PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Super :-)
Prawdziwie zdroworozsądkowe podejście. Czekam na szybkie przegłosowanie i przyjęcie ustawy :-))
W wielu krajach, np. we Włoszech, działa to chyba na podobnych zasadach...

Prorok, 2016-02-11 19:17:50

Wreszcie coś mądrego,w supermarketach sprzedaje się mięsko 5-cioletnie mrożone z ferm przemysłowych,gdzie mięsko nafaszerowane chemia i śruta sojowa poekstrakcyjną z upraw GMO.Za poprzedniego systemu to jak głodzik zajrzał do pu..ci to chłopskie było dobre!!!!a teraz to dla mieszczucha be-poczekamy, zmieni zdanie.(a jak jedzie do krajów dalekiego wschodu to biedaczysko głoduje bo potrawy musi jeść z ulicy zakurzonej i nietylko).
Jar nasza żywność łyku jest pod kontrolą,ale zajadaj łyku chemie bo Ci czaszkę przestawia(!!!)

chłoporobotnik, 2016-01-18 07:48:22

Przedstawiona ustawa w dużej mierze wyszła od Koalicji w Obronie Polskiej Wsi.Jednym z jej twórców była moja synowa,i dzięki przewodniczącemu sejmowej komisji rolnictwa Posłowi Sachajce udało nam się uzyskać taki jej zapis.Tym którzy przychylnie się do niej odnieśli dziękuje,tym którzy w taki nieraz obrazliwy sposób się wyrażają o rolnikowi to tylko-szkoda mi was,miejcie tylko na uwadze,że jeżeli rolnik jeszcze coś produkuje,coś oferuje w sprzedaży to jest autentyczna dana osoba z swym towarem kt5óra bierze na swoją odpowiedzialność wyprodukowany towar.Jakoś mi nie wiadomo by na wsiach panowały epidemie ,rolnicy nagminnie chorowali.Jest jeszcze jeden wymiar całej akcji-to jest bezpieczeństwo żywnościowe kraju.Nie daj Boże gdyby doszło do jakiś zawieruch,te wszystkie hipermarkiety pozamykano ,to gdzie kupicie żywność?

d.m, 2016-01-17 18:12:37

Projekt projektem , a pisie socjaliści socjalistami co będzie to będzie.

Ted, 2016-01-16 18:12:38

@zrażony jeśli jesteś zwolennikiem żywności, która jest już padliną w łonie maciory to zajadaj fermowe. Smacznego aha tylko po tym nie dziw się że antybiotyki nie działają, nowotwór sie robi, stawy dają znać o sobie a twoje dzieci chorują na różne przewlekłe choroby np. alergie - tym można zaradzić kupując od rolnika, który pasie sianem, a nie wynalazkami krowy i ręcznie udojone mleko od takich przeznaczając na zsiadłe mleko. Dla środowiska bakteryjnego w jelitach i odporności będzie jak znalazł.

Rapier, 2016-01-16 17:52:29

Ja nie lubię padliny, dlatego nie kupuje wędlin od rolników.
Niech sobie utylizują padłe zwierzęta w inny sposób.

zrażony, 2016-01-16 15:07:00

mo z jakich badan? czy twoich duman z palca wyssanych? wole mieso z zacofanego gospodarstwa niz syf z farmy.

franzu, 2016-01-16 12:20:06

Mały krok do przodu, mały trochę cieszy a niektórzy uważają za milowy. Czy tak jest? Wątpię ? Pamiętam czasy nieboszczki komuny i mimo wszystko było łatwiej ! Wiem również jak wygląda podobna sytuacja w innych krajach Europy i Świata. Jeszcze ciągle nam daleko!
Wniosek-jak udobruchać rolników a jednocześnie ich ,,udupić" !

A.Krzak, 2016-01-15 21:09:30

Banksterzy walą w złotówkę za podatek bankowy. Mniejszy import większy eksport. TYlko leki trzeba będzie z pominięciem praw autorskich... no wiecie.

Rapier, 2016-01-15 18:55:32

ustawa super.... U rolnika chemia?? No może i jest... sam mam hodowle krów i sieje zboża... używam zarówno śruty gotowej dla krów jak i oprysków oraz nawozów do zbóż.

Ale ludzie zastanówcie się ??!!
Jak mleczarnia ode mnie kupi mleko i odwiruje z niej śmietanę i doda CHEMII tej prawdziwej że mleko może stać i miesiąc w lodówce to jest bardziej wartościowe od mleka prosto od krowy które na 4 dzień już sie nie nadaje do spożycia?? !!!

p.s. wielu ludzi jak pije mleko u mnie w gospodarstwie to zachwala że dobre, takie naturalne i wogóle jakie super tylko że im ŚMIERDZI tak jakoś... Właśnie tak PACHNIE mleko!!!!
A to ze sklepu w butelce z czymś białym w środku.....to wam CHEMIA PACHNIE!!!!

everto, 2016-01-15 17:46:13

a zywnosc od was chłopki to nie chemiczna!!!

jar, 2016-01-15 16:53:01

To dobra wiadomość, byłe przekucie jej w ustawę nie trwało latami, tak jak to było z knotem ustawowym w wykonaniu PSL..No ale nie ma co się dziwić skoro wybitni działacze ruchu chłopskiego dorabiali w radach nadzorczych producentów słodkiej chemi.Sam mam plantację owoców miękkich i wytwarzam soki i przeciery które sprzedaję na rynku do niedawna nielegalnie. No ale sory takich mieliśmy posłomatołków.

Sołtys, 2016-01-15 15:52:33

jak wy mozecie mówic o zdrowej zywnosci najwiekisi truciciele west imen i ar teraz do was dołączył ha ha i wy sie tu wypowiadacie

ukasz, 2016-01-15 15:51:14

Kto zechce, kupi u rolnika, a kto nie chce, przymusu nie ma. Nie martwcie się supermarketów nie pozamykają.
Smacznego!

r3, 2016-01-15 15:30:50

każdy szanujący się rolnik z chęcią sprzeda znajomym z miasta trochę kiełbasy
na święta, bez obawy kary jak za terroryzm.
przez internet nikt logicznie myślący nie będzie żarcia kupował bo jak wysłać
kurierem coś łatwo psującego np. w lipcu. Sprzedaż bezpośrednia na zachodzie
to głównie na miejscu i tego powinno się trzymać.Pamiętajcie że lobby marketowe i przetwórcze zrobi wszystko co może aby temu pomysłowi ukręcić łeb.

wiejski producent, 2016-01-15 15:25:46BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Już się boję Twojego Misiewicza. Szkoda, że Twój nick nie zapisał się na stałe... To by jaja były.

Antoni Maicerewicz

Też bym tak wolał, bo wtedy tego "cwaniaka" widzi każdy. A teraz widzę tylko swój status i swoje cwaniactwo. Zostałeś namierzony. Twe...

jarki

Z wjazdem żaden problem mogę jechać ziemia głodna wody Do odżywek potrzeba tylko nieco cieplej i kilka godzin słońca Jeszcze ten tydzień i...