PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

do skromnego rolnika:
Bardzo trafny komentarz. Widoczne wykształcenie i wiedza ekonomiczna. Naprawdę
bogate kraje wysoki poziom rozwoju osiągają wykorzystując kreatywność i wiedzę swoich
obywateli i stwarzając im możliwości kreatywnego działania. Zakazy i nakazy to powrót
do czasów słusznie minionej w Polsce epoki.

wład, 2016-03-08 09:43:12

Tylko PIS jest w stanie szybko zniszczyć rynek ziemi rolnej, już ma pierwsze sukcesy. Dobra zmiana w ARiMR, ANR, od stycznia 2017 ODR i tak dalej aż do realnego oporu materii.

1qaz, 2016-02-29 13:51:04

Rolnik mając 10-15 ha nie kupił ziemi na powiększenie gospodarstwa ponieważ obszarnicy licytowali po 100 tyś za ha. Teraz obszarnicy będą licytować dzierżawę a małym rolnikom będzie się wmawiać jaka ta ustawa jest dobra.

mini-rolnik, 2016-02-28 19:36:13

pisiorowski bubel ustawowy pozbawia nas rolnikow prawa wlasnosci ziemi ,mozemy uzytkowac ja dożywotnio pozniej arr ja przejmie i sprzeda a grosze dostana spadkobiercy

dym..pis, 2016-02-24 23:38:12

@krzyżak
Ja mogę mówić za siebie. Jeśli istotą ustawy jest ograniczenie liczby Polaków, którzy mogą wejść w posiadanie własności, a więc dobra, czyli czegoś więcej niż kapitał, zaś z taką delikatnością unikamy jasnego postawienia sprawy, że obywatele innych państw nie mają prawa władać i pobierać pożytki z naszej ziemi, bo prawo unijne i podobne banały to przepraszam bardzo, ale jako typowy zagrodnik nie mogę sie z takim prawem zgodzić.

Kierunek profesjonalizacji wśród posiadaczy ziemi to nie mówię że pewnik, ale jakos tak zbieżne z postulatami monopolizacji produkcji.
Zobaczymy.

Rapier, 2016-02-24 14:43:01

Skromny rolnik, wpisz w wyszukiwarce cena ziemi rolnej we Francji. Wpisz co znalazłeś.

arszczecin , 2016-02-24 13:27:53

czytają te komentarze najbardziej psioczą na tę ustawę"rolnicy z miasta",gdzie wy teraz swoje miliony ulokujecie?

krzyżak, 2016-02-24 12:52:16

Oj naiwni, naiwni rolnicy. Prymitywna (ale dla swoich cwana) władza wciska Wam ciemnotę, że musi walczyć ze spekulantami i Niemcami. Już taką władzę mieliśmy, która wyjaśniała że za puste półki winni są spekulanci i zgniły zachód. Tamta władza w zasadzie nigdy nie pogodziła się z tym, że polski rolnik jest właścicielem na swoim i na wszelkie sposoby próbowała go zniszczyć zaczynając od kołchozów poprzez ograniczanie możliwości zakupu maszyn (bo maszyny były dla PGR-ów ) a kończąc na zaduszaniu ekonomicznym rolnika. Do tego jeszcze haniebna propaganda jak to na wsi kułacy się dorabiają kosztem klasy robotniczej. Jak czytam niektóre komentarze to widzę, że efekty pracy tamtej władzy w społeczeństwie jeszcze funkcjonują, a metoda straszenia spekulantami (ustawa po to żeby nie zarobili!) i Niemcami (żeby nie wykupili!) nadal jest w naszym naiwnym narodzie skuteczna.
Rolnicy, zrozumcie , że :
1. Jeżeli ktoś kupił ziemię traktując ją jako lokatę kapitału - to nie jest przestępcą. Zrobił to dlatego, że była tania !. Nawet jeżeli był to Niemiec albo Holender - to jej nie wywiezie do siebie.
2. Jeżeli teraz po to żeby dokuczyć tym ludziom (pewnie mają oni 1% ziemi) chcecie zaniżyć wartość ziemi będącej w posiadaniu wszystkich rolników - to jest to działanie "na złość babci odmrożę sobie uszy".
3. Jeżeli nadal chwyta Was hasło walki ze spekulantami - to wiedzcie, że oni będą mieli tylko trochę mniejszy zysk, niż planowali, albo poczekają - a na spadku wartości ziemi natychmiast stracą wszyscy rolnicy.
4. "Spekulanci" są wtedy, kiedy coś na rynku jest tańsze niż faktyczna wartość. Jeżeli więc ustawa spowoduje spadek ceny ziemi, to jest to raj dla spekulantów. Oni i tak znajdą sposób, żeby tanio kupić (a ustawa od razu wprowadza różne furtki dla swoich).
Ta władza znowu nas wszystkich robi w bambuko!
Zadaniem rządu jest wprowadzenie takich warunków gospodarowania na wsi, jakie mają rolnicy w Niemczech czy Francji i żeby polskiego rolnika stać było na zakup ziemi w cenach europejskich. Wtedy nie będziemy się bać, ze Niemcy nas wykupią, a wartość majątku polskiego rolnika będzie przyzwoita i dająca mu bezpieczeństwo godnego życia wtedy, kiedy dobrze pracuje i kiedy już nie będzie miał na to sił. PIS-owcy wygrali wybory (głównie na wsi) bo obiecali , że załatwią zrównanie dopłat - więc tym się zajmijcie !. Ceny żywności w sklepach są takie jak w Niemczech, ale ceny skupu od rolników dużo mniejsze - tym się zajmijcie!.
Okazuje się, że potraficie tylko przywracać znane wam bolszewickie metody, absurdalne i nie mające nic wspólnego ze zdrową ekonomią, do tego skłócać społeczeństwo ustawiając jednych przeciw drugim, wyciągać z szafy najwyższej klasy propagandę ze straszeniem spekulantami i Niemcami.
Rolnicy ! Nie dajcie się otumanić!.

skromny rolnik, 2016-02-24 11:21:51

Projekt ten ogranicza możliwość pozyskiwania dobra jakim jest ziemia Polakom, a nie chroni przed obcymi.

