszystko było łatwiej ! Wiem również jak wygląda podobna sytuacja w innych krajach Europy i Świata. Jeszcze ciągle nam daleko!
Wniosek-jak udobruchać rolników a jednocześnie ich ,,udupić" !

A.Krzak, 2016-01-15 21:09:30

Banksterzy walą w złotówkę za podatek bankowy. Mniejszy import większy eksport. TYlko leki trzeba będzie z pominięciem praw autorskich... no wiecie.

Rapier, 2016-01-15 18:55:32

ustawa super.... U rolnika chemia?? No może i jest... sam mam hodowle krów i sieje zboża... używam zarówno śruty gotowej dla krów jak i oprysków oraz nawozów do zbóż.

Ale ludzie zastanówcie się ??!!
Jak mleczarnia ode mnie kupi mleko i odwiruje z niej śmietanę i doda CHEMII tej prawdziwej że mleko może stać i miesiąc w lodówce to jest bardziej wartościowe od mleka prosto od krowy które na 4 dzień już sie nie nadaje do spożycia?? !!!

p.s. wielu ludzi jak pije mleko u mnie w gospodarstwie to zachwala że dobre, takie naturalne i wogóle jakie super tylko że im ŚMIERDZI tak jakoś... Właśnie tak PACHNIE mleko!!!!
A to ze sklepu w butelce z czymś białym w środku.....to wam CHEMIA PACHNIE!!!!

everto, 2016-01-15 17:46:13

a zywnosc od was chłopki to nie chemiczna!!!

jar, 2016-01-15 16:53:01

To dobra wiadomość, byłe przekucie jej w ustawę nie trwało latami, tak jak to było z knotem ustawowym w wykonaniu PSL..No ale nie ma co się dziwić skoro wybitni działacze ruchu chłopskiego dorabiali w radach nadzorczych producentów słodkiej chemi.Sam mam plantację owoców miękkich i wytwarzam soki i przeciery które sprzedaję na rynku do niedawna nielegalnie. No ale sory takich mieliśmy posłomatołków.

Sołtys, 2016-01-15 15:52:33

jak wy mozecie mówic o zdrowej zywnosci najwiekisi truciciele west imen i ar teraz do was dołączył ha ha i wy sie tu wypowiadacie

ukasz, 2016-01-15 15:51:14

Kto zechce, kupi u rolnika, a kto nie chce, przymusu nie ma. Nie martwcie się supermarketów nie pozamykają.
Smacznego!

r3, 2016-01-15 15:30:50

każdy szanujący się rolnik z chęcią sprzeda znajomym z miasta trochę kiełbasy
na święta, bez obawy kary jak za terroryzm.
przez internet nikt logicznie myślący nie będzie żarcia kupował bo jak wysłać
kurierem coś łatwo psującego np. w lipcu. Sprzedaż bezpośrednia na zachodzie
to głównie na miejscu i tego powinno się trzymać.Pamiętajcie że lobby marketowe i przetwórcze zrobi wszystko co może aby temu pomysłowi ukręcić łeb.

wiejski producent, 2016-01-15 15:25:46BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

http://www.farmer.pl/prawo/nieruchomosci/aktualnosci/jak-wylaczyc-dzialke-z-obwodu-lowieckiego,75957.html ktoś chętny?

przem

@Pałuczanin81nawet tak nie mów !!!! @mieto35 dzięki wielkie za nową tabelkę od razu widać że tiofanat lepszy od prochlorazu