PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Wystarczy, że pan Jan powie, że pies pilnuje gospodarstwa, którego jest on właścicielem, co jest bezpośrednio związane z działalnością rolniczą. Samo to że jest w kojcu i z pewnością reaguje na obcych wskazuje na fakt, że pilnuje również gospodarstwa

protrek, 2016-03-14 11:50:54

Wąsko rozpatrujesz hodowlę i wypas bydła. Stado to już dwie sztuki i spokojnie można dwie sztuki i więcej trzymać na łańcuchach. Oczywiście, że słyszałem, a przypadek dotyczy obory ze stanowiskami, wyrzutnikiem obornika i stanem takim, że tenże obornik jest wyciągany spod krowy i kładziony obok niej lub za nią. Na ostatnie pytanie powinieneś sobie sam odpowiedzieć.

alter ego, 2016-03-13 14:23:20

Alter ego naprawde wyobrażasz sobie wypas na łańcuchu stada krów w ilości np 20-30 sztuk?A odnośnie obornika pod zwierzętami słyszałeś może o głębokiej ściółce???Znasz osoby które w sposób świadomy przyczyniają się do śmierci własnych cieląt i krów...?

ja, 2016-03-13 14:12:34

Na wsi bydło częściej może być wypasane w systemie uwiązowym, czyli palik i łańcuch na rogi, niż w systemie z ogrodzeniem trwałym lub elektrycznym. Tak, czy siak cieszy mnie to, że mogę sobie poczytać w sposób przystępny o prawach i obowiązkach właściciela zwierząt.
Co z odpowiedzialnością człowieka, który wypasa swoje krowy na cudzych łąkach czy polach?
Co z odpowiedzialnością człowieka, który głodzi zwierzęta i utrzymuje je w niezbyt dobrych warunkach higienicznych (zalegający obornik pod zwierzętami i wokół nich)?
Co z odpowiedzialnością człowieka, który doprowadza do śmierci rodzącego się cielęcia a w konsekwencji zmuszony jest ubić krowę?

alter ego, 2016-03-13 12:56:15

Faktycznie bardzo praktyczny przykład.Rolnik-myśliwy i jego pies wyrządzający szkodę...Bydło opuszczające pastwisko z powodu uszkodzenia ogrodzenia jest mniej praktyczne na wsi.

ja, 2016-03-13 09:07:27BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

sapek

... u mnie wilgoci jeszcze wystarczająco... dobrze że nie pada to chociaż się porobi opryski w oziminach, truskawkach itd...w przyszłym tygodniu...

miwigos

DELARO + VARIANO na hektar 339 zł netto,na T-3 tebukonazol pójdzie