Rapier, 2016-02-24 10:48:28

@skromny rolnik
To prawda. Wygląda na to, że celem pośrednim może być obniżenie wartości majątku rolników. Trochę też przy okazji takie upańszczyźnienie. Ta ustawa nie idzie w tym kierunku, w którym powinna iść.
Zbliża się czas próby. Trzeba utrzymać ziemię w rękach jak największej ilości Polaków i zahamować latyfundyzację. Teoretycznie ta ustawa spełnia ten warunek, ale w praktyce będzie "szła" w drugim kierunku.

Przykre.

Rapier, 2016-02-24 09:55:57

@junior to jak ta zaradna matka, która samotnie wychowuje dziecko i nie załapie się na 500+, @junior t.j. piszesz musisz wprowadzić "optymalizację dochodu" by nie być zaliczonym do spekulantów

JKC, 2016-02-24 08:59:04

Posiadam gospodarstwo powyżej 20 ha, które prowadzę osobiście, dosłownie sam. Niestety jestem zaradny i prowadzę tez firmę, która dobrze prosperuje. Płacę podatki i inne daniny na rzecz naszego pięknego kraju. I tu dostałem prezent od Pisu, nagrodę za moją zasadność.
Teraz pytanie co robić w przyszłości?
1. Mniej zarabiać co spowoduje, że będę płacił mniejsze podatki, ale będę mógł o sobie mówić, że jestem rolnikiem.
2. Podstawić słupa np: babcię.
3 liczyć, że wszystko kiedyś się kończy nawet Moda na sukces.

junior, 2016-02-24 08:48:15

Rolnik w Polsce ciemny, to go PiSiory wydymały, ale to tylko preludium (początek taki), prawdziwe dymanie dopiero się zacznie jak ten lepszy sort będzie nabywał to co zabiorą gorszemu sortowi... donosy, kolesie, rodzina...

The Sort, 2016-02-24 08:29:32

Pis wziął się za cwaniaków z PSL i rolników z marszałkowskiej, którzy za grosze kupili ziemię i myśleli że zarobią fortunę. Brawo PiS. Jeżdżę i kontroluje olbrzymie latyfundia po calej Polsce których właścicielami są osoby typu Piskorski i prominentni działacza PSL.

pracownik ARIMR, 2016-02-24 08:12:28

Czy celem ustawy jest ziemia dla Polaków, czy obniżenie cen ziemi ?. Teraz widać wyraźnie, że chodzi o obniżenie cen ziemi - a więc jest to ustawa dla tych, którzy chcą ją kupować kosztem rolników, którzy n.p. z powodu wieku chcą ją w przyszłości sprzedać. Tych aktualnych rolników, którzy chcą lub będą chcieli w przyszłości swoją ziemię sprzedać jest zdecydowana większość. Ja do nich należę. Mam kilka hektarów, które uprawiam od 35 lat. Będę chciał je sprzedać, ponieważ emerytura rolnicza jest upokarzająco niska. Dlaczego, jakim prawem i w czyim interesie pozbawia się mnie możliwości sprzedaży w dobrej cenie?. Dlaczego wartość mojego skromnego majątku ma być jeszcze mniejsza?. Czy rolnicy, którzy w większości głosowaliście na PIS zdawaliście sobie sprawę, że ten rząd pozbawi Was znacznej części Waszego dorobku?. Tego chcieliście, czy daliście się wykołować?. Ziemia polska jest naprawdę warta tyle, ile ziemia niemiecka albo francuska - a więc tak samo powinna kosztować i tak samo powinien być wyceniany majątek polskiego rolnika, który ją posiada. Oczywiście warunki gospodarowania polskiego rolnika (w tym dotacje) powinny być takie same jak niemieckiego - i tym właśnie (zrównaniem dotacji) miał się zająć PIS (tak obiecywał), a nie zmniejszaniem wartości dorobku polskich rolników!!!. Przepisy zabierające majątek jednych rolników po to, by inni mogli go tanio dostać - to pomysły bolszewickie i nie przyniosą nic dobrego. Ta ustawa to będzie największy przekręt obecnej Rzeczypospolitej. W latach 90-tych takim przekrętem była deprecjacja wartości polskich przedsiębiorstw - żeby cwaniacy mogli je przejąć za bezcen. Teraz grupka cwaniaków szykuje się na ziemię od rolników. Rolnicy - nie dajmy się okraść!!!

skromny rolnik, 2016-02-24 00:21:09BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Mój power-u dostaje,aż cała okolica znów podziwia i ja też. Te rośliny,które zostały mają zdrowy korzeń i stożek-kolor...

ikcomas

już ban jeden poleciał po tym samym IP co @radomir20, zaczyna mnie to już denerwować