PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Szanowny Panie!

Porównuje Pan w swoim komentarzu organizm człowieka do organizmu świni. Pomimo pewnych podobieństw (wszystkożerność) proszę zwrócić uwagę na długość życia i tempo wzrostu obu gatunków. Człowiek z powodzeniem rozkłada duże ilości laktozy co najmniej do 2 - 3 roku życia, a wielu ludzi znacznie dłużej. U świń sekrecja tego enzymu osiąga szczyt już w 1 - 2 tygodniu życia a później lawinowo spada, tak że już pod koniec 2-ego miesiąca życia jest niewielka.
Nie będę się zresztą upierał że to nietolerancja laktozy jest przyczyną biegunek, być może jest to inny czynnik, faktem jednak jest to, że przy wysokich dawkach serwatki odnotować można przypadki biegunek - wskazują na to sami producenci.

Pozdrawiam serdecznie

PS. A może ktoś z internautów ma w tym temacie jakieś doświadczenia?

BW, 2016-02-02 11:05:18

Panie ( Pani) BW
skąd Pan (Pani) czerpie swoje informacje? Z własnych doświadczeń? Czy też doświadczeń innych naukowców. Proszę wskazać źródło tych rewolucyjnych informacji. Kto, kiedy, na jakim stadzie doszedł do tak niedorzecznych wniosków że zwierzę wszystkożerne jedzące cały czas produkty mleczne nagle zostało pozbawione enzymu laktazy. Człowiek wszystkożerny, a mleko trawi przez przynajmniej kilka, kilkadziesiąt lat swojego życia. A taka świnia miała by być gorsza przez swój rok życia, góra dwa?
Informacje na Farmerze powinny być z życia a nie ze starych książek.

rolnik podlaski, 2016-02-01 16:26:21BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Arimr nie ma nic do tego. Gdyby miał ziemię z KOWR można pomieszać, ale tu??? Co arimr obxgodzi omacnica

przem

czy jest możliwość zgłoszenia "sąsiada" np. do ARiMR za zostawienie ścierni QQ do tej pory?  Badyle po 40 cm, istna uczta dla...