PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

To tak naprawde AGENCJA TOWARZYSKO-NASIENNA wysylaja listy byle na wies bo potrzebuja nasienia ze wsi od chlopow z jajami bo to z miasta im sie przejadlo. Smacznego

ryzyk, 2016-01-19 23:11:55

@mój głos się liczy, dokładnie tak jak piszesz

czarko, 2016-01-19 17:04:34

I juz nie beda mi listow przysylac? Pozdrawiam pracownice AN w lesznie, fajne dupcie macie ale wam nie zaplace bo nie musze:-(

imigrant z erytreii, 2016-01-19 15:32:36

Tylko w naszym kraju tak jest, że korporacyjna firma ma możliwość wejścia na teren prywatny bez nakazu prokuratora i robić co mu się podoba. Żądają wglądu do dokumentów które nie podlegają nawet U.S. Tą osobą może być każdy, zatrudniony bez większej weryfikacji jego życiorysu w "AGENCJI", która w rzeczywistości z działającymi organami państwa nie ma nic wspólnego. Niestety takie uprawnienia nie przysługują nawet zawodom zaufania publicznego jak policja, straż miejska CBś itp.. Niestety lobby działa i już w niedługim czasie będziemy płacić tantiemy hodowlane od każdej ocielonej krowy i oproszonej świni bo ktoś sobie przywłaszczy prawo do materiału genetycznego danej rasy.
Wymyślają odmiany genetycznie modyfikowane tylko po to aby móc je opatentować i tak tworzą prawo aby rolnik mógł LEGALNIE uprawiać zboża tylko z wykazu odmian które do kogoś "należą" a stosowanie starych odmian skazuje się na wyginięcie, bo ich się nie da opatentować lub też wymyśla się opłaty od materiału siewnego który krąży między rolnikami od kilkuset lat.
Kiedy znajdzie się ktoś kto zajmie się prawdziwymi problemami rolnictwa w naszej pięknej Polsce a nie tylko ściskaniem rąk i klepaniem po tył-ku?

mój głos się liczy, 2016-01-19 14:43:29

Opłata licencyjna skoro konieczna powinna być doliczona do ceny zapraw nasiennych. Rozdysponowaniem kwoty w ten sposób zebranej pomiędzy firmy hodowlane i ewentualnie badaniem udziału poszczególnych odmian w areale upraw powinna zajmować się niezależna od prywatnych koncernów instytucja, np. PIOiN (Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa) lub ARR (Agencja Rynku Rolnego). Pozwoliłoby to uniknąć chorej sytuacji jaką mamy obecnie, w której firma prywatna (do tego "ograniczająca swoją odpowiedzialność") zawłaszcza i przypisuje sobie uprawnienia kontrolne, sama sobie ustala jaki zakres danych zamierza przetwarzać (a żądania jakie wysuwa są coraz większe i obecnie życzy sobie informacji o charakterze katastralnym tj. wykazu wszystkich posiadanych działek ewidencyjnych wraz z ich lokalizacją i numerami), do tego dopuszcza się nielegalnych prowokacji telefonicznych próbując uzyskać od rolnika deklarację gotowości do zbycia własnego zboża z przeznaczeniem do siewu.

Łukasz, 2016-01-19 12:41:14BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Do mnie jeszcze nie dojechali,bo to już wielkopolska ,ale są juz blisko