PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

O, o, oooo, czyżby cenzura w Farmerze? Byłam na komisjach w sprawie nowej ustawki łowieckiej. Przeżyłam szok. P. Jurgiel i Szyszko chcą za wszelką cenę utrzymać status quo PZŁ, organizacji, która przynosi polskiemu rolnictwu i gospodarce więcej szkód niż pożytku.Ta nowa ustawka, to nic innego jak "skok na państwową kasę" oznacza, że wszyscy obywatele będą łożyć na myśliwskie hobby a rolnicy najwięcej. Wg nowej ustawki będzie tylko gorzej, ponieważ wojewodowie -przedstawiciele i właściciele skarbu państwa wspólnie z myśliwymi będą dalej kręcić swoje interesy. Będą dalej wciskać ludziom ciemnotę, że te ich interesy to działalność non profit. Ponad 75% gruntów na których żyje dzika zwierzyna, to własność prywatna a zwierzyna, którą rolnicy karmią na swoich uprawach (myśliwi jedynie udają, że hodują i karmią- wiem, bo widziałam) jest własnością państwa?? To nie trzyma się kupy. Sami myśliwi po cichu mówią, że łowiectwo, prędzej czy później musi być sprywatyzowane, choć by z tego powodu by nie generowało tzw. szarej strefy. Dlatego rolnicy nie bądźcie naiwni. "Kolesie po lufie" wraz z wojewodami będą dalej sędziami we własnej sprawie, szykują w tym celu sprytną ustawkę i w białych rękawiczkach będą nadal okradać rolników i państwową kasę i prać brudne pieniądze czyli generować "szarą strefę". A tak na marginesie, ASF to polityczny wykombinowany i wydęty problem myśliwskiego i weterynaryjnego lobby by uszczuplić i tak chudy, deficytowy budżet. Do tej nowej ustawki trzeba będzie zaangażować kolejną rzeszę darmozjadów i dać im okazję do pasożytowania. Jedyną, możliwą i sensowną drogą do załatwienia tego problemu jest zniesienie monopolu PZŁ i prywatyzacja łowiectwa, która rolnikom, leśnikom, uczciwym myśliwym i polskiej gospodarce przyniesie wymierne korzyści. Tu nie jest potrzebna żadna ustawka w formie książki i ponad stu artykułów a jedynie KODEKS ŁOWIECKI, który w kilku, kilkunastu artykułach zawarł by sensowne regulacje prawne myśliwych, wędkarzy oraz rybaków.

polska pszczółka, 2016-04-01 22:51:11

Wszystko pięknie, tylko podejrzewam, że od zgłoszenia do szacowania ze dwa miesiące zejdą. I co? rolnik ma czekać na komisję? a czas płynie i pole rozgrzebane? i do którego koła się zgłosić? W każdej gminie powinno być czarno na białym, które koło łowieckie za jakie tereny odpowiada. Do tej pory to jakaś wielka tajemnica jest i z łaską rolnik dostaje adres!!!

Liliana, 2016-01-30 13:46:38

Drogi Rolniku, zgodnie z obowiązującym prawem zwierzyna jest własnością Skarbu Państwa i nie możesz o niej decydować. Zarzucasz mi "sprzedanie duszy" a nie znasz prawa!
Myśliwy nie jest właścicielem pozyskanej dziczyzny. Myśliwy ma tylko prawo do polowania za które płaci składki a pozyskana zwierzyna jest własnością koła, które pieniądze z pozyskanej zwierzyny przeznacza na odszkodowania rolnikom i opłaty za dzierżawę obwodów.
Nie sądzę, abym ci coś wyjaśnił, bo wiesz wszystko najlepiej, ale może inni zrozumieją.

Paweł, 2016-01-25 12:31:56

Paweł, a jaki z ciebie rolnik skoro dyktujesz nam obowiązki i dedykujesz dodatkowe koszty nie myśląc o rekompensacie, tylko o darmowej dziczyźnie dla myśliwych. A gdzie zapłata za utrzymanie zwierzyny? A gdzie prawo do decydowania o własności?
Sprzedałeś duszę naszym przeciwnikom i stanowisz tak jak wielu podobnych piątą kolumnę do sabotowania właściwych zmian.

Rolnik, 2016-01-21 13:35:47

Jestem rolnikiem i myśliwym zatem stoję po obu stronach barykady. Po wielu latach stwierdzam, że każda strona ma rację. Rolnicy - bo zwierzęta niszczą ich uprawy i myśliwi-którzy widzą jak wielu rolników to pieniacze zawyżający swoje plony.
Jedyny impas to rzetelne podchodzenie do szacowania przez obie strony.
Chcecie prawa do polowania na swojej ziemi? To jak rozwiążecie temat na terenach o rozdrobnionej powierzchni upraw? Średnia powierzchnia gospodarstw w mazowieckim to 8,5ha. Na terenie mojego obwodu musielibyśmy ustalać zgodę z 770 rolnikami . To jest nie wykonalne.
Chcecie, aby zwierzyna nie niszczyła upraw kukurydzy? Zaprawiajcie nasiona Mesurolem i nie siejcie w bezpośrednim sąsiedztwie bagien i rzek. Siejcie tam zboża, które szybko zejdą z pola u umożliwią polowanie. Wiem, że to jest kłopotliwe, ale nie ma innego rozwiązania.

Paweł, 2016-01-21 10:48:05

może być

jędruś, 2016-01-20 20:19:17

A po co tu jeszcze wójta angażować ? Straty trzeba szacować szybko. Prawda ?

wład, 2016-01-20 13:06:24

Ta propozycja pogorszy znacznie sytuację rolników, a poprawi zdecydowanie los myśliwych.
Skoro nie my tylko oni piszą ustawę, jak ma być inaczej?

Rolnik, 2016-01-20 12:02:07

Wiosna idzie a dzik dalej w wielkiej populacji.Rolnicy czekają na spóżnioną nowelizację płacąc kary za protesty.Radzę zweryfikować wieloletnie plany hodowlane bo budzet rolników, skarbu państwa i kół nie wytrzyma .

Adam, 2016-01-20 08:41:08

Skończyć w końcu z przywilejami myśliwych, Won z tymi frajerami z cudzej własności. Co głodni są , nie mają co jeść , że muszą prowadzić myślistwo?. A może to sposób na spotkania i układy korupcyjne . Prawo własności - prawo do polowania.. Państwowe lasy państwowa służba myśliwska, a kasa za zwierzynę do skarbu państwa. Prywatne tereny to prawo do własność dziczyzny .

wyborca, 2016-01-19 21:59:34

Dalej prawo będzie niesprawiedliwe i ułomne. A hobby myśliwskie będzie prowadzone za pieniądze podatnika. Ilu tych darmozjadów ma jeszcze utrzymywać podatnik? .

Rolnik, 2016-01-19 21:44:36

i bardzo dobrze, oby to szybko wprowadzili

lolo, 2016-01-19 19:15:35

PIS chce.... to niech ka zacznie coś robić bo na razie to dużo gadania ale efektów nie widać tak jak za ich poprzedników

nika, 2016-01-19 15:25:30

a mi się takie rozwiązanie podoba

baca, 2016-01-19 14:37:54

czekaj tatko latka...A co jak wojewoda też strzelec?

Krzysiek 222, 2016-01-19 10:31:47BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

5 godzin temu, miwigos napisał: U nas rzepaki wyglądają beznadziejnie ,do tego wegetacja ruszy na dobre koło 20 kwietna, a 5 maja...

jarki

Nie ma sensu się z tym boksować ja już więcej o tym dziadostwo nie rozmawiam  Osobiście wrzucam na garnek.pl  Zobacz tu ...