PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Rolnik zajmuje się dzikami poprzez strajki,petycje. A dziki dalej się mnożą. Zasłużonym myśliwym i dzikom będę wdzięczny bo jednoczą polskie rolnictwo.

Adam, 2016-01-31 18:15:39

kolejne podejście, wiele z naszych propozycji weszło do planu zwalczenia ASF dzików. Czas na czyny. Strzelcy jak pisałem będą się opierać, zasłaniać się ogromem wykluczających się przepisów. Po części mają rację. Tylko u nas taki bałagan w przepisach. Inni jednak jakoś dają radę i nic nie mówiąc strzelają i biorą za każdą odstrzeloną lochę dziczą kasę. Inni używają już świateł do strzelania, a nasi muszą nadal pełni czekać aby dzika zbystrzeć. A jak już zbystrzą to wolą coś na kiełbasę strzelić niż starą lochę. I stale dylemat- do czego będą strzelał w przyszłym roku, jak w tym roku dzika z ASF wyleczę. Nawet wilki chronione potrafią myśliwi w Finlandii odstrzelić dla dobra narodu. A u nas się nie da. Nie da się bo dzik wlazł do Białowieży i teraz zieloni co nie ustrzegli swojego gospodarstwa i chorego dzika wpuścili, nie mogą sobie wyobrazić jak można do dzika strzelać w Parku Narodowym. Kolega dopowiedział -to niech pan sobie wyobrazi.
Dzisiaj jechałem do Białowieży i muszę powiedzieć że Białowieży już nie ma. Kornik ją skonsumować. Kornik zjadł pierwotny las który ekolodzy strzegli metodami ekologicznymi. Makabra, po obu stronach szosy same trupy, stosy trupów. Przy szosie je wycięli aby ludzi padając nie zabiły. Wycięli, ale zostawili żeby kornik nie musiał po drzewie do góry się drapać. Dalej drzewa umierają stojąc. Obłazi z nich kora płatami. Potem padają powalone wiatrem spróchniałe. Nie ma już lasu pierwotnego. Wysiewają się same śmieci. Leszczynka i inne drzewinki. Kiedyś jadąc szosą to było ciemno. Teraz jest jasno jak po wycince. Popatrzcie jak to wygląda, a na prawdę to wygląda jeszcze gorzej
http://www.lasy.gov.pl/informacje/aktualnosci/puszcza-bialowieska
a co mnie jakieś drzewa w Białowieży zamiast ASF dzika interesują. Drzewa jak drzewa. Może jedne padną to inne wyrosną lub nie wyrosną .Ale ekolodzy i wielbiciele dzików tak samo na żywym organizmie Podlasia w zakresie nie zwalczania ASF dzika doświadczenia robią i taki sam los nam szykują, jak tamtym wiekowym świerkom.
Chcą widocznie nas w ramach swoich doświadczeń, za które żaden z nich odpowiedzialności nie ponosi z Podlasia, a potem z Polski podobnie jak te świerki białowieskie powalić.
Na Podlasiu zamierają lasy i zamiera produkcja świń. Potem przyjdzie czas na resztę kraju, a zachodowi w to graj. Za kilka może tygodni Strefa czerwona ASF dzika zajmie tereny z dużymi fermami trzody. Kilka tysięcy tucznika i warchlaka tygodniowo z braku zakładów które będą chciały te tuczniki kupować może trzeba będzie utylizować. Chętnych na zakup warchlaka na zasadach kwarantanny też zabraknie. Może coś, ktoś wymyśli. Może przetarg na zakup tuczników z gwarancją odbioru wyrobów lub mięsa surowego. Gwarancje rządowe. Mięso może trafiać tam gdzie budżet to sponsoruje. Domy dziecka, stołówki, wojsko, pomoc społeczna. A doskonałe wyroby z zielonych płuc polski pod warunkiem że będą to naturalne wyroby może też tam trafiać jak i na rządowe, reprezentacyjne stoły podobnie jak nasze doskonałe jabłka..
Ps. Pana który na konferencji nazwał mnie redaktorem pozdrawiam i o czytanie ze zrozumieniem proszę. Czasem może zawile piszę, ale ASF dzika od Aujeszki jeszcze odróżniam, choć jedna i druga choroba dla mnie jedno oznacza -kłopoty. Mówiłem mu że nie jestem żadnym redaktorem, ale on powiedział że czyta mnie na Farmerze. No cóż, może i redaktor w takim razie.

rolnik podlaski, 2016-01-29 20:11:03

Co za bzdury, w Polsce niema dzików są świniodziki, które z dzikiem już mają tyle wspólnego że żyją na wolności poza tym nic. To jest normalna swinia, która rozmnaża się dwa razy do roku, a młode loszki zapraszają się. Nie mając nawet roku. Niech, ktoś zbada takiego dzika i opublikuje wyniki, ile procent DNA to dzik a ile śwninia. Jedyne wyjście to całkowita likwidacja tej populacji i odtworzenie populacji dzików czystych genetycznie.

it, 2016-01-29 17:12:12BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Na yr.no wracają mrozy ale np. 31 marca ma być ok. 5 stopni a 1 kwietnia już 20. Także czuć powoli wiosne, narazie tylko w zapowiedziach

jarki

Oj jest tych dziur w naszych rzepakach i widać procesy gnilne  Już wcześniej o tym wspominałem jakiś 5 cm poniżej gruntu  O...