PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Szacowanie szkód przez koło łowieckie Piastun odbywa się na drodze a nie w uprawie szkoda jest wyliczana na sumę od 100 do 200 zł obszar szkody nie ma znaczenia,propozycja myśliwych jest taka, albo przyjmujesz tę warunki i podpisujesz protokół ,albo nie dostaniesz nic najgorsze jest ze taki debil z izby rolniczej podpisuje taki protokół bez żadnych zastrzeżeń nie dając negocjacji rolnikowi .Jeśli Polska jest krajem Demokratycznym ,to jak jest to możliwe ze Starosta wydzierżawia grunty rolne Rolników , Kołom Łowieckim bez zgody Rolników i to jest Demokracja.

marek, 2016-02-05 18:42:20

Odniosę się do koncepcji powoływania przez wojewodę myśliwych do szacowania - powiem że istota nowelizacji temu przeczy.Podzielam pomysł wpływu rolników na wieloletnie plany łowieckie Gratulacje dla rolnika-myśliwego za wyniki. Zapisywanie się do koła łowieckiego dobry pomysł ale nie w takim PZŁ.

Adam, 2016-01-22 21:39:36

to wszystko jest takie mielenie pierdzielenie wkólko -powinno sie dziki bybic do zera zeby nie było ni sztuki to na paredziesiąt lat byłby spokój ale kuzwa w tym kraju bóbr jest ważniejszy niz rolnik .rolnik jak drzewo wytnie to kara 100 tyś a bóbr co wypirdzielił morge dzrzewa w dwie noce i gdzie kara powinien dostać ze 100 mln a jak nie zapłaci to do pierdlą -rolnicy jak zobaczycie jakiegoś ekologa to psy spuszczać

rolnik6666, 2016-01-18 18:56:31

Nareszcie. Nie podoba mi się obecność przedstawiciela Izby Rolniczej. Taki debil podpisuje się pod żenującą wyceną myśliwych i zamiast reprezentować mój interes, reprezentuje mysliwych - jeszcze jeden przeciwnik. Po wycenie biegłego wielokrotnie przewyzszającej "wycenę" mysliwych, debil z Izby nawet nie przeprosił.

orto, 2016-01-18 17:38:02

Jak każdy projekt marionetek PiSolandu czyli KUKIZ15 śmieszny i debilny projekt. A co jeśli wojewoda i ludzie przez niego wysłani do szacowania będą myśliwymi? Co się zmieni? Prawo Łowieckie obecnie nie jest złe , wystarczyłoby tylko aby w toku ustalania wieloletnich planów łowieckich decydujące zdanie miały izby rolnicze , a rolnicy krzykacze zamiast drzeć pysk zapisywali się do kół i bezwzględnie pilnowali wykonywania tych planów. W ten sposób myśliwi krzykacze musieliby zamknąć swoje pyski. Rolnicy zapisujcie się do kół bo to jedyny sposób żeby mieć wpływ na własny los. A pomysły z wysłaniem żołnierzy to pomysł debila który w życiu nie miał broni w rękach. Każdy kto wierzy w polityków niezależnie od opcji jest kretynem. Ograniczanie możliwości polowań poprzez zakaz wstępu na prywatne pola to sypanie kamieni do własnego ogródka. Jak w budżecie braknie kasy na odszkodowania to będą jeszcze niższe niż obecnie wypłacane przez koła. Jedyny sposób to redukcja populacji ale najpierw trzeba zwiększyć wysokość pozyskania wieloletnich planów łowieckich. Rolnicy zapisujcie się do kół. Proszę. Jestem rolnikiem od 16 lat a myśliwym od czterech miesięcy. Na koncie 17 dzików 5 łań jelenia 1 ciele jelenia 12 saren 5 lisów.

Rolnik-myśliwy, 2016-01-18 13:54:24

Tym się różni projekt ustawy iż myśliwy i rolnik nie jest sędzią we własnej sprawie.Ta nowelizacja unormuje równiejsze zasady relacji mysliwy-rolnik. Rolnicy chcą produkować żywność i zarabiać na niej a nie czekać na wirtualny zwrot poniesinych kosztów za szkody.

Adam, 2016-01-16 09:35:58

Nie powinno się być sędzią we własnej sprawie! Przedtem koła szacowały czyli jedna ze stron! A teraz również jedna ze stron ma prowadzić wycenę! Czyli czym to się różni od poprzednich zapisów?

A.Krzak, 2016-01-15 21:33:59

Rolnik, Ty nie protestowales o zmiany. Ty protestowales za kasą z odszkodowania.
Przypomnij sobie co mówił Izdebski

arszczecin , 2016-01-15 21:13:39

Wreszcie rozpoczną się prace nad ustawą,która wyrządziła tyle nieszczęścia dla polskich rodzin na wsi. Zmiana okupiona upokorzeniami,karami za protesty ( wciąż przysyłają grzywny za protesty) Relacje z myśliwymi beznadziejne. Kpine z ciężkiej pracy na polu opisaną w protokółach szkód zachowam dla potomnych.W tych sprawach jest jeszcze wiele do zrobienia chociaż niewielkie zmiany mogą pokazać ogromną skalę szkód (w drzewostanach szkody liczone w miliardach złotych) i wpłynąć na roztropne zarządzanie populacjami zwierząt.Wprowadzajmy te zmiany szybko z uwagi na zagrożenie ASF i kolejnej lawiny wiosennych szkód. Zyczę myśliwym czystki w PZŁ lub rozwiązania tej organizacji o znamionach przestępczej działalności (nagminne łamanie prawa, żerowanie na nieszczęściu).

Rolnik karany za zmiany, 2016-01-15 20:21:24

to szacowanie szkód to wielka ściema dzisiaj, żeby dostać jakaś kasę trzeba by się z każdym po drodze podzielić. Myśliwi jak mają pilnować w nocy upraw(kukurydzy, buraków cukrowych) to mają problemy z tym, i najczęściej słyszana odpowiedź to taka, że to twoja wina, że ci zwierzęta niszczą uprawy. Myśliwych coraz to więcej ale zwierzyny przez to nie ubywa, bo po co strzelać i zmniejszać populacje, m.in. dzików. Niech ryją temu głupiemu rolnikowi, to jego problem.

rolnik, 2016-01-15 19:02:19

proponuje zeby pan minister Macierewicz kupił dubeltówki zołnierzom i ogłosił cwiczenia -100 zołnierzy z najwyzsza liczbą celnych trafień do dzików powinni dostać nagrode w postaci pdwojenia zołdu .problem dzików byłby z głowy a szkolenie lepsze jak na strzelnicy bo do ruchomego celu i nigdy nie wiadomo skąd wylezie

Jakie to genialne w swojej prostocie . I chyba niewielu ma prawidłowo osadzony mózg by wpaść na to. Ja mam 32 ha sadu ogrodzonego siatką a myśliwi chwala się ,że widują nierzadko po 46 sztuk jeleniowatych . Nic dziwnego ,że od 10 lat nie moge się dochować i doczekać pełnego zbioru jabłek a maszyny do tłoczenia soków czekaja . Obsadz to 131szt/ha w br ma być przez ARiMR zwiększona do 800 !! ( Niemcy mają 600 !! ) Mnie grozi kara za niedotrzymanie reżimu obsady bo drzewko musi mieć 120 i obwód 4 cm Na szacowanie szkód Koło łowieckie przysyła debila starego milicjanta , który nam instnuuje ,że to na skutek ingerencji człowieka ( w domysle mnie ) Czeka mnie również kara za nietrzymanie sadu bez dopłat po zakończeniu okresu 5 letniego jeszcze dodatkowo 2 lata . W jakim Matrixie ja żyje i czym się mam bronić
Tylko Pan Maciarewicz mi został , Tylko PIS bo chyba kres barbarzyńsrwa Szkodników Polski minął bezpowrotnie ... A przynajmniej mam nadzieję A jej nie miałam ostatnie 8 lat !!!!!

terko, 2016-01-15 16:28:12

Lobby frajerów w śmiesznych kapelusikach z piórkiem i z dubeltówkami załatwiło sobie, aby za ich szkody łowieckie ( to oni dokarmiają zwierzynę ), łożyli wszyscy podatnicy ! Tfuu !

prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej., 2016-01-15 15:36:46

proponuje zeby pan minister Macierewicz kupił dubeltówki zołnierzom i ogłosił cwiczenia -100 zołnierzy z najwyzsza liczbą celnych trafień do dzików powinni dostać nagrode w postaci pdwojenia zołdu .problem dzików byłby z głowy a szkolenie lepsze jak na strzelnicy bo do ruchomego celu i nigdy nie wiadomo skąd wylezie

rolnik6666, 2016-01-15 13:41:13BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

To tak jak zwykle czy w Warszawie czy też w Brukseli  Co by tu jeszcze spie..olić 

arszczecin

Dziś odbyła się podkomisja w sprawie prawa łowieckiego. łączny czas 40 minut? czas podróży 16 . Godzin :P  Najwięcej śniegu u tego